"Sekundės" nuotr.

Prokuratūra apskundė Panevėžio miesto mero išteisinimą

Prokuratūra apskundė Panevėžio miesto mero išteisinimą

Panevėžio apygardos prokuratūra Lietuvos apeliaciniam teismui apskundė pirmos instancijos teismo išteisinamąjį nuosprendį Panevėžio miesto merui Ryčiui Mykolui Račkauskui ir vieno krepšinio klubo valdybos pirmininkui-prezidentui.

Prokuratūros nuomone, R. M. Račkauskas dėl prekybos poveikiu ir piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, o antrasis kaltinamasis – dėl prekybos poveikiu buvo išteisinti nepagrįstai, sakoma prokuratūros pranešime.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio valdybos pareigūnai, o tyrimui vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Bylą išnagrinėjęs Vilniaus apygardos teismas šių metų balandžio 5 dieną paskelbė išteisinamąjį nuosprendį abiem kaltinamiesiems. Teismas konstatavo, kad R. M. Račkauskas, būdamas valstybės tarnautoju, padarė nustatytų teisės aktų pažeidimus, tačiau jo veiksmai nenulėmė valdžios ar savivaldos įstaigoms priskirtų funkcijų neatlikimo, nepakenkė valstybės ar savivaldybės valdymo tvarkai ir realios žalos nesukėlė.

Pirmos instancijos teismo nuosprendį prokuratūra apskundė Lietuvos apeliaciniam teismui. Prokuratūros apeliaciniame skunde rašoma, kad Vilniaus apygardos teismo nuosprendis yra nepagrįstas ir neteisėtas, nes priimtas, padarius esminius Baudžiamojo proceso kodekso 20 straipsnio 5 dalies reikalavimų pažeidimus, pagrįstas prielaidomis. Pagal BPK 20 straipsnio 5 dalį, teisėjai įrodymus įvertina pagal savo vidinį įsitikinimą, pagrįstą išsamiu ir nešališku visų bylos aplinkybių išnagrinėjimu, vadovaudamiesi įstatymu. Reikalavimas išsamiai nustatyti bylos aplinkybes pažeidžiamas, kai teismo išvados daromos nesiėmus visų įmanomų priemonių visoms bylai teisingai išspręsti reikšmingoms aplinkybėms nustatyti; neįvertinus visų proceso metu surinktų bylai išspręsti reikšmingų duomenų; klaidingai pasisakant dėl atskirų įrodymų turinio ar įrodymų tarpusavio ryšio.

Lietuvos apeliaciniame teisme šiuo metu nagrinėjami Panevėžio miesto mero R. M. Račkausko ir jo patarėjos Gintarės Maskoliūnienės apeliaciniai skundai dėl Šiaulių apygardos teismo priimto apkaltinamojo nuosprendžio, kuriuo abu jie pripažinti kaltais dėl piktnaudžiavimo. Šių metų sausio 24 dieną paskelbtu nuosprendžiu Šiaulių apygardos teismas Panevėžio miesto merui skyrė 600 MGL (30 tūkst. eurų) dydžio baudą bei uždraudė 5 metus dirbti valstybės tarnyboje. Iš R. M. Račkausko taip pat nuspręsta konfiskuoti 5 tūkst. 472 eurus. G. Maskoliūnienei skirta 500 MGL (25 tūkst. eurų) bauda, jai taip pat 5 metus uždrausta dirbti valstybės tarnyboje. Su tokiu nuosprendžiu nesutikę kaltinamieji jį apskundė apeliacine tvarka.

Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų