Pritarta: visi Lietuvos vaikai gaus vienkartines išmokas

Pritarta: visi Lietuvos vaikai gaus vienkartines išmokas

Antradienį Seimas pritarė, kad siekiant sumažinti neigiamus ekonominius ir socialinius COVID-19 pandemijos padarinius, visi vaikai, gaunantys vaiko pinigus, gautų papildomą vienkartinę išmoką. Ji sieks 120 arba 200 eurų.

Dydis priklausys nuo vaiko pinigų

Vienkartinė išmoka susieta su vaiko pinigais. Įprastai jie siekia 60 eurų, bet jeigu vaikas yra neįgalus, iš gausios ar nepasiturinčios šeimos, papildomai jam mokama 40 eurų išmoka. Naujos vienkartinės išmokos dydis priklausys nuo to, kokio dydžio vaiko pinigai gaunami: jeigu 60 eurų, vienkartinė išmoka sieks 120 eurų, o jeigu vaiko pinigai iš viso siekia 100 eurų, vienkartinė išmoka sieks 200 eurų.

Beje, po karantino papildomai skiriamą išmoką vaikui esant sudėtingai finansinei padėčiai šeimoje gauti paprasčiau – iki birželio 30 d. vertinamos ne paskutinių 12 mėnesių šeimos pajamos, o tik pajamos nuo balandžio – būtent nuo to laikotarpio, kai pajamos galėjo sumažėti dėl karantino įtakos, o nuo liepos 1 d. – vertinamos praėjusių 3 mėnesių pajamos.

Kada bus išmokėta

Teisę gauti vienkartinę išmoką turės tie vaikai, kurie nuo 2020 m. kovo 16 d. gauna ar gavo vaiko pinigus ar pradės juos gauti iki gruodžio 31 dienos. Jeigu vaikas vaiko pinigus jau gauna ar pradės gauti iki birželio 30 dienos, vienkartinę išmoką jis gaus iki liepos 31 dienos. Jeigu vaiko pinigai jam bus paskirti vėlesniais šių metų mėnesiais, vienkartinę išmoką jis gaus su pirmu vaiko pinigų mokėjimu.

Tais atvejais, jeigu vaikas turėjo teisę nuo šių metų kovo 16 d. iki gruodžio 31 d. gauti vaiko pinigus, bet tėvai dėl jų kreipsis vėliau – iki 2022 m. sausio 31 d., vienkartinė išmoka taip pat bus išmokama su pirmu vaiko pinigų mokėjimu, bet ne vėliau kaip iki 2022 m. vasario 25 d. Pavyzdžiui, jeigu 2021 m. liepą tėvai kreipsis dėl vaiko, gimusio 2020 spalį, jiems bus grąžinami vaiko pinigai už laikotarpį nuo vaiko gimimo, o taip pat išmokama vienkartinė išmoka.

Atskiro prašymo tėvams rašyti nereikės

Kaip ir vaiko pinigus, vienkartinę išmoką skirs ir išmokės savivaldybių administracijos. Tai bus padaryta automatiškai ir tėvams nereikės pildyti atskiro prašymo.

Jeigu šeima, gaunanti išmoką, patiria socialinę riziką, išmoka bus mokama tokiu pat būdu kaip ir vaiko pinigai, pavyzdžiui, nuperkant maisto produktų, apmokant vaiko darželio ar būrelių išlaidas ar skiriant socialines korteles apsipirkti maisto.

Ši vienkartinė išmoka neturės jokios įtakos kitoms gaunamoms išmokoms ar kompensacijoms, pavyzdžiui, piniginei socialinei paramai – išmoka nebus įskaičiuojama į gautas pajamas.

Vienkartinės išmokos mokamos iš valstybės biudžeto. 120 eurų išmoką gaus apie 507,7 tūkst. vaikų, o 200 eurų – 133,6 tūkst.

Komentarai

  • O čia už kiekvieną vaiką ar bendrai 200 eur

  • Ar tie 200 eurų.. Bus mokami atskirai??? Ar tik pridėti šiek tiek…??? Kad gautųsi 200 eurų?? Tai išeina jūs tuos vaikus apgaunate..?? Sakydami, kad tiems vaikams duodate 200 eurų..? O duosite tik menka paramą tik 80 eurų…? Kad gautųsi 200 eurų..?? Tai jūs juokiatės iš tų vargšų vaikų?? Kam jūs pažadat, o negalit ištesėti savo pažadų…?? Tai pasirodo jūs apgavote mūsų vargšus vaikus..??Ir taip tie vaikai yra gimę ligoniai,likimo nuskriausti… Ir dar jūs tokie pažadukai kurie žada daug, o galiausiai tegali, iš mūsų vaikų, tik pasijuokti??? Jiems teskirdami vietoj žadėtų 200 eurų- pridėtai jiems duoti tik 80 eurų?? Kur logika??? Pasirodo ir vėl mus vargšus apgavo???

  • Tai kaip čia išeina su 200 eurų išmoka vaikams??? Nelabai suprantu??? Sakė, kad mokės visiems vaikams nuo 150-200 eurų imtinai..?? O dabar paaiškėja, kad tuos išmokos vaikams net nesieks :net tų žadietų 200 eurų išmokos??? Tai norėčiau sužinoti ….???? Kokio dyžio ištikrųjų bus vaikų parama??? Gal ji visai nesieks ir tų žadietų 200 eurų…???

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų