„Tik Foto“ nuotr.

Pro daugiabučių langus skamba plojimai

Pro daugiabučių langus skamba plojimai

Panevėžio Juozo Miltinio gimnazijos moksleivis Daugvydas Staniūnas namuose per karantiną užsidariusius panevėžiečius subūrė į unikalią padėkos akciją tiems, kurie šiandien stovi pirmose fronto linijose – medikams, policijos pareigūnams bei visiems dirbantiems. Jaunuolis sugalvojo, kaip net neiškeliant kojos iš namų visiems vienu metu garsiai paploti.

Panevėžyje it gerasis virusas sparčiai plinta didelio susidomėjimo sulaukusi Daugvydo Staniūno idėja paploti tiems, kurie net per karantiną negali likti namuose, kad kiti būtų saugūs ir gyvenimas nesutriktų.

Jau tris penktadienius iš eilės per atvertus Aukštaitijos sostinės daugiabučių langus skambėjo garsūs panevėžiečių plojimai.

Daugvydas sako, jog nors akcija iki šiol vyko tik Savitiškio gatvėje, visgi lokacija jau plečiasi.
„Prie akcijos prisijungė visi keturi mano kiemo daugiabučiai Savitiškio gatvėje, o nuo ateinančio penktadienio bus plojama vis kituose rajonuose“, – pasakoja D. Staniūnas.

Nors D. Staniūno surengta padėkos akcija iki šiol vyko tik Savitiškio gatvėje, visgi lokacija plečiasi ir jau kitą penktadienį medikams, pareigūnams bei kitiems dirbantiesiems pro savo butų langus plos Statybininkų gatvės gyventojai.

Ateinantį penktadienį vaikinas prie langų paploti kvies Statybininkų g. 58 daugiabučio ir aplinkinių namų gyventojus.

Pradžia Vilniuje

Ši graži iniciatyva Panevėžyje plojimais padėkoti priešakinėse kovos linijose stovintiems medikams, pareigūnams ir visiems dirbantiems, pasak Daugvydo, gimė prieš trejetą savaičių, kai socialiniame tinkle pamatė, kokio palaikymo ji sulaukė Vilniuje. Pasekęs įkvepiančiu sostinės pavyzdžiu, gimnazistas tokią pat akciją surengė tiesiog savo daugiabučio kieme.

„Ketvirtadienio vakarą nuvažiavau atsispausdinti skelbimų apie akciją ir juos priklijavau prie laiptinių savo kieme. O jau penktadienį akcija įvyko“, – pasakojo D. Staniūnas.

Vaikinas kieme surengė trumpą, tačiau per namo langą stebėjusiems gyventojams išties nuotaiką pakėlusį muzikinį pasirodymą. Per didžiulį garsintuvą ir mikrofoną lygiai 19 val. sukvietė ir dabar kiekvieną penktadienį kviečia priėjus prie langų paploti.

Savanorystė „veža“

Įkvepiančios iniciatyvos sumanytojas dėkingas prisidėjusiems prie akcijos, o ypač fotografui, įamžinusiam jos akimirkas ir nesuvaidintas emocijas panevėžiečių veiduose.
Daugvydas neslepia, jog palaikymo akcijos organizavimas nėra labai paprastas. Jau pačią pirmąją dieną reikėjo nemažai pasiruošimo – surasti, kas galėtų paskolinti mikrofoną, garsintuvą, galvą teko pasukti ir dėl elektros, reikalingos muzikos aparatūrai.
„Reikėjo apgalvoti, ką sakyti žmonėms, surasti linksmų dainų šokti prie langų butuose“, – šypteli organizatorius.

D. Staniūnas teigia iš šios akcijos nesitikėjęs nieko, tiesiog taip norėjęs parodyti dirbantiesiems, kad šie yra ne vieni. Gimnazistas sako ir pats gavęs labai daug gerų emocijų bei atsiliepimų.
Daugvydas sako norintis palinkėti panevėžiečiams kantrybės ir ištvermės laukiant karantino pabaigos, o medikams ir tiems, kurie dirba dėl mūsų, tiesiog pasakyti didelį ir nuoširdų ačiū.

D. Staniūno vardas jau ne pirmą kartą skamba ten, kur kalbama apie pilietines ir socialines iniciatyvas. Praėjusių metų pabaigoje veiklus ir puikių idėjų nestokojantis moksleivis Panevėžio jaunimo apdovanojimuose buvo išrinktas metų savanoriu.

Daugvydas svarsto negalintis atsakyti, iš kur tas noras burti, padėti – tokios veiklos jam tiesiog labai arti širdies. D. Staniūnas savanoriauja dar nuo 12-os metų, o šįmet jau startavo ir jo pirmoji iniciatyva ,,Savanorystės pasas 2020“, kai 12 – 18 metų jaunuoliai gali tapti savanoriais ir taip prisidėti prie miesto bei jo gyventojų gerovės kūrimo.

Galerija

 

Komentarai

  • Bet tai koks šaunuolis vaikinas! Plojimai Daugvydui!

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų