DELFI nuotr.

R. Karbauskis į visus klausimus apie frakcijos referentę žada atsakyti etikos komisijai

R. Karbauskis į visus klausimus apie frakcijos referentę žada atsakyti etikos komisijai

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų lyderis Ramūnas Karbauskis į visus klausimus dėl frakcijos referente dirbusios Milenos Marcinkevičiūtės žada atsakyti Seimo Etikos ir procedūrų komisijai.

„Visi darbai buvo padaryti. Aš girdžiu, kad komentuojama dabar, kad neva ji fiktyviai (dirbo), nieko nedarė ir taip toliau, bet mes tiesiog pateiksime viską komisijai, kuri tirs“, – žurnalistams trečiadienį sakė R. Karbauskis.

Jis žadėjo komisijai pateikti įrodymus dėl referentės atliktų darbų, tačiau žurnalistams juos parodyti atsisakė.

„Ji dirbo nuotoliniu būdu, yra neįgali, ir jos darbai žinomi visiems mūsų frakcijos nariams – bet ne iš veido, o iš tų darbų, kurie yra padaryti, bet mes juos pateiksime komisijai“, – kalbėjo R. Karbauskis.

„Vienas dalykas yra geras šioje situacijoje: emeilai, jų laikas – jų negali sufalsifikuoti, jie yra, kada jie buvo siųsti, iš kur siųsti, dėl to viską Etikos ir procedūrų komisija gaus ir atsakyta bus į klausimą taip, kad abejonių niekam nekils“, – kalbėjo jis.

Dienraštis „Lietuvos rytas“ rašė, kad M. Marcinkevičiūtė gauna atlyginimą kaip Seimo referentė, tačiau jos darbo vietoje niekas nėra matęs. Po to R. Karbauskis pranešė, kad mergina dirba nuotoliniu būdu nes yra neįgali.

Seimo kanceliarijos duomenimis, M. Marcinkevičiūtė iš darbo jos prašymu atleista lapkričio 30 dieną. Ji dirbo nuo šių metų sausio 2 dienos.

Opozicijos atstovai siūlė Etikos ir procedūrų komisijai į trečiadienio posėdį įtraukti klausimą dėl M. Marcinkevičiūtės įdarbinimo Seime aplinkybių, tačiau „valdančiųjų“ balsais jis buvo atmestas. Dauguma pasisakė už tai, kad konservatoriai raštu pateiktų siūlymą, dėl ko konkrečiai būtų atliekamas tyrimas, ir tuomet kitame posėdyje būtų balsuojama, ar jį pradėti.

Seimo kanceliarija trečiadienį pranešė, kad darbo užmokestis referentei buvo mokamas pagal darbo laiko apskaitos žiniaraščius, kuriuos patvirtindavo frakcijos seniūnas. Frakcijų referentai į darbą taip pat priimami frakcijos seniūno pasirinkimu ir yra jam pavaldūs.

Pasak Seimo pranešimo, nors yra įprasta, kad frakcijų referentai dirba Seimo rūmuose, tačiau tokio reikalavimo nėra. Frakcijos referento veiklos kontrolę užtikrina frakcijos seniūnas.

M. Marcinkevičiūtė nustatyta tvarka deklaravo savo individualią veiklą, kurią vykdant nereikia gauti Seimo kanceliarijos leidimo.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų