I. Stulgaitės-Kriukienės nuotr.

Pumpurus krauna velykiniai medžiai

Pumpurus krauna velykiniai medžiai

Nors Velykos jau antrus metus nebus tokios smagios ir dažnam trūksta ūpo joms ruoštis, bet tik ne kūrybingiems Panevėžio krašto žmonėms.

Raguvoje akį traukia velykinė margučių alėja,  Adomavos-Pragarėlės bendruomenės gyventojai spalvotais kiaušiniais papuošė bendruomenės namų kiemą, o šiaudinėmis skulptūromis garsėjantis Naujamiestis įmantrų Velykų medį sukūrė iš paprasčiausių šiaudų.

O Panevėžyje, Vydūno gatvėje, kasmet išaugdavo praeivius stebindavęs rekordinis Velykų medis. Kiemo šeimininkė Aldona Ladavičienė pernai ant jo sukabino sunkiai įsivaizduojamą kiekį – net 3000 margučių. Tačiau šįmet panevėžietės nuotaikos kitokios. Ji sako nebeskubanti puoštis, o ir velykinių kiaušinių tiek nebeturi.

„Šitas karantinas prastai veikia – nelabai ir norisi puoštis, nėra nuotaikos linksmintis“, – prisipažįsta A. Ladavičienė.

Visgi ir per karantiną ji neatsisakė šeimos tradicijos – Panevėžys ir šįmet turės išskirtinę puošmeną. Tik šįkart A. Ladavičienė penktadienį rengiasi medį dabinti 500 margučių.

Visą straipsnį skaitykite kovo 30 dienos (antradienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Galerija

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų