Rajono Kalėdų eglė sužibo Lietuvos trispalve

Rajono Kalėdų eglė sužibo Lietuvos trispalve

Skambiomis dainomis ir sveikinimais startą gražiausioms žiemos šventėms davė ir Panevėžio rajonas. Čia gyvuoja tradicija pagrindinę eglutę įžiebti vienoje iš seniūnijų. Šįmet ji sušvito Vadokliuose.

Ir sušvito ne bet kaip, o Lietuvos trispalvės vėliavos spalvomis. Panevėžio rajono valdžia tokiu būdu nusprendė pažymėti ir valstybės atkūrimo šimtmetį. Sekant šia idėja, visos rajono įstaigos paprašytos pasipuošti minėtomis spalvomis ir taip aplinkinius džiuginti iki pat vasario 16-osios.

Lietuvos valstybės atkūrimo dienos tautiškai pasipuošę jau laukia Krekenavos, Dembavos mokyklos, Bernatonių darželis-mokykla bei kitų įstaigų pastatai.

Vadokliuose, kur šiemet įžiebta pagrindinė Panevėžio rajono eglutė, trispalve nusidažė ne tik miestelio aikštėje esanti žaliaskarė, taip pat žadama papuošti ir čia stovinčią įspūdingo aukščio Vyčio skulptūrą.

Vietos gyventojai apgailestavo, kad to padaryti nespėta iki eglutės įžiebimo šventės penktadienio vakarą. Tačiau paruoštos pramogos kompensavo bet kokius trūkumus.

Galerija

Kalėdinė dvasia

Į pagrindinę miestelio aikštę ugniagesių automobiliu atvykusiam Kalėdų seneliui eglės įžiebimo vakarą buvo patikėta kurti šventinę nuotaiką. Jam talkino vaikų popmuzikos grupė “Geras”, atlikėja Beatričė iš Panevėžio, kiti dainininkai bei šokėjai.

„Panevėžio rajonas turi tradiciją kiekvienais metais vis kitoje seniūnijoje įžiebti pagrindinę eglę. Šįmet ji pas mus“, – džiaugėsi Vadoklių kultūros centro vadovė Eugenija Zakarkienė.

Pašnekovė dėkojo savo ir aplinkinių miestelių gyventojams už pagalbą puošiant dar vienuolika eglučių, skirtų kitoms rajono seniūnijoms.

Šias žaliaskares Vadokliams dovanojo Ančiškių girininkija, o pagrindinę eglę miesteliui perdavė vietos ūkininkas Vitalijus Mackevičius.

Šventės, pasak direktorės,  labai reikalingos kaimo žmogui – jos visus suvienija.

E. Zakarkienė džiaugiasi, jog kalėdinę dvasią palaiko ir vasarą čia paskirtas naujas Vadoklių parapijos kunigas.

„Kalėdinė dvasia pas mus miestelyje labai jaučiama”, – tikino E. Zakarkienė.

Su ja sutiko ir šventėje sutikti žmonės. Čia atvyko ne tik vadokliečiai, bet ir aplinkinių kaimų bei paties Panevėžio gyventojai.

Iš miesto atvažiavusi Jūratė su vyru pasakojo, kad pamatyti rajono eglutę nusprendė paskutinę dieną. Ir moteris nenusivylė – nors Vadoklių gražuolė žaliaskarė papuošta kukliau nei Panevėžyje, tačiau aplinkui tvyranti šventinė nuotaika miestietei padarė įspūdį. Pakeliui namo pora dar planavo aplankyti ir Ramygalos eglutę.

Nedidelio miestelio švente džiaugėsi ir jame gyvenančios keturios kaimynės. Moterys gyrė visas seniūnijų papuoštas eglutes. Renginių Vadokliuose, pasak pašnekovių, užtenka – moterys mielai lankė teminius advento vakarus, joms įspūdį paliko visai neseniai vykęs romansų vakaras.

„Užtenka visko, kas čia vyksta. Kalėdinė dvasia tikrai jaučiasi. Netrukus pasipuošime ir eglutes ar jų šakas savo namuose”, – sakė šventėje sutiktos Rita ir Stanislava.

Šypsodamosios per Vadoklių aikštę žingsniavo ir Jotainių mokyklos mokinės Gabija su Evelina. Margaitės pasakojo, kad ir savame kaime kalėdinių renginių bei koncertų netrūksta, tačiau įdomu pamatyti ir tai, kas vyksta aplinkui.

Vaikams Vadoklių šventėje buvo sukurta speciali Kalėdų senelio pašto dėžutė. Joje mažieji galėjo surašyti savo svajones.

Visą šventę po koncerto ir kitų linksmybių vainikavo įspūdingas eglutės įžiebimas.

Galerija

Komentarai

  • Puiki šventė!!!

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų