PST vadovas D. Gesevičius palieka bendrovę

PST vadovas D. Gesevičius palieka bendrovę

 

Vienoje iš Lietuvos statybų gigančių – įmonėje „Panevėžio statybos trestas“ stulbinančios naujienos veja viena kitą. Praėjusią savaitę Konkurencijos taryba kreipėsi į antstolius dėl daugiau nei 8 mln. eurų baudos išieškojimo iš PST, o šią savaitę įmonė baigia žinia, jog šalių susitarimu iš pareigų traukiasi daugiau nei du dešimtmečius jai vadovavęs Dalius Gesevičius.

Jis neslepia, jog priežastis palikti generalinio direktoriaus postą buvo milijoninė bauda už, kaip įvertino teismas, nesąžiningą konkurenciją.

„Reikia prisiimti atsakomybę dėl baudos, todėl priėmiau tokį sprendimą, o bendrovės valdybą jam pritarė“, – „Sekundei“ komentavo ilgametis PST direktorius.

Ką toliau veiks, D. Gesevičius nekonkretizuoja – kelių tikrai yra.

Dabartines pareigas oficialiai jis paliks nuo birželio 23-iosios.

Paskirtas naujas

Naujuoju generaliniu direktoriumi valdyba nutarė paskirti Egidijų Urboną, iki šiol vadovavusį PST grupės įmonėms „Metalo meistrai“ ir „Hustal“, kurios užsiima statybinių metalo konstrukcijų projektavimu ir gamyba, o produkciją daugiausia eksportuoja į Skandinavijos rinkas. Prieš tai E. Urbonas vadovavo stambių PST įgyvendintų pramonės ir prekybos objektų vystymui, tarp jų BIG kompleksas Klaipėdoje, Akmenės cemento gamykla.

Prašo leisti mokėti dalimis

Nemalonumų lavina bendrovę užgriuvo Konkurencijos tarnyba nustačius, jog PST ir „Active Construction Management“ (buvusi „Irdaiva“) pažeidė Konkurencijos įstatymą, kai 2013–2015 m. Vilniaus organizuotuose viešuosiuose pirkimuose mokykloms ir darželiams renovuoti dalyvavo jungtinės veiklos sutarčių pagrindu ir taip apribojo kitoms įmonėms galimybes sąžiningai konkuruoti tame pačiame konkurse. Tarnyba PST nubaudė daugiau nei 8 mln. eurų bauda.

Tokį sprendimą PST apskundė teismui, tačiau Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas patvirtino Konkurencijos tarybos nutarimą ir šis statybų kompanijai finansiškai skausmingas sprendimas yra jau galutinis bei neskundžiamas.

D. Gesevičius neigė buvus susitarimą, ribojantį konkurenciją.

„Tai nebuvo joks susitarimas. Konkurso sąlygos reikalavo tokio susivienijimo. Dvylikos kompanijų susitarimai ir susigrupavimai net nebuvo nagrinėjami teisme. Kažkodėl teismas išskyrė mus. Mes, matyt, esame kažkokie kitokie. Žinom tą sparnuotą frazę, kas gali paneigti, kad… Mes galime turėti įvairių versijų, bet teismo sprendimą privalėsime vykdyti“, – „Sekundei“ dar praėjusią savaitę komentavo generalinis direktorius.
Nuo baudos įmonė nebebėga, bet prašo antstolių leisti ją sumokėti dalimis per sutartą laiką.
PST yra viena didžiausių statybos bendrovių Lietuvoje. Įmonių grupėje šiuo metu dirba daugiau nei 950 žmonių, ji yra vienas didžiausių mokesčių mokėtojų šalies statybų sektoriuje.

2019 m. PST ir jos valdomų įmonių konsoliduotos pardavimo pajamos siekė 108,5 mln. eurų ir buvo 14 proc. didesnės nei ankstesniais metais. Grynasis pelnas šiuo laikotarpiu sudarė 0,59 mln. eurų.

Komentarai

  • Kodėl Robertas Šulskis neprisiima atsakomybės dėl baudos, jis gi visus reikalus derindavo su „Irdaiva“

  • Tas urbons ne zymaus sukciaus kazlauciun draugls? Nu juo, daba pavarys bigteshlius afioru

  • Jei Urbonas,Kazlaučiūno draugas jam pagarba .K.taip aukštai stovi versle oi,oi,oi

  • Kalbėti reikia apie padarytus nuostolius ir ar BANKROTĄ?Kas pirma bėga iš skestančio laivo?Urbonai jėgos tau.

  • Reikia išieškoti žalą iš įmonei iš atsakingų asmenu.Paleisti jų negalima>

Rodyti visus komentarus (5)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų