„Keisčiausia, kad aikštėje triūsia – jei išvis triūsia – viso labo po tris–penkis žmones, – sako Muzikiniame teatre dirbantis Gintaras Kerbedis. – Sykį buvo jų atsiųsta, sakyčiau, keliolika, tad darbai irgi buvo pasistūmėję. Bet tai truko neilgai. Dabar vėl reta diena, kai matome Nepriklausomybės aikštę tvarkančius statybininkus.“
Kad nesimato aikštės tvarkytojų, sutinka ir Švč. Trejybės bažnyčios rektorius Pavelas Andžejevskis. Tačiau dvasininkas sakė neturintis jiems priekaištų – tegul tik žmonės dirba.
Visai kitaip į amžina pretenduojančią tapti rekonstrukciją prisipažino reaguojanti ankstesnioji Nepriklausomybės aikštės 9-ojo namo bendrijos pirmininkė, šiame name gyvenanti, o Muzikinio teatro patalpose kavinę įkūrusi Regina Navickienė.
„Jau dveji metai, kaip negalime atverti į Nepriklausomybės aikštę išeinančių savo namo langų – už jų dulkės, purvas. Tos pačios dulkės ir purvas nešasi ir į Muzikinį teatrą. Jau kiek esu išklausiusi teatro lankytojų replikų dėl nesibaigiančio aikštės tvarkymo“, – kalbėdama „Sekundei“ nepasitenkinimo neslėpė moteris, pro savojo buto langą į aikštę esą irgi matanti ne daugiau kaip po tris darbininkus.
„Matyt, bėda toji, kad nebėra Panevėžyje statybininkų – nebėra kam dirbti“, – svarsto R. Navickienė.
Už Nepriklausomybės aikštės sutvarkymą atsakingas miesto savivaldybės projektų vadovas Tadas Stanikūnas patvirtina: atnaujinimas turėjo būti baigtas dar prieš metus. Tačiau atsirado nenumatytų darbų. Vienas jų – detalieji archeologiniai tyrimai paaiškėjus, jog aikštės prieigose būta kapinių. Antrasis papildomų rūpesčių statybininkams sukėlęs dalykas – Švč. Trejybės bažnyčios šarvojimo rūsiai.
Visą straipsnį skaitykite kovo 17 dienos (ketvirtadienio) „Sekundės“ laikraštyje.
Komentarai
O horoskopines pasakeles bobutem yra kam kurti.
Tokiu būdu ir tokiais tempais vykdomais darbais , kai už darbus sistemingai pervedinėjami labai dideli pinigai , o darbų pabaiga visokiomis gudrybėm atidėliojama , turėtų susidomėti Panevėžio prokuratūra , ypač jos viešojo intereso ginimo skyrius . Jei ne , gal nekurie miesto tarybos nariai , sugebėtų kreiptis į GP ? Prie sovietų tokios statybos buvo vadinamos ,,dolgostroj „
Nesibaigianti nostalgija sovietams. Vaflis.
Kaip atliekant ikiprojektinius tyrinėjimus bei projektavimo darbus , ypač tada , kai projektas derinamas su visom suinteresuotomis institucijomis , neišaiškėjo toks klausimas kaip ,,bažnyčios šarvojimo rūsiai “ ? Lygtai eitų kalba apie atradimus tokio lygio kaip Pompėja po ugnikalnio įsiveržimo .
ponai komentatoriai, na lt istatymuose yra tokios nuostatos, kad vykdant kokius nors kasinejimo-renovacijos darbus, atradus kaz koki tai kulturini sluoksni, visi darbai yra stabdomi ir puse metu ten gali kasineti tik archeologai, ka jie ir dare duobeje prie trejybes baznycios , dabar dirbant toliu , vel islindo kazkokie rusiai, tai paga lt istatyma vel puse metu ten gali tik archeologai kasinetis, todel ir stovi tos aikstes rekonstrukcija ir teisa pasakius gerokai ji jau uzkniso , bet ka daryti jai ten senieji miesto kulturiniai klodai atsiveria, kol visko neisnagrines mokslininkai tol ir buksuos rekonstukcija
Būtent
o jeigu ras šermunėlių, kuriam laikui bus stabdomos statybos?
Šitas klausimas tieiai tetai Gemai. Ji yra šermuonelių žinovė.
Senvagė ir be pabaigos…iškasė, išrausė, išplikino…ir kas toliau? 21 val. eit pažiūrėt spalvingojo fontano?