Rajone – daugiau vietų vasaros malonumams

Rajone – daugiau vietų vasaros malonumams

 

Įmerkti kojas į vėsų upės ar ežero vandenį karštą vasaros dieną – didelis malonumas, tačiau tiek mieste, tiek rajone jaukių paplūdimių su minkštu smėliu ir žolėmis neapžėlusiais krantais galima suskaičiuoti pirštais.

Pirmą kartą Panevėžio rajono savivaldybės paskelbtas iniciatyvų konkursas, kai bendruomenės buvo kviečiamos siūlyti idėjas, kaip gerinti savo viešąsias erdves, parodė, kad būtent gerų maudymosi vietų ir veiklos vaikams labiausiai trūksta. Trims laimėtojams Savivaldybė paskirstys 20 tūkst. eurų.

Dar balandį paskelbtame konkurse savo projektus pateikė 15 bendruomenių ir du gyventojai, tačiau laimėtojais išrinkti tik trys projektai – tie, kurie sulaukė daugiausia palaikymo. Vienas jų – Bernatonių kaimo bendruomenės pasiūlyta idėja sutvarkyti žolėmis ir krūmais užžėlusią pakrantę, kad ji taptų jaukia vieta poilsiui ir laisvalaikiui. Kaip sakė Bernatonių kaimo bendruomenės pirmininkė Reda Manikienė, visi bendruomenės nariai galėjo siūlyti idėjas, ką norėtų pakeisti ar įgyvendinti savo gyvenamojoje vietoje. Daugiausia palaikymo sulaukė noras turėti naują paplūdimį. Nuo seno tarp Bernatonių ir sodininkų bendrijos sodų yra krioklys – specialiai iškastas kanalas, kuris jungia dvi upes – Sanžilę ir Lėvenį. Vietos gyventojai spėja, kad galbūt dar A. Smetonos laikais sumūrytas statinys reguliuoja vandens lygį upėse. Prie šio krioklio atsiveria nuostabūs vaizdai, tad gyventojai senokai brandino idėją sutvarkyti teritoriją ir paversti ją jaukia atokvėpio salele.

„Nors pats krioklys labai senas ir prašyte prašosi būti sutvarkytas, mes vieni nesame pajėgūs jo rekonstruoti. Bet už šias lėšas tikrai galėsime išpjauti čia augančius krūmynus ir kitą augmeniją. Padarysime persirengimo kabinas, vietas automobiliams statyti. Bus jaukus kampelis ne tik Bernatonių ir šalia esančių sodų gyventojams, bet ir visiems panevėžiečiams. Visiems užteks vietos“, – šypsosi bendruomenės pirmininkė.

Naujos traukos vietos

R. Manikienė svarsto, kad jų projektas sulaukė daugiausia palaikymo todėl, kad tam pritarė jaunimas ir šalia esančių sodų gyventojai. Turėti tokią jaukią vietą praleisti šiltas vasaros dienas – visų svajonė. Nors užmojis didelis, tačiau tikisi, kad Savivaldybės skiriamų lėšų pakaks jam įgyvendinti.

„Jeigu pinigų nepakaks, bendruomenė pasiruošusi ateiti į talką ir prisidėti savo darbu. Norint viskas įmanoma“, – neabejoja R. Manikienė.

Dar vienas naujas paplūdimys su smėliu lyg prie jūros turėtų atsirasti kitame Panevėžio rajono krašte – Vadokliuose, prie nuostabaus Juodžio ežero. Tarp laimėtojų patekęs Vadoklių ir Mikėnų kaimo bendruomenės parengtas projektas turėtų į šią vietą privilioti daugiau panevėžiečių. Anot bendruomenės pirmininko Justo Vasiliausko, jų planas – sutvarkyti Juodžio ežero pakrantę, atvežti smėlio, padaryti lieptelį, o svarbiausia, išvalyti vandenį. Ežeras labai gražus, bet šiek tiek primirštas.

„Norisi, kad kuo daugiau žmonių ilsėtųsi prie Juodžio ežero. Prisipažinsiu, mums patiems buvo staigmena, kad projektas pateko tarp laimingųjų. Visi bendruomenės nariai aktyviai dalijosi prašymu balsuoti, gal tai mums ir padėjo. Vadokliai – atokus miestelis, gyventojų nedaug, bet pasirodo, svarbu ne skaičius, o žmonių aktyvumas. Net ir būdami maži galime nuveikti daug, kai dirbame dėl bendro tikslo“, – džiaugėsi J. Vasiliauskas.

Finansavimą savo projektui „Išpildykit vaikų svajones“ įgyvendinti gavo ir Liūdynės kaimo bendruomenė – vietiniai suplanavo įrengti nemažą vaikų žaidimo aikštelę prie įėjimo į Liūdynės parką.

Bendruomenės, kurių iniciatyvos surinko mažiau balsų ir negavo finansavimo, kviečiamos savo idėjas brandinti ir jas pristatyti šiam konkursui kitais metais.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų