P. Židonio nuotr.

Prokuratūra laimę bando trečiąkart: apskundė Panevėžio mero išteisinimą

Prokuratūra laimę bando trečiąkart: apskundė Panevėžio mero išteisinimą

Generalinė prokuratūra Lietuvos Aukščiausiajam Teismui (LAT) pateikė kasacinį skundą dėl Panevėžio mero Ryčio Račkausko ir verslininko, krepšinio klubo „Lietkabelis“ prezidento Alvydo Bieliausko išteisinimo didelį atgarsį sukėlusioje byloje.

Joje Panevėžio merą prokurorai kaltino prekyba poveikiu bei piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi, o A. Bieliauską – prekyba poveikiu.
Tačiau pernai balandį Vilniaus apygardos teismas juodu išteisino.
Nors šį sprendimą prokurorai buvo apskundę Lietuvos apeliaciniam teismui, ir šis lapkritį paskelbė, kad R. Račkauskas ir A. Bieliauskas išteisinti pagrįstai.

„Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorės Dalios Markauskienės skundą atmesti. Teisėjų kolegija mano, kad pirmos instancijos teismas visapusiškai, objektyviai išnagrinėjo bylą, įstatymo taikymo klaidų nepadarė ir pagrįstai kaltinamuosius išteisino dėl jiems pareikštų kaltinimų prekyba poveikiu ir piktnaudžiavimo tarnyba“, – tuomet per posėdį sakė nutartį paskelbusi Apeliacinio teismo teisėja Jūratė Jakubonienė.

Apeliacinį skundą teikusi prokuratūra prašė pripažinti R. Račkauską kaltu bei jam skirti 99,9 tūkst. eurų baudą, taip pat septyneriems metams atimti teisę dirbti valstybės tarnyboje. Krepšinio klubo „Lietkabelis“ prezidentą prašyta nubausti 35 tūkst. eurų bauda.

Panevėžio apygardos prokuratūra teismuose įrodinėjo, jog 2019 metų pavasarį, lankydamasis A. Bieliausko biure Vilniuje, R. Račkauskas esą paprašė verslininko paslaugos – padengti jo vadovaujamo visuomeninio rinkimų komiteto skolą, likusią po rinkimų į Savivaldybės tarybą ir merų postą – 3 tūkst. eurų.

Prokurorai tikino, jog mainais meras pažadėjo, jog kelios Panevėžio savivaldybės valdomos įmonės suteiks verslininko vadovaujamam krepšinio klubui „Lietkabelis“ papildomą finansinę paramą, be jau skiriamos iš miesto biudžeto.

Tačiau bylą išnagrinėję jau du teismai padarė išvadą, kad ji paremta ne įrodymais, o tik prokuratūros prielaidomis, joje nėra duomenų, jog R. Račkausko prašymas suteikti paramą buvo susijęs su jo ketinimu gauti kyšį.

Dabar prokuratūra trečią kartą bandys R. Račkauską ir A. Bieliauską nuteisti ir šįkart skundą dėl išteisinimo pateikė jau paskutinei instancijai – Aukščiausiajam teismui.
Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamentas kasaciniame skunde prašo šią bylą perduoti iš naujo nagrinėti apeliacine tvarka.

Prokuratūra motyvuoja, jog Lietuvos apeliaciniame teisme nagrinėjant bylą padaryti esminiai Baudžiamojo proceso kodekso pažeidimai, sukliudę išsamiai ją išnagrinėti ir priimti teisingą sprendimą.

R. Račkauskas teigia, jog byla su politiniu pamušalu.

„Dar vienas, duok, Dieve, paskutinis prokuratūros bandymas sudalyvauti rinkimuose. Leiskite spėti – iki rinkimų bus apskųstos jų pačių sukurptos bylos, nors jose esu išteisintas. Bet kodėl nesugalvojus dar ko nors naujo? Scenarijus juk ne kartą bandytas – kodėl šįkart turėtų būti kitaip? Taip ir gyvenam įtarimai – išteisinimai – apskundimai ir vėl ratu iš naujo. Ir viskas dėl ko? Kad rinkimų nelaimėtų kažkam netinkami ir neįtinkantys? Bet kol kažkas murkdosi savo pačių kurtose melų istorijose, mes dirbame realius darbus ir ruošiamės artėjančiai Vasario 16-ajai“, – žinią apie Generalinės prokuratūros skundą pakomentavo R. Račkauskas.

Komentarai

  • Oponentai į miesto merus „neršia“. Šiai dienai geresnio kandidato už Rytį Panevėžyje nėra.

  • vis tiek mateliui sansu nera

  • Nebejuokinkit. kad meru gali būti Matelis.

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų