PBF Driftlandas nuotr.

Raguvos kartodromas tapo driftlandu

Raguvos kartodromas tapo driftlandu

Trisdešimt metų tarnavęs kartų entuziastams, pastaruosius dešimt metų stūksojęs apleistas Raguvos kartodromas penktą gyvavimo dešimtmetį pradėjo įsileidęs aštrių pojūčių ištroškusius automobilių vairuotojus.

Kartodromo trasoje driftinančiais automobilininkais patenkinta Raguvos gimnazija, už kartodromo nuomą kas mėnesį gaunanti pinigų. Patenkintas ir miestelio seniūnas, nes seniūnijai nebereikia rūpintis išnuomotos teritorijos priežiūra.

„Aš tikėjausi, kad išnuomotas kartodromas tarnaus kartingininkams, iš visos Lietuvos jie važiuos varžytis į Raguvą. Vietoje to turime, ką turime, ir man dėl to kiek apmaudu“, – savotišką nepasitenkinimą kartodromui tapus driftlandu išsakė Panevėžio rajono meras Antanas Pocius.

Dešimtmetį stovėjo tuščias

Mažiau nei kilometrą nuo Raguvos nutolęs prie Senojo Vilniaus kelio esantis kartodromas įrengtas 1983 metais.

Kartai jame dūzgė tris dešimtmečius, kol gerokai susidėvėjo vingiuotos trasos asfalto danga ir ja važiuoti tapo pavojinga.

Tad Raguvos gimnazijos, kurioje veikia šios sporto šakos būrelis, moksleiviai į treniruotes ėmė važinėti į Anykščių kartodromą. Raguviškių kartodromas dešimt metų stovėjo tuščias ir buvo bevirstantis atliekų kaupimo vieta.

Prieš porą metų Raguvos gimnazijai atėjusi vadovauti Inesa Vietienė pasiūlė ieškoti kartodromui nuomininkų.

Kreiptasi į nepriklausomus turto vertintojus. Šie, apžiūrėję kartodromą, pateikė atsakymą, kad jo nuomos mokestis negali būti mažesnis kaip 135 eurai per mėnesį.

Nuo praėjusio rugpjūčio Raguvos kartodrome ratus suka nebe rajoną kadaise garsinusių kartų, bet automobilių entuziastai. PBF Driftlandas nuotr.

Nuo praėjusio rugpjūčio Raguvos kartodrome ratus suka nebe rajoną kadaise garsinusių kartų, bet automobilių entuziastai. PBF Driftlandas nuotr.

Pernai vasarą paskelbus viešąjį kartodromo nuomos konkursą, sulaukta dviejų dalyvių. Konkursą laimėjo klubas „Panevėžio BMW Fans“, už kartodromo nuomą per mėnesį pasisiūlęs mokėti po 200 eurų. Šie pinigai atitenka Raguvos gimnazijai.

„Tikėjausi, kad nuomininkai kartodromą pakels į aukštesnį lygį, kad į jį varžyboms ar kitomis progomis suvažiuos kartingininkai iš visos Lietuvos, gal net kitų šalių. Dabar kartodromas naudojamas automobilininkų pasivažinėjimams.“

A. Pocius

„Kartodromą automobilininkai nuomojasi nuo praėjusių metų rugpjūčio. Jie sutvarkė trasas, pylimus, šienauja teritoriją. Prie įvažiavimo į ją pastatytas užtvaras, įrengta vaizdo stebėjimo kamera, stovi biotualetas“, – pokyčius kartodromo teritorijoje vardijo I. Vietienė.

Direktorė teigė, jog važiuoti kartais asfalto trasa nebetinkama, tad jos vadovaujamos mokyklos kartų entuziastai šalia namų ir nesitreniruoja.

Tačiau treniruotis į kartodromą nuomininkai įsileidžia gimnazistus, besirengiančius vairavimo egzaminui.

Raguvos gimnazijos vadovė Inesa Vietienė patenkinta, kad už kartodromo nuomą mokykla kas mėnesį gauna po 200 eurų. G. KARTANO nuotr.

Raguvos gimnazijos vadovė Inesa Vietienė patenkinta, kad už kartodromo nuomą mokykla kas mėnesį gauna po 200 eurų. G. KARTANO nuotr.

Svarsto lieti naują asfaltą

Raguvos kartodromą, kurioje įrengtos trasos ilgis siekia 750 metrų, išsinuomojusio Panevėžio BMW klubo pirmininkas Gražvydas Sokolevskis teigė, kad per aštuonis su puse veiklos mėnesių jame buvo švęstas šio klubo gimtadienis bei Užgavėnės. Visas kitas laikas išnaudojamas treniruotėms, automobilininkų pasivažinėjimams kartingo trasa.

Kad padengtų 200 eurų kartodromo nuomos mokestį, klubas, pasak jo pirmininko, iš norinčiųjų išbandyti trasą ima nuo 10 iki 20 eurų mokestį. Sąlygos naudotis trasa sudarytos kasdien, tačiau, pasak klubo vadovo, daugiausia automobilių entuziastų į Raguvą susirenka savaitgaliais.

„Pasitreniruoti ar šiaip pasivažinėti trasa paprastai atvyksta iki 20-ies automobilių. Atvažiuoja ne vien panevėžiečiai, sulaukiame ir iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos“, – pasakojo G. Sokolevskis.

Jis patvirtino, kad prieš 41-erius metus įrengto kartodromo asfalto danga tikrai nebetinkama kartams – taip stipriai krato, tad jais važiuoti ir nepatogu, ir pavojinga.

„Svarstome trasą užlieti nauju asfaltu. Tą padaryti pavyktų daug greičiau, jei rastume rėmėjų“, – sako G. Sokolevskis.

Anot jo, svarstoma kartodromą apjuosti tvora. Dabar, vykstant automobilininkų treniruotėms, pasak G. Sokolevskio, dėl saugumo trasa apjuosiama stop juosta.

„Jei žemė, ant kurios įrengta trasa, būtų mūsų nuosava, galėtume daryti gerokai daugiau pokyčių. Dabar, kai ją esame išsinuomoję penkeriems metams, ateitis nėra aiški“, – kalbėjo Raguvos kartodromo įveiklintojas.

Rajono Savivaldybės vadovybė neslepia, jog prieš metus paskelbus apleisto kartodromo nuomos konkursą jame tikėtasi sulaukti kartingininkų, o ne pasivažinėti susirenkančių automobilininkų. PBF Driftlandas nuotr.

Rajono Savivaldybės vadovybė neslepia, jog prieš metus paskelbus apleisto kartodromo nuomos konkursą jame tikėtasi sulaukti kartingininkų, o ne pasivažinėti susirenkančių automobilininkų. PBF Driftlandas nuotr.

Seniūnija atsikratė naštos

Raguvos seniūnijai vadovaujantis Aurimas Jurevičius, kuris ir pats baigęs Raguvos mokyklą bei būdamas moksleivis kartais važinėdavosi šiame kartodrome, tikina, jog jame pradėjus treniruotis automobilininkams, iš vietinių girdi vien gerų atsiliepimų.

„Ypač patenkintas Raguvos jaunimas, jaunuoliai eina stebėti kartodrome vykstančių treniruočių, žinau, kad jiems leidžiama kartu pavažiuoti automobiliais“, – kalbėjo seniūnas.

Anot jo, iš gyvenančiųjų netoliese girdėjęs, kad kartodromo nuomininkai ėjo tartis, kokiomis valandomis geriausia rengti treniruotes, kad kuo mažiau trukdytų. Sutarta, kad visiems patogiausia, jog kartodromu būtų naudojamasi nuo 10 ar 11 iki 16–17 valandos.

A. Jurevičius pasidžiaugė, kad išnuomojus kartodromą nuo seniūnijos administracijos nukrito rūpestis kuopti jo teritoriją, pjauti žolę. Anksčiau joje būdavo randama nebenaudojamų padangų, kitų atliekų.

Lūkesčiai buvo kitokie

Visgi rajono Savivaldybės vadovybė neslepia, jog prieš metus paskelbus apleisto kartodromo nuomos konkursą turėta kitokių lūkesčių.

Rajono meras Antanas Pocius sutinka: gerai, kad Raguvos kartodromas nebestovi tuščias, bet didelio džiaugsmo nekelia, kad naudojamas ne rajoną kadaise garsinusioms kartų varžyboms.

„Kai nutarėme skelbti kartodromo nuomos konkursą, bent jau aš tikėjausi, kad nuomininkai jį pakels į aukštesnį lygį, kad varžyboms ar kitomis progomis čia suvažiuos kartingininkai iš visos Lietuvos, gal net kitų šalių. Dabar kartodromas naudojamas automobilininkų pasivažinėjimams. Gerai bent tiek, kad vietovė visai neužžels žole“, – kalbėjo meras.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų