I. Stulgaitės-Kriukienės nuotr.

Ragina pasirūpinti savo aplinka: laukia baudos

Ragina pasirūpinti savo aplinka: laukia baudos

Panevėžio miesto savivaldybė informuoja, kad Teisės ir viešosios tvarkos skyrius nuolat atlieka patikrinimus siekiant nustatyti, kas netinkamai palieka atliekas prie buitinių ir atliekų rūšiavimo konteinerių.

„Labai apmaudu, tačiau didelė dalis atliekų vis dar paliekama prie buitinių atliekų konteinerių, nors mieste įrengtos specialios aikštelės, kur nemokamai galima atvežti ir palikti didžiagabarites, pavojingąsias ar žaliąsias atliekas. Gyventojai aikštelėse prie buitinių atliekų konteinerių palieka senus baldus, santechniką, statybines atliekas, padangas. Pagal fiksuojamus duomenis matome, kad šiemet šiukšlintojų daugėja. Pvz., per praėjusius 2020-uosius metus už komunalinių atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimus buvo nubausti 153 asmenys, o šiemet, dar nė nepasibaigus metams, tokių asmenų nubausta jau 208. Dar kartą prašome nekrauti buitinių atliekų, šiukšlių šalia kolektyvinio naudojimo atliekų surinkimo konteinerių aikštelių. Prašome būti dėmesingiems kaimynams, paraginti juos apsitvarkyti, kad ties jūsų namu, prie gatvės bortų nebūtų kraunama šiukšlių, maišų ir dėžių su buities atliekomis. Manau, visi norime gyveni švarioje, tvarkingoje aplinkoje, todėl raginu atsakingai laikytis atliekų tvarkymo taisyklių, taip pat tinkamai rūšiuoti namų ūkiuose susidariusias atliekas“, – sako Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus vedėjo pavaduotojas Aušrys Valkūnas.

Remiantis Miesto infrastruktūros skyriaus duomenimis, daugiausia atliekų randama šalia kolektyvinio naudojimo atliekų surinkimo konteinerių aikštelių Beržų, Staniūnų g., Velžio kel., Ateities, Statybininkų, Parko, Kniaudiškių, Tulpių, Vilties, S. Kerbedžio g., Liepų al. Skaičiuojama, kad per 2020 m. šalia kolektyvinio naudojimo atliekų surinkimo konteinerių aikštelių buvo palikta per 2500 tonų įvairių atliekų. Per 2020 m. sausio–gegužės mėnesius surinkta virš 860 tonų atliekų, o šiemet – virš 884 tonų. Mieste kai kurios atliekų surinkimo konteinerių aikštelės yra stebimos vaizdo kameromis.

Gyventojai, pastebėję pažeidimą, pagal galimybes jį užfiksuotų (nufotografuotų ar nufilmuotų) ir atsiųstų el. paštu viesojitvarka@panevezys.lt, nurodant pažeidimo vietą, tikslų laiką. Jei tokių galimybių nėra, galima užsirašyti automobilių valstybinius numerius, kitą matytą informaciją ir ją perduoti tuo pačiu el. paštu arba paskambinti tel. (8 45) 501 393.

Pažeidus Savivaldybės tarybos patvirtintas atliekų tvarkymo taisykles užsitraukiamas įspėjimas arba bauda nuo 30 iki 140 Eur. Nusižengimą padarius pakartotinai, bauda gali siekti nuo 140 iki 600 Eur.

Didelių gabaritų, mišrias statybines ir griovimo atliekas, naudoti nebetinkamas automobilių padangas, elektros ir elektroninės įrangos atliekas, tekstilės atliekas, buityje susidarančias pavojingąsias ir žaliąsias atliekas gyventojai gali pristatyti į didžiųjų ir pavojingųjų atliekų surinkimo aikšteles Savitiškio g. 8 ir Senamiesčio g. 114B, Panevėžyje.

Žaliąsias atliekas panevėžiečiai gali pristatyti į didžiatūrius atliekų surinkimo konteinerius, pastatytus Panevėžio miesto viešosiose vietose: Pilėnų g. 43, Staniūnų/Ukmergės g., Marijonų g. 29 ir Parko g. 39. Taip pat didesnius atliekų kiekius galima pristatyti ir į Panevėžio regioninį nepavojingų atliekų sąvartyną, esantį adresu: Dvarininkų k., Miežiškių sen., Panevėžio raj. Be to, didelių gabaritų ir pavojingosios buityje susidarančios atliekos iš Panevėžio miesto gyventojų yra surenkamos ir apvažiavimo būdu, kuris yra organizuojamas du kartus per metus.

Komentarai

 • velzio kelias berzu gatve staniunu gatve tai rajono gyventoju savartynai reikia matyti kiek atveza gal kameras galima sukabinti va tada ir matysit kas siukslina tonomis

 • Žaliųjų atliekų konteinerių Staniūnų – Ukmergės kampe nėra

 • gal jus sparčiau veskit tas atliekas čia ne bauginę , mes visi mokam kur begyventum , tarkim turi sklypą kur rajone vis vien gauni sąskaitas už atliekas nors ten negyveni, plius moki mieste už atliekas, tai mažiau stenėkit daugiau dirbkit i rajoną nuvažiuokit pilni konteineriai kada juos veža ? karta i metus ?

  • Atsakyti
 • reikia pastatyti daugiau žaliūjų atliekų konteinerių.Žmonės gražina daugiabučių namų aplinką, sodina gėles ir t.t. ,nejau turi kibirėlį nuravėtos žolēs kažkur vežti autobusu.Ypač senyvo amžiaus .

 • Siukslynas, riksmai, primetyta kontrabandiniu cigareciu pakeliu ir nuoruku, automobiliai ant saligatviu. Kam maloni tokia aplinka? Nebent alkoholikams. Jiems viskas vienodai.

 • Miesto infrastrukturos skyriui. Tomis gatvemis net vaikscioti baisu.

  • Atsakyti
 • pro radviliskio g, pravaziuokit!!!!!!!!!!! nei viena lusna konteineriu neturi!!!!!!!!

 • kaz kam naudingos tos kruvos!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 10 kameru ir beda isspresta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Rodyti visus komentarus (8)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų