PST priverstas trauktis iš Švedijos rinkos

PST priverstas trauktis iš Švedijos rinkos

Viena didžiausių Lietuvoje statybos bendrovių Panevėžio statybos trestas (PST) nutraukia šiemet nesėkmę patyriusios antrinės įmonės Švedijoje „PST Nordic“ veiklą.

Pasak PST generalinio direktoriaus Daliaus Gesevičiaus, antrinė įmonė į Švedijos rinką grįžti nebegalės, tačiau grupė tokių planų dar puoselėja. Anot jo, „PST Nordic“ nuostolius pirmąjį šių metų pusmetį lėmė nesėkmingas užsakymas ir įmonės vadovų klaidos, tačiau daugiau informacijos apie tai nepateikė.

„Nenorėčiau detalizuoti, ne visai etiška būtų dabar vardinti, kokios tai klaidos buvo. Ne tik jos lėmė (nuostolius – BNS), buvo visa sankaupa priežasčių (….) Nuostoliai išlindo šiemet, tai susiję su vienu kontraktu“, – BNS aiškino D.Gesevičius.

Jis sakė kol kas negalintis atskleisti „PST Nordic“ patirtų nuostolių sumos.

„Mes skaičiuojame, dar tiksliai nežinome. Mes nenorime, kad tokie nuostoliai būtų kaip nors dengiami akcininkų sąskaita, galvojame, kad taip neturėtų būti“, – tvirtino D.Gesevičius.

PTS pranešime pažymėjo, kad įmonė yra priversta trauktis iš Švedijos rinkos, nes nesugebėjo prisitaikyti prie jos specifikos. Nepaisant to, D.Gesevičius neatmetė galimybės, kad bendrovė į šią rinką ateityje gali grįžti.

„Planai sugrįžti visada bus, bet šita įmonė („PST Nordic“ – BNS) ten dirbti negalės“, – BNS pabrėžė D.Gesevičius.

Anot jo, nusprendus grįžti, būtų steigiama nauja antrinė įmonė arba ieškoma galimybių įsigyti jau veikiančią bendrovę.

„Kada tai galėtų nutikti, negaliu atsakyti. Pirmiausiai mums reikia susitvarkyti su šituo reikalu („PST Nordic“ veiklos nutraukimu – BNS). Manau, nevilkinsime proceso ir viską padarysime gana greitai“, – tvirtino D.Gesevičius.

Apie „PST Nordic“ įsigijimą PST paskelbė 2014-ųjų pradžioje, įmonė statė įvairios paskirties pastatus Švedijoje, Stokholmo regione.

Socialinio tinklo „Linkedin“ duomenimis, „PST Nordic“ vadovauja Gerardas Šeštokas.

PST priklauso 100 proc. „PST Nordic“ akcijų. Teigiama, kad bendrovės veiklos nutraukimas PST grupės rezultatui didelės neigiamos įtakos neturės.

2016 metų PST ataskaitoje nurodoma, kad „PST Nordic“ pernai uždirbo 13,5 tūkst. eurų pelno, tuo metu 2015 metais įmonė patyrė 4,1 tūkst. eurų nuostolių. „PST Nordic“ nuosavas kapitalas 2016-ųjų pabaigoje siekė 15,2 tūkst. eurų, arba 7,1 karto daugiau nei prieš metus.

PST grupė pernai uždirbo 3,167 mln. eurų konsoliduoto grynojo pelno – 58,7 proc. daugiau nei 2015 metais, grupės pardavimo pajamos sumenko 18 proc. iki 99,361 mln. eurų.

49,78 proc. PST akcijų priklauso bendrovei „Panevėžio keliai“, 6,5 proc. – Estijos „Swedbank“ klientams.

PST akcijos kotiruojamos „Nasdaq“ Vilniaus biržos Oficialiajame prekybos sąraše.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų