Jurgita Sejonienė. Marius Morkevičius (ELTA) nuotr.

Procedūrinių „nuodėmių“ drama Seime tęsiasi

Procedūrinių „nuodėmių“ drama Seime tęsiasi

Kitą savaitę, antradienį, Seimo plenarinių posėdžių darbotvarkėje atsiras 42 parlamentarų iniciatyva dėl apkaltos Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narei Jurgita Sejonienei, kuri, kaip teigiama, užregistravo kalbėti dėl balsavimo motyvų kitą Seimo narę – Jurgitą Šiugždinienę.

Apie tokią planuojamą darbotvarkę ketvirtadienį iš Seimo tribūnos informavo Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

„Antradienio darbotvarkėje šis klausimas bus. Siūlau nekelti aistrų ten, kur nereikia kelti aistrų“, – opoziciją ramino parlamento vadovė.

Seimo opozicija siūlė šį klausimą spręsti jau ketvirtadienį, tačiau tam nepritarta. Už šio klausimo įtraukimą į ketvirtadienio darbotvarkę balsavo 59 Seimo nariai, prieš buvo 51, susilaikė 12 parlamentarų.

Šią savaitę 42 opozicijai priklausančių parlamentarų grupės vardu Seimo narys Petras Gražulis įregistravo apkaltos iniciatyvą Seimo TS-LKD frakcijos narei Jurgitai Sejonienei.

„Seimo narė Jurgita Sejonienė 2022 m. rugsėjo 29 d. Seimo plenarinio posėdžio metu, registruodama pasisakyti kitą Seimo narę, savo sąmoningais ir tyčiniais veiksmais pažeidė Seimo nario pažymėjimo naudojimo tvarką ir Valstybės politikų elgesio kodekse įtvirtintą sąžiningumo principą bei galimai šiurkščiai pažeidė Konstituciją ir (ar) sulaužė Seimo nario priesaiką“, – sakoma nutarimo projekte.

Jame siūloma sudaryti specialiąją tyrimo komisiją, kuri ištirtų ir pateiktų išvadą, ar pagrįstas yra siūlymas pradėti jai apkaltos procesą. Šiai komisijai siūloma iki šių metų gegužės 1 d. atlikti tyrimą bei pateikti išvadą kartu su Seimo nutarimo projektu ir kitais dokumentais Seimo Pirmininkui.

Pasak apkaltos iniciatorių, pernai rugsėjo 29 d., svarstant Seimo rezoliucijos „Dėl švietimo įstaigų tinklų pertvarkos“ projektą, Seimo narei Jurgitai Šiugždinienei stovint prie šoninio mikrofono, Seimo narė Jurgita Sejonienė ją registravo kalbėti dėl balsavimo motyvų, dėl ko plenarinių posėdžių salėje švieslentėje užsidegė informacija, jog Seimo narė registravosi kalbėti dėl balsavimo motyvų.

Seimo narė J. Sejonienė pateikė savo vertinimą dėl apkaltos iniciatyvos.

„Aš niekada nesinaudojau kitos Seimo narės balsavimo kortele: man kortelė nebuvo perduota, nei pati prašiau ją perduoti, nei manęs buvo prašoma ją paimti, jos niekada neturėjau, nedėjau į įrangos vietą kortelės naudojimui ir niekaip kitaip ja nedisponavau“, – sako J. Sejonienė.

Ji apgailestauja dėl įvykusio nesusipratimo. „Ne kartą esu pasiaiškinusi, kad greičiausiai įvyko techninė klaida, kai pasilenkiau pažiūrėti į kolegės ekraną. (…) Ne kartą deklaravau, kad labai apgailestauju dėl įvykusio nesusipratimo“, – pranešime žiniasklaidai paaiškino politikė.

Ketvirtadienį pradėjo darbą kovo 21 d. Seimo sudaryta specialioji tyrimo komisija, kuri tiria už kitą Seimo narį balsavusio parlamentaro Petro Gražulį elgesį ir pateiks išvadą, ar yra pagrindo pradėti jam apkaltos procedūrą, primena ELTA.

Iki šių metų gegužės 1 d. ši komisija, kuriai vadovauja Seimo narys Linas Slušnys, turės atlikti tyrimą bei pateikti išvadą Seimo Pirmininkui.

Apkaltos procedūros P. Gražulis sulaukė dėl to, kad pernai rugsėjo 15 d. Seimo plenarinio vakarinio posėdžio metu, balsuodamas už Seimo narį Liną Jonauską, „savo sąmoningais veiksmais pažeidė Seimo statutą, Valstybės politikų elgesio kodekse įtvirtintą sąžiningumo principą bei galimai šiurkščiai pažeidė Konstituciją ir (ar) sulaužė Seimo nario priesaiką“.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų