Rajono garbės pilietei gresia netekti regalijų

Rajono garbės pilietei gresia netekti regalijų

Panevėžio rajone rengiamasi išskirtiniam, iki šiol nebūtam atvejui – atimti Garbės piliečio vardą.

Šio vardo netektų prieš 10-metį tokiu titulu įvertinta globėja Gražina Grigaliūnienė.

Tuomet ji iškilmingai buvo pagerbta kaip gausios rajone gyvavusios šeimynos, globojusios dešimtis tėvų meilės ir rūpesčio netekusių vaikų, motina. Dabar šeimynos realiai nebeliko, o pati Garbės pilietė tapo nuteistąja pedofilijos byloje.

Ar G. Grigaliūnienė tebėra verta Garbės piliečio vardo, Panevėžio rajono mero Antano Pociaus teigimu, svarstyti imta vos prasidėjus su jos įkurta šeimyna susijusiems teisminiams procesams.

„Kai tik išgirdome Grigaliūnų šeimynai metamus įtarimus, atkreipėme dėmesį, ar ji ir toliau galės vadintis mūsų rajono Garbės piliete, jei bus nuteista. O pastaruoju metu, kai vienas po kito teismai pripažino abiejų Grigaliūnų kaltę, ėmėmės konkrečių žygių“, – teigė meras.

Kad šioje šeimynoje būta pedofilijos atvejų, prieš ketverius metus teisėsaugai prasitarė buvusios globotinės. Jau dviejų instancijų teismai patvirtino šį skandalingą faktą.

73-ejų G. Grigaliūnienei ir ketveriais metais vyresniam jos vyrui iki šiol teismuose niekaip nepavyko įrodyti, kad apie patirtą seksualinę prievartą prabilusios globotinės bandė juos šantažuoti.

Lietuvos apeliacinis teismas vasarį Vidantą Grigaliūną pripažino kaltu dėl mažamečio ir nepilnamečio asmens išžaginimo bei dėl seksualinio mažamečio asmens prievartavimo ir pensininką pasiuntė į kalėjimą penkeriems metams.

Šis nuosprendis įsigalioja iškart po jo paskelbimo. Tai reiškia, kad 77-erių V. Grigaliūnas turi būti įkalintas.

Jo žmonai dėl piktnaudžiavimo globėjo teisėmis ir pareigomis Apeliacinis teismas skyrė 6 mėnesių laisvės apribojimo bausmę ir įpareigojo atsiprašyti nukentėjusiosios.

Be to, jie turės atlyginti buvusioms globotinėms moralinę žalą. Buvusiems globėjams dar liko paskutinė viltis – Lietuvos Aukščiausiasis Teismas.

Visą straipsnį skaitykite kovo 14 dienos (ketvirtadienio) „Sekundės“ laikraštyje. Prenumeruoti galite https://prenumerata.sekunde.lt/ – yra ir PDF formatu.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų