Iki rajono įdomybių – klaidūs klystkeliai

Iki rajono įdomybių – klaidūs klystkeliai

Panevėžio rajone daugėja turistams įdomių vietų.

Greta žinomų gamtos, architektūros, dailės, archeologijos bei mitologijos objektų, į Panevėžio rajono lankytinų vietų sąrašą rengiamasi įtraukti Žaliosios girioje, buvusioje sovietinėje karinėje bazėje įkurdintą idėjų parkas, Raguvos kino muziejų, Miežiškių eglutės žaisliukų muziejus, Radviliškių kaimo kepyklą.

Lankytinų objektų sąrašą sudariusi bei Panevėžio rajono savivaldybės tarybai tvirtinti pateikusi specialistė Sandra Budreikienė teigia, jog šiuos objektus oficialiai pripažinus lankytinais, būtų galima kreiptis į Lietuvos kelių direkciją leidimo įrengti ir link jų vedančias nuorodas. Tokias pat ryškias rudame fone, kokios matomos keliaujant per Lietuvą ir kokių jau nemažai yra ir Panevėžio mieste bei rajone.

Radviliškių kaimo kepyklos savininkas, o taip pat – ir Linkaučių kaimo skulptūrų parko „Duonos kelias“ sumanytojas Albinas Kisielis džiaugiasi, jog pastaruoju metu į kepykloje vedamus edukacinius užsiėmimus kasdien atvyksta kone po dvi ekskursijas. Eskursantams pasiūloma susipažinti su medžio skulptūrose pavaizduotu duonos keliu nuo sėjamo grūdo iki iškeptos duonelės, o po to jau patys imasi kepti duoną ir namo grįžta su jos kepalėliais.

Atvykstančiųjų sulaukiame išties nemažai, tačiau ne vienas yra pasiguodęs, kaip sunku rasti Radviliškius, o dažno vairuotojo turima navigacija buvo nuvedusi ir į patį Radviliškį“, – pasakojo A. Kisielis.

Visą straipsnį skaitykite rugsėjo 30 dienos (ketvirtadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Galerija

Komentarai

  • Sudarant turistinių objektų sąrašą reiktų atidžiau jį peržiūrėti. Nes privatus turtas nėra skirtas plačiajam lankymui. Pvz sąraše nurodoma Ustronės sodyba. Taip ji įtraukta į paveldo departamento kultūros vertybių sąrašą, bet lankomas ten esantis ir į vertybių sąrašą taip pat įrašytas Ustronės svirnas. Kaži ar sodybos šeimininkai nori, kad turistai po visą sodybą landžiotų, tai jau privati valda. Ir daugiau objektų yra, kurie kelia klausimų. Štai Kino muziejus. Tai tik privatus rinkinys.Kodėl jis vadinamas muziejumi? Jeigu kunigo Kuzmicko kambarys įtrauktas, tai kodėl J. Balčikonio kambario nėra. Šis sąrašas neišdiskutuotas. Tikimės bus papildytas.

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų