R. Meilutytė: esu labai laiminga ir patenkinta

Visų kritikų kalbas paneigusi Rūta Meilutytė liko šalia nugalėtojų pakylos. Trečiu rezultatu vakar patekusi į 100 m plaukimo krūtine finalą, jame pajėgiausia Lietuvos plaukikė užėmė ketvirtą vietą. Jos laikas – 1 min. 05,65 sek.

Čempionės titulą iškovojo fantastinį greitį demonstravusi ir R. Meilutytei priklausiusį pasaulio rekordą pagerinusi amerikietė Lilly King – 1 min. 04,13 sek. Vicečempione tapo jos tautietė Katie Meili, o atrankoje vos nepagerinusi pasaulio rekordo rusė Julija Jefimova tenkinosi bronza.

„Man šis sezonas buvo labai sunkus, todėl sugrįžti po pertraukos ir pasiekti tokį rezultatą – esu labai laiminga ir patenkinta. Aišku, visada siekiu maksimumo ir norėjau finale plaukti greičiausiai. Tačiau dabar matome, kad dirbame teisinga linkme“, – neabejojo R. Meilutytė.

Antroje savo rungtyje pasaulio čempionate startavęs Giedrius Titenis vėl liko šalia finalo. 50 m krūtine nuotolį atrankoje jis įveikė per 27,24 sek., buvo 11-as ir iškovojo teisę plaukti pusfinalyje. Iki jam priklausančio Lietuvos rekordo anykštėnui pritrūko 0,04 sek.

Plaukikas neslėpė, kad pusfinalyje tikisi plaukti greičiau, tačiau to įgyvendinti nepavyko. Jame G. Titenis plaukė identišku atrankai laiku ir bendroje įskaitoje liko 14-as. Nepaisant to, savo pasirodymu jis liko patenkintas

„Geriau pasirodyti sutrukdė klaida finišuojant, kai padariau blogą grybšnį. Tačiau pasiekti rezultatai yra šalia asmeninio rekordo. Todėl jais tikrai džiaugiuosi“, – po pusfinalio plaukimo kalbėjo G. Titenis.

Vienintelėje savo individualioje rungtyje čempionate šiandien varžėsi ir Deividas Margevičius. 200 m peteliške jis įveikė per 2 min. 00,63 sek. ir pagerino sau priklausiusį Lietuvos rekordą.

Vis tik, rekordinis greitis durų į pusfinalį kauniečiui neatvėrė, bendroje įskaitoje jis užėmė 31-ą vietą.

„Kol kas sunku kovoti su stipriausiais, rezultatas nėra toks geras, tačiau einu į priekį ir tikiuosi, kad tai kada nors galėsiu su jais kovoti. Pagrindinį savo tikslą pasiekiau, pagerinau rekordą“, – sakė D. Margevičius.

Ketvirtą pasaulio čempionato dieną, trečiadienį, startuos du Lietuvos plaukikai panevėžiečiai: Simonas Bilis plauks 100 m laisvu stiliumi, o Andrius Šidlauskas – 200 m kompleksiniu būdu.