Rajone suspindo kalėdinio grožio oazės (fotogalerija)

Rajone suspindo kalėdinio grožio oazės (fotogalerija)

 

Kai už lango šilumos rekordai ir dangus vis dar gaili sniego, žmonės patys kviečiasi Kalėdas. Akį džiugina ir šventinę nuotaiką kuria tai vienas, tai kitas gausiau pasipuošęs kiemas Panevėžio rajone.

Prie pat judraus kelio Panevėžys–Kupiškis, mažame Naujikų kaime įsikūrusi Antano Vidugirio sodyba kasmet prieš Kalėdas sužimba tūkstančiais lempučių ir pasipuošia įvairiausiomis šventinėmis dekoracijomis. Tokį grožį sukuria šeimininkų dukra, auksarankė Jurgita, dar nuo vasaros pradedanti ruoštis žiemos šventėms.

Jurgita dirba Panevėžyje, odontologijos klinikoje, tačiau vakarais ir savaitgaliais jaukumą randa tėvų namuose Naujikuose.

Daukniūnų gyventojas Raimundas vienas pats savo sodyboje šiemet sukūrė tikrą Kalėdų stebuklą.

Šiais metais Vidugiriai sodybos kieme Kalėdas įžiebė gruodžio 8-ąją. O paplušėta tiek lauke, tiek viduje.

„Dienos tokiems sumanymams įgyvendinti neužtenka. Šiaip neturiu vienos puošybos temos, sugalvojau antai mėnulį, žvaigždes, visa tai padariau, išdėliojau kieme. Dar daugiau dekoracijų sukūriau kambariuose, kur, be eglutės, įvairios kompozicijos. Idėjų semiuosi iš visagalio interneto, ten viso tokio grožio begalės“, – pasakojo J. Vidugirytė.

Nepigus grožis

Žiemos šventėms Jurgita pradeda ruoštis dar nuo vasaros. Tokiu laiku ir dekoracijos būna pigesnės, ir palankių nuolaidų pasitaiko.

„Esu pirkusi girliandų iš populiariausių užsienio internetinių parduotuvių, bet kelis kartus nusvilau ir dabar renkuosi tik Lietuvos pardavėjus. Galiu pasakyti, kad investicijos į Kalėdų grožį – nepigus malonumas“, – patikina daugybę mirguliuojančių girliandų kieme pakabinusi namų dekoratorė.

Jai negaila grožiui išleistų pinigų. Kitais metais Jurgita nusiteikusi į namų puošybą investuoti dar daugiau ir juos padabinti dar gražiau.

„Smagu matyti, kad žmonės kalėdinėms puošmenoms skiria vis daugiau dėmesio. Važiuodama į darbą grožiuosi Paliūniškio, Vaivadų išpuoštais kiemais“, – sako Naujikų kaimo gyventoja.

Vakarais, sutemus, ir prie Jurgitos šeimos sodybos stoja mašinos, žmonės fotografuoja girliandų mozaikas, dekoracijas.

Savo rankomis vaikinas iš girliandų raizgė didžiulį pasveikinimą su Šv.Kalėdomis ant pastato stogo.

Šviesų šou

Įspūdingai šias Kalėdas sugalvojo pasitikti ir Daukniūnų gyventojas Raimundas Mackevičius. Nusipirkęs girliandų už kone 400 eurų, Raimundas tūkstančiais spalvotų lempučių apšvietė visą sodybą.

„Beveik tris mėnesius planavau, konstravau ir prieš keletą savaičių įžiebiau“, – pasakoja įspūdingą grožį vienas savo rankomis sukūręs daukniūnietis.

Jau pernai vaikinas nusprendė šviesiau sutikti žiemos šventes, o šiemet investicijas į šį sumanymą padvigubino. Girliandos jo kieme dabar puošia medžius, tvoras, gatvių stulpus ir pastatus. O kaip didžiausias akcentas ant stogo išraitytas šviečiantis užrašas „Merry Christmas“.

Dabar R. Mackevičiaus kieme šviečia daugiau nei 6000 lempučių. Smalsuolių pasižiūrėti tokio grožio nestinga. O ir pačiam šeimininkui malonu – girliandas įžiebia kas dieną nuo 18 valandos iki vidurnakčio. Naktį apšvietimą išjungia, kad kaimynams netrukdytų ir elektros skaitiklis ne taip greitai suktųsi.

„Kitąmet norėčiau kieme ir aukštą eglę pastatyti ar du arbatą geriančius senius besmegenius susodinti. Jau turiu minčių ir kitiems metams. Manau, dar daugiau visokių instaliacijų padarysiu“, – planuoja Raimundas.

Galerija

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų