Ragina kreiptis dėl kompensacijų už šildymą

Ragina kreiptis dėl kompensacijų už šildymą

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė sako, kad mažas pajamas gaunantys gyventojai turėtų aktyviai kreiptis į savo gyvenviečių centrus kompensacijoms už šildymą gauti. Ministrė tikina, kad kiekvienas prašymas bus vertinamas individualiai.

„Šiuo metu, per karantiną ir ekstremaliąją situaciją, apskaičiuojant šildymo kompensacijų dydį, nėra vertinamas turtas. Anksčiau buvo, dabar nėra vertinamas. Todėl tikrai raginu žmones kreiptis, nes ne visi žino, kad tokia parama galima, tiesiog pamėginti nueiti. Išsiaiškinti tą savo savivaldybių Socialiniuose skyriuose tikrai galima“, – prieš Vyriausybės posėdį žiniasklaidai sakė M. Navickienė.

„Reikia eiti, reikia prašyti to, kas žmonėms priklauso, ir gauti kompensaciją. Išlaidos šildymui neturėtų viršyti 10 proc. būtent tos liekančios pinigų sumos jau po valstybės remiamo pajamų dydžio išskaitos“, – pridūrė ministrė. Jos teigimu, į kompensaciją gali pretenduoti visi mažai uždirbantys piliečiai.

„Mūsų skaičiavimais, jei šeima uždirba minimalų mėnesio atlyginimą, du žmonės ir augina du vaikus, jie turėtų patekti į šildymo kompensacijos gavėjų ratą“, – tikino M. Navickienė.

M. Navickienė taip pat pažymėjo, kad kompensacijų teks kreiptis gyvai – paklausta, ar prašymą bus galima pateikti internetu, ji nurodė, kad tą padaryti reikės savivaldybėse.

Vyriausybė trečiadienį svarstys Piniginės socialinės paramos mažas pajamas gaunančioms šeimoms įstatymo pataisas, kuriomis siekiama padidinti valstybės remiamų pajamų dydį, išskaičiuojamą iš gaunamų pajamų.

Kaip rašoma įstatymo keitimo projekte, išlaidos šildymui bus kompensuojamos, jei jos viršys 10 proc. asmens mėnesinių pajamų išskaičiavus 2 valstybės remiamų pajamų dydžių sumą gyvenantiems kartu ir 3 valstybės remiamų pajamų dydžių sumą vienam gyvenančiam asmeniui.

„Jei šeimos ūkio pajamos yra tūkstantis eurų, valstybė išskaičiuoja 500 eurų iš tos sumos ir nuo likusių 500 eurų negali viršyti 10 proc. šildymo kaina“, – pavyzdžiu įstatymo pakeitimo esmę iliustravo M. Navickienė.

Šiuo metu valstybės pajamų dydis siekia 128 eurus.

Komentarai

  • Jūs baikit meluot,kreipiausi dėl kompensacijos ir nedavė,auginu invalida sūnų,gyvename iš jo invalidumo pašalpos, pasakė kad neduos nes vaikas neturi tėvo,nes jo gimimo liudijime neiradytas tėvas, tai ką man daryti jeigu tėvas jo nepripažino?o valstybė net padet nenori nes matai įstatymas toks

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų