E. Venckutės DELFI nuotr.

Radus nepilnamečio kūną, prokuratūra pradėjo naują tyrimą

Radus nepilnamečio kūną, prokuratūra pradėjo naują tyrimą

Sekmadienį ties Valų kaimu upėje aptikti suirę palaikai. Tėvai atpažino, kad tai – jų sūnus Mykolas. Teisėsauga pradėjo tyrimą jo mirties priežasčiai nustatyti.

Vilniaus apygardos prokuratūros 1-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Jurgita Jasiūnienė, iki šiol vadovavusi tyrimui dėl Vilniuje dingusio nepilnamečio Mykolo Davidonio, teigia, kad radus kūną, bus skiriama jo DNR ekspertizė.

„Buvo atliekamas tyrimas dėl dingusio M.Davidonio paieškos. Vakar, radus kūną, pradėtas naujas ikiteisminis tyrimas – mirties priežasčiai nustatyti.“

Prokurorė planuoja abu tyrimus sujungti į vieną. „Pirmame tyrime atlikta labai daug veiksmų, surinkta labai daug informacijos, tikslinga juos sujungti“, – sako prokurorė. „Jau paskirtas kūno tyrimas, paskirta ekspertizė.“

Anot J. Jasiūnienės, nors palaikai gerokai suirę, sprendžiant iš drabužių liekanų, neabejojama, kad tai – Mykolo kūnas. Tikimasi, kad tyrimai bus gauti greitu laiku.

„Kai būna žmogus dingęs be žinios, DNR tyrimai atliekami skubos tvarka. Manome, kad iki savaitės pabaigos arba kitos savaitės pradžioje jau turėsime tyrimo išvadą, ar tai yra ieškomo asmens kūnas. Histologiniai tyrimai užtrunka kiek ilgiau, apie mėnesį.“

Vis dėl to tikimasi, kad pirminės išvados dėl mirties priežasties bus žinomos gerokai anksčiau.

Į įvykio vietą atvykę tėvai iš drabužių liekanų atpažino sūnų.

Socialinio tinklo „Facebook“ grupėje Mykolo paieška dingusio 15-mečio tėvas paskelbė naujieną.

„Pranešame, jog šiandien po beveik trijų mėnesių paieškų buvo rastas mūsų sūnaus Mykolo kūnas. Nuvykę į vietą atpažinome savo vaiko rūbus. Vyksta ekspertizė, po jos policija patvirtins.

Esame dėkingi už jūsų visų pagalbą, palaikymą ir linkėjimus. Labai prašome išlaikyti rimtį ir ramybę“, – rašo Mykolo tėvas.

Paauglys vasario 4 dieną apie 12 val., išėjo iš namų, paskutinį kartą draugai jį matė 16 val. prie Vingio kino teatro. 16 val. 30 min. jis vaizdo skambučiu susisiekė su draugu.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų