Pusšimtis Anglijos pareigūnų parskraidino šešiolika įstatymus pažeidusių lietuvių

Pusšimtis Anglijos pareigūnų parskraidino šešiolika įstatymus pažeidusių lietuvių

Antradienį į Vilniaus oro uostą specialiu reisu iš Londono atskridusiame lėktuve buvo 16 iš Anglijos už ten padarytus nusikaltimus ir nusižengimus deportuotų lietuvių. Juos parlydėjo pusšimtis britų pareigūnų.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai dar nustatė, kad du grąžintieji buvo ieškomi Lietuvos policijos, vienas – Čekijos teisėsaugos. Iš viso šiemet tai buvo jau penktas toks reisas.

Atvykę prie orlaivio trapo pasieniečiai Lietuvos piliečius savo transportu pristatė į Vilniaus oro uosto pasienio užkardą. Anglijos pareigūnai iš lėktuvo neišlipo ir netrukus išskrido atgal.

Oro uosto pasieniečiai nustatė, kad Anglijoje nusikaltusio Panevėžio gyventojo dėl nusikaltimo Lietuvoje ieškojo ir Vilniaus policija. Parskraidinto palangiškio kaip nuteistojo už nusikaltimą paiešką buvo paskelbusi Klaipėdos policija. Šilutės rajono gyventojo ieško Čekijos teisėsauga.

Šie trys Lietuvos piliečiai buvo sulaikyti. Atlikus visus formalumus juos pasieniečiai perdavė į oro uostą atvykusiam policijos konvojui.

Po dokumentų patikros ir apklausų likusieji 13 grąžintųjų buvo paleisti. Prieš išskrendant visiems 16-ai lietuvių Anglijoje buvo atlikti COVID-19 testai. Jų rezultatai buvo neigiami.

VSAT duomenimis, šiemet tai buvo jau penktas toks specialus reisas iš Londono į Vilnių, kuriuo britai išsiuntė įstatymus pažeidusius Lietuvos piliečius.

Spalio gale 18 iš Anglijos už ten padarytus nusikaltimus ir nusižengimus deportuotų lietuvių parlydėjo 59 pareigūnai. Rugsėjo pabaigoje 52 Anglijos pareigūnai atskraidino 18 lietuvių. Birželio viduryje Vilniuje nusileidusiame lėktuve buvo 22 Lietuvos piliečiai ir 71 juos konvojavęs britas. Gegužės viduryje 70 pareigūnų iš Londono atlydėjo 22 Lietuvos piliečius.

Komentarai

  • Desantas drįžo ant švenčių.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų