Pritartų, kad moksleiviai būtų tikrinami dėl disponavimo narkotikais

Pritartų, kad moksleiviai būtų tikrinami dėl disponavimo narkotikais

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas sako, kad Lietuvos mokyklose galėtų atsirasti praktika tikrinti moksleivius, ar šie nedisponuoja narkotinėmis medžiagomis. Pasak jo, jei tokius patikrinimus vykdytų policija, o ne pedagogai – mokinių teisės nebūtų pažeistos.

„Svarbu, kad ši funkcija nebūtų nuleista pačioms mokykloms, mokytojams ar kitiems darbuotojams. Jeigu tai daro policija – tai jų funkcija. Tikiu, kad tai padarytų kompetentingai, nepažeidžiant mokinių teisių, nepadarant kažkokių skandalų“, – „Žinių radijui“ sakė G. Jakštas.
Visgi, akcentavo ministras, kalbant apie narkotikų problemą mokyklose, svarbiausia, kad patys mokiniai būtų atsparūs.
„Svarbiausia, kad mokiniai patys būtų atsparūs, suprastų, kad nereikia vartoti narkotinių medžiagų, kad suprastų, koks yra ilgalaikis narkotinių medžiagų poveikis“, – teigė jis, pridurdamas, kad tokio supratimo ugdymui bus skirta papildoma pamoka.
„Nuo šių metų startuoja nauja pamoka – gyvenimo įgūdžių, kuri orientuojasi tiek į socialinį, tiek į emocinį intelektą. Mokiniai turi būti atsparūs“, – sakė G. Jakštas.
Kaip rašyta anksčiau, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento (NTAKD) specialistai pastebi, kad per pastaruosius ketverius metus sumažėjo mokinių, rūkančių įprastas cigaretes, ir žymiai padaugėjo vartojančiųjų elektronines cigaretes.
Birželio pradžioje atlikto vaikų sveikatos ir gyvensenos tyrimo duomenimis, kas dešimtas Lietuvos mokinys kasdien vartoja tabako gaminius. Nors įprastas cigaretes naujai mėginančių rūkyti mažėja, elektronines cigaretes rūko 1/5 šalies moksleivių.
Reaguodami į šią statistiką ir viešojoje erdvėje kilusias diskusijas opozicinė „Darbo partija“ užsiminė, kad inicijuos Švietimo įstatymo pataisas, numatant galimybę mokyklose tikrinti moksleivius, ar šie nedisponuoja narkotinėmis medžiagomis.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų