PST dėl milijoninės baudos išmokėjimo tariasi su anstoliais

PST dėl milijoninės baudos išmokėjimo tariasi su anstoliais

AB „Panevėžio statybos trestas“ (PST) vykdys teismo sprendimą dėl Konkurencijos tarybos skirtos baudos ir šiuo metu tariasi su antstoliu dėl jos apmokėjimo grafiko. Bendrovė siekia, kad atsižvelgiant į mokėtinos sumos dydį, jos apmokėjimas būtų atliekamas ne iš karto, o per sutartą periodą.

„Šiuo metu kalbamės su antstoliu dėl protingo apmokėjimo termino, kuris turėtų kuo mažesnę įtaką bendrovės veiklos planams. Esame viena didžiausių statybos bendrovių Lietuvoje, taip pat – vienas didžiausių mokesčių mokėtojų statybų sektoriuje, todėl šiuo klausimu tikimės konstruktyvaus ir geranoriško požiūrio“, – sako PST generalinis direktorius Dalius Gesevičius.

PST teigia, jog, kol vyksta bendravimas su antstoliu ir ieškoma abiem pusėms priimtino sprendimo, įmonė yra pasirengusi, kad jos turtui būtų pritaikytos laikinosios apsaugos priemonės.

„Deriname su antstoliu dėl laikino įmonės turto arešto, kuris padengtų išieškomos sumos dydį. PST turi pakankamai niekam neįkeisto turto, kurį galėsime pasiūlyti kaip užstatą, o disponavimo juo apribojimai neturės jokios įtakos bendrovės kasdieninei veiklai: toliau galėsime naudotis įmonės

sąskaitomis ir veiklos vykdymui reikalingais finansiniais ištekliais“, – teigė D. Gesevičius.

Bendrovei 8 513 500 eurų baudą skyrė Konkurencijos taryba, nustačiusi, jog PST ir „Active Construction Management“ (buvusi „Irdaiva“) pažeidė Konkurencijos įstatymą, kai 2013–2015 m. Vilniaus organizuotuose viešuosiuose pirkimuose mokykloms ir darželiams renovuoti dalyvavo jungtinės veiklos sutarčių pagrindu, nors toks pajėgumų sujungimas nebuvo būtinas, ir taip apribojo kitoms įmonėms galimybes sąžiningai konkuruoti tame pačiame konkurse.

Tokį sprendimą PST apskundė teismui, tačiau Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas patvirtino Konkurencijos tarybos nutarimą ir šis statybų kompanijai finansiškai skausmingas sprendimas yra jau galutinis bei neskundžiamas.

D. Gesevičius neigia buvus susitarimą, ribojantį konkurenciją.

„Tai nebuvo joks susitarimas. Konkurso sąlygos reikalavo tokio susivienijimo. Dvylikos kompanijų susitarimai ir susigrupavimai net nebuvo nagrinėjami teisme. Kažkodėl teismas išskyrė mus. Mes, matyt, esame kažkokie kitokie. Žinom tą sparnuotą frazę, kas gali paneigti, kad… Mes galime turėti įvairių versijų, bet teismo sprendimą privalėsime vykdyti“, – „Sekundei“ praėjusią savaitę komentavo generalinis direktorius.

2019 m. PST ir jos valdomų įmonių konsoliduotos pardavimo pajamos siekė 108,5 mln. eurų ir buvo 14 proc. didesnės nei ankstesniais metais. Grynasis pelnas šiuo laikotarpiu sudarė 0,59 mln. eurų. PST įmonių grupėje iš viso dirba daugiau nei 950 žmonių.

Komentarai

  • Gesiavičius, PST nuvarė į bankrotą.Žmonių gaila kurie daug metų atidavė PST.Tokius kaip Gesiavičius sodinti į kaleimą.

    • Atsakyti
  • Lietuvai vis nesiseka su viešaisiais pirkimais. Visokių landų randama, kad taptų jų nugalėtojais. Vis nėra skaidrumo. Todėl labai gerai, kad teismai pradėjo drausminti nors baudomis. Pritariu aukščiau komentarą parašiusiam, kad reikėtų tokiems organizatoriams vadovams, kombinatoriams kelti baudžiamąsias bylas

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų