P. Židonio nuotr.

Pritrūko labdaros dalytojų

Pritrūko labdaros dalytojų

Pandemijai, o paskui ir įvestam galimybių pasui išbaidžius labdarą skirsčiusius „Maisto banko“ savanorius, ši organizacija ieško net kelių dešimčių pasišventėlių Panevėžyje.

Jau po savaitės Panevėžio rajone, o nuo kovo pradžios – ir mieste bus pradėta dalyti europinė labdara maistu, teikiama labiausiai skurstantiems asmenims. Tokios paramos jie sulaukia šešis kartus per metus kas porą mėnesių. Vien panevėžiečiams jos išdalijama kaskart po 23 tonas.

„Maisto banko“ Panevėžio padalinio vadovės Justinos Tubienės teigimu, šiemet Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo maisto paketus gaus 3602 panevėžiečiai. Praėjusių metų pabaigoje tokios labdaros sulaukdavo kiek didesnis būrys – 3640 žmonių. Pernai į europinę labdarą galėjo pretenduoti šeimos, kurių pajamos kiekvienam asmeniui neviršijo 332,8 euro. Šiemet kartelė kilstelėta vos keliais eurais – Europos atsiunčiami maisto paketai priklauso, jei kiekvienam asmeniui šeimoje tenka 335,4 euro.

„Turėjome ir moksleivių, ir pensininkų, ir pamainomis dirbančių žmonių, laisvu laiku ateidavusių savanoriauti. Tačiau prasidėjus pandemijai nemažai jų pabūgo užsikrėsti, ne visi savanoriai turėjo privalomus galimybių pasus, tad nebegalėjo darbuotis“, – kodėl ištuštėjo savanorių gretos, paaiškino J. Tubienė.

Visą straipsnį skaitykite vasario 9 dienos (trečiadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Pasak J. Tubienės, ne vienas, atsiliepęs į kvietimą savanoriauti, klaidingai įsivaizduoja, kad ir prisivalgys, ir namo parsineš dalijamų maisto produktų. P. Židonio nuotr.

Komentarai

  • ne tik pradzioje nese o dabar jau veza gyvenanti dalintoja berzu 45 name kaimynai ne akli nei garbes nei sazines moteris neturi

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų