Prisuko alkoholio kranelius

Prisuko alkoholio kranelius

Alaus barai ir jų specifiniai klientai tapo Panevėžio vizitine kortele. Aukštaitijos sostinėje aludžių suskaičiuojama daugiau nei penkios dešimtys. Kaip  Panevėžio savivaldybė kovoja su triukšmingomis žmonių girdyklomis?

Alaus barai ir jų specifiniai klientai tapo Panevėžio vizitine kortele. Aukštaitijos sostinėje aludžių suskaičiuojama apie penkiasdešimt.
Panevėžio savivaldybė toliau kovoja su vadinamosiomis žmonių girdyklomis. Šį kartą prekyba alkoholiniais gėrimais naktį apribota dar tik metus veikiančioje kebabinėje pačiame miesto centre.
Panevėžio miesto taryba priėmė sprendimą nuo sausio 1 dienos apriboti prekybos alkoholiais gėrimais laiką UAB „Miškolis“ kebabinei A. Smetonos gatvėje. Čia alkoholio nebus galima įsigyti nuo 21 iki 9 val. Anksčiau tokia prekyba vykdavo iki 3 valandos.
Miesto plėtros skyriaus vyriausiosios specialistės Violetos Normantienės teigimu, jei įmonės vadovai per metus neprasižengs, neįklius policijai ir nekels rūpesčių, galės bandyti rašyti prašymą atnaujinti prekybą. Tačiau minėtos kebabinės reputacija kol kas prasta.
Dar tik metus veikiančioje įmonėje policija užregistravo net 18 įvykių dėl viešosios tvarkos pažeidimų, muštynių, vagysčių. Galutinį sprendimą priimti paskatino naktį šios užeigos teritorijoje sunkiai sužalotas žmogus.
„Gauta daug skundų ir policijos pranešimų apie netvarką šioje kebabinėje. Čia buvo sunkiai sužalotas žmogus. Surinkta visa medžiaga, įmonę dėl prasižengimų svarstė Mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais laiko apribojimo komisija. Miesto Tarybai pasiūlyta įmonei apriboti prekybą alkoholiu nakties metu, ir priimtas teigiamas sprendimas“, – „Sekundei“ aiškino minėtos komisijos narė V. Normantienė.

Naktį visur karšta

V. Normantienės teigimu, Savivaldybės pozicija yra sutramdyti triukšmadarius. O kai tokie dalykai vyksta dar ir pačiame centre, išlygų esą būti nebegali.
„Ta kebabinė – pačiame centre, todėl ji traukia gyventojus. Šalia dar yra alaus baras, bet jis naktį nedirba. Taigi alkoholio pirkėjai čia sukasi ištisą parą ir kelia rūpesčių“, – tvirtino komisijos narė.
Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos grupės vyriausioji specialistė Rasa Černauskaitė sako, kad policijai A. Smetonos gatvėje teko lankytis itin dažnai. Ji viliasi, kad priimti apribojimai šiek tiek apramins šią vietą.

„Visos naktį dirbančios aludės, kebabinės, naktiniai klubai ir kitos alkoholio prekybos vietos policijos patruliams – karšti taškai, išskirti baisiausių net neįmanoma.“

R. Černauskaitė

„Visos naktį dirbančios aludės, kebabinės, naktiniai klubai ir kitos alkoholio prekybos vietos policijos patruliams – karšti taškai, išskirti baisiausių net neįmanoma. Kur naktimis renkasi girtaujantys asmenys, ten ir konfliktai, ir muštynės, taigi nuolat reikia policijos pagalbos. Manome, kad Savivaldybės apribojimai veikia kaip prevencijos priemonė – jei ateis mažiau naktinių pirkėjų, mažiau bus ir problemų“, – teigė pašnekovė.

Į Nepriklausomybės aikštę atėjo ramybė – čia visą parą veikusi užkandinė pagaliau uždaryta. Šioje vietoje jokia nauja įmonė naktį neturės teisės prekiauti alkoholiniais gėrimais. T.Šiaudinio nuotr.

Kieno pažeidėjai?

UAB „Miškolis“ savininkas „Sekundei“ teigė, kad dar reikėtų įrodyti, jog jo kebabinėje užregistruota 18 pažeidimų.
„Kokioje vietoje tie pažeidimai užregistruoti? Čia pat – visas miesto centras ir visokių įvykių atsitinka. Policija surašė skaičius, o kas juo gali pagrįsti?“ – piktinosi prisistatyti nepanoręs verslininkas.
Kaip tvirtino bendrovės savininkas, dar neaišku, kaip jo verslui atsilieps alkoholio prekybos apribojimas. Tačiau kebabai čia ir toliau bus kepami.

Verslininkai apeina

Praėjusiais metais prekyba alkoholiu, be UAB „Miškolis, apribota ir įmonėms „Virgina“, „Rakvilė“ bei „Depsis“. Pastarajai apribojimai galioja ir prekybos vietai Nepriklausomybės aikštėje.
„Depsį“ jau nebe pirmą kartą bandome tramdyti. Dabar čia galioja apribojimas prekiauti alkoholiu nuo 17 iki 8 val., bet prekyvietė jau uždaryta. Įvedus apribojimą vietai, čia alkoholiu uždraustomis valandomis prekiauti negalės niekas“, – paaiškino V. Normantienė. Beje, įmonė „Depsis“ ir „Miškolis“ įregistruotos tuo pačiu adresu.
Apribojus prekybą vietai, pasak pašnekovės, bus galima apsidrausti nuo naujų prekiautojų. Mat mūsų „girdyklų“ savininkai išmoko puikiai apeiti įstatymus. Jei apribojamas prekybos laikas įmonei, į jos aludę ateina nauju vardu pasivadinęs įpėdinis ir tęsia seną veiklą.
Taip atsitiko ir su įmonėmis „Rakvilė“ bei „Virgina“. Gavusios laiko apribojimus alkoholio prekybai jos sustabdė veiklą, o Stoties ir Klaipėdos gatvėje triukšmautojus viliojusios aludės dirba toliau, tik dabar jų kiti pavadinimai.
„Bandėme kreiptis į Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentą dėl tokių situacijų, bet nieko pakeisti negalime – neišduoti licencijos naujai įmonei neturime teisės. Aplinkui aludes Stoties ir Klaipėdos gatvėse nėra švietimo, kultūros įstaigų, bažnyčių, taigi joms apribojimų vietai negalime pateikti“, – teigė V. Normantienė.
Daugiau dėmesio kovojant su panašiomis bėdomis, pasak specialistės, turėtų parodyti ir pati visuomenė. Savivaldybė esą sulaukia pranešimų apie triukšmingas vietas ne tik iš policijos, bet ir iš gyventojų. Tačiau pastarieji, garsiai pašūkavę, rašyti skundą paprastai atsisako.
Panevėžyje veikia apie 200 viešojo maitinimo įstaigų, 55 iš jų – įvairios aludės ir užeigos.

Reikia šviesti

Mykolas Poviliūnas

Mykolas Poviliūnas

Mykolas Poviliūnas

Alkoholio problemos lietuvius seka iš kartų į kartas. Kas negeria, tas ir negers. O kas užsikabina, nebegali sustoti. Nieko nebus nei apribojus alkoholio prekybos vietą, nei laiką. Nemanau, kad padės ir kainų kėlimas. Žmonės, jei norės gerti, viską apeis. Mano tėtis 15 metų gyveno JAV ir žinojo, kas yra sausas įstatymas. Jokios naudos – daugiau apsinuodijimų ir ligų.
Gal reikėtų daugiau dirbti švietimo srityje – turėtume mokyti žmones, daugiau kalbėti.

Visos Lietuvos bėda

Elena Martinaitienė

Elena Martinaitienė

Elena Martinaitienė

Valdžia žada kelti alkoholio kainas, bet nemanau, kad tai padės. Bet apribojus prekybos laiką gal ir būtų naudos. Žmonės neieškotų alkoholio vakarais, netriukšmautų naktimis.
Mano kaimynystėje nėra tokių bėdų. Bet alkoholis – jau visos Lietuvos bėda. Reikėtų galvoti, kaip su juo kovoti.

 

Kuo toliau nuo miegamųjų rajonų

Agnė

Agnė

Agnė

Pati gyvenu aludės pašonėje. Labai nesmagu, kai kieme renkasi jos klientai, triukšmauja. Ką mato mūsų vaikai? Reikėtų apribojimų ir dėl laiko, ir dėl vietos.
Gal valdžia ir stengiasi ką nors pakeisti, bet labai sunkiai sekasi. Mano nuomone, alkoholio prekyba turėtų būti kuo toliau nuo miegamųjų rajonų ir nuo miesto centro. O kaip išauklėti žmones, kad jie negertų, nežinau.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų