ELTA nuotr.

R. Karbauskis žada kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl V. Landsbergiui suteikto statuso

R. Karbauskis žada kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl V. Landsbergiui suteikto statuso

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis sako, kad opozicinės partijos rinks parašus ir kreipsis į Konstitucinį Teismą (KT), kad šis įvertintų, ar Seimo sprendimas suteikti valstybės vadovo statusą Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkui profesoriui Vytautui Landsbergiui neprieštarauja pagrindiniam šalies įstatymui.

„Pirmas dalykas, kurį padarys Seimo opozicija – tai surinks parašus ir kreipsis į Konstitucinį Teismą, nes du kartus teismas buvo išaiškinęs, kad toks sprendimas būtų neteisėtas“, – „Žinių radijui“ teigė „valstietis“, galvoje turėdamas kelis ankstesnius KT išaiškinimus dėl su šia tema susijusių, tačiau ne tokių pačių klausimų.

„Jei Konstitucinis Teismas išaiškins ne taip, kaip buvo anksčiau išaiškinęs, tai labai stipriai nustebsime“, – pridūrė politikas.

Kartu R. Karbauskis prisijungė prie opozicinių partijų atstovų, neatmetančių galimybės, kad jei po kitų Seimo rinkimų tektų formuoti valdančiąją daugumą, statuso klausimas V. Landsbergiui galėtų būti atšauktas parlamente.

„Jeigu kitą kadenciją bus tokia galimybė, mes iš tikrųjų grįšime prie to klausimo. Nes istorija perrašyta, ir tai konservatoriai daro sąmoningai. Ir man labai keista, kad giminystytės ryšiais susijęs partijos pirmininkas – dabartinės valdančiosios daugumos lyderis – sprendžia savo senelio klausimus Seime“, – apibendrino R. Karbauskis.

Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkui V. Landsbergiui pavasario sesijos pabaigoje suteiktas valstybės vadovo statusas. Už įstatymo projektą balsavo 74 parlamentarai, prieš – 1, susilaikė 4 Seimo nariai. Po šio sprendimo opozicija pareiškė bandysianti šį sprendimą atšaukti, jei tik po kitų parlamento rinkimų atsidurs valdžioje.

Klausimas dėl statuso suteikimo V. Landsbergiui buvo nesėkmingai keltas dar praėjusios kadencijos metu.

Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiama.

Komentarai

 • ne prezidentas. Jo dienos suskaitytos. Jo tvartelis griūva, kupra, su KGB ženklu, prie žemės lenkiasi, chrizantemomis kvepia .Bus žmonėms šventė, kai Kupriuką į grabą paguldys.

  • Atsakyti
  • Tu esi homo sovieticus mankurtus . Kai tu padvėsi , tavęs niekas neprisimins išskyrus tavo sugėrovus prie snarglinės , o V.Landsbergio vardas jau yra istorijoje ir ilgam ten išliks

   • moki koliotis kaip ir tavo idejinis vadas

 • ir kaip nebalsuoti uz karbauski

 • Ilgai pezėjei apie negeroves , kai Lietuva įstos į ES , o dabar pilnos tavo sąskaitos bankuose europinių pinigų . Ar atmintis tokia bloga ar gėdos jausmo visai neturi , karbauskėli ? Beje , kaip sekasi atiminėt žemes iš kaimynų , kuriuos per savo trašų biznį pavertei skolininkais ?

 • visi jie vienodi ir smirda Š………………..u.

 • BUVO PAMINTA KONSTITUCIJA IR VALSTYBĖS TEISĖS PAMATAI DĖL VIENO ŽMOGAUS ARBA DĖL VIENOS PARTIJOS.TAI-TEISINIS PRECEDENTAS !!!!! LANDZBERGIUI BUVO VIENINTELIS KELIAS – DALYVAUTI PREZIDENTO RINKIMUOSE IR BŪTI IŠRINKTAM,BET JO TAUTA NEIŠRINKO,TAI NE TAS ŽMOGUS,KURIS GALĖTŲ TAPTI ŠALIES „VADOVU“.VIENAREIKŠMIŠKAI PRITARIU R.KARBAUSKIUI.THAT“S ALL !!!!!

  • iš Konstitucijos. Prezidentu paskebtas (bet neišrinktas) KGB skundikas „Dėdulė“.

Rodyti visus komentarus (8)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų