G. KARTANO nuotr.

Prisiekė Panevėžio miesto ir rajono šauliai

Prisiekė Panevėžio miesto ir rajono šauliai

Vadokliuose prie Vyčio apygardos partizanų paminklo šeštadienį vyko iškilminga vėliavos keitimo, šaulių priesaikos ir jaunųjų šaulių pasižadėjimo ceremonija.

„Šiandien jūs, šauliai ir jaunieji šauliai, išreiškiate savo ryžtą ginti Lietuvą ir jos laisvę. Matydami, kaip Rusijos ordos siaubia Ukrainos žemę ir kankina jos žmones, suprantame, kad čia ir dabar turime būti pasiruošę ginti savo kraštą, – sveikinimo kalboje sakė miesto meras Rytis Račkauskas. – Sveikinu jus pasirinkus Šaulių kelią. Linkiu sėkmės, ištvermės ir  ryžto tarnaujant Lietuvai.“

Birželio 11 dieną daugiau nei 50 Panevėžio miesto ir rajono gyventojų prisiekė Lietuvai ir tapo Šaulių sąjungos Alfonso Smetonos 5-osios rinktinės nariais. Dar beveik 50 gyventojų pasižadėjo tapti jaunaisiais šauliais. Dalis jų jau dalyvavo įvadiniuose užsiėmimuose ir pratybose, o po ceremonijos dalyvaus  baziniame šaulio įgūdžio kurse.

„Matydami, kaip Rusijos ordos siaubia Ukrainos žemę ir kankina jos žmones, suprantame, kad čia ir dabar turime būti pasiruošę ginti savo kraštą.“

Meras R. Račkauskas

Pasak Alfonso Smetonos šaulių 5-osios rinktinės ats. kpt. Audriaus Mordaso, priesaikai duoti stengiamasi pasirinkti istorines vietas, kurios dar labiau sustiprina pasiryžimą saugoti šalies laisvę. Alfonsas Smetona savo laiku vadovavo Vyčio apygardai, todėl priesaikai duoti ir buvo pasirinkta vieta prie Vyčio apygardos partizanų paminklo. Šiemet tai jau antroji šaulių priesaika. Pirmoji vyko per Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, Kovo 11-ąją Berčiūnų Lietuvos Kankinių bažnyčioje.

Skaičiuojama, kad Alfonso Smetonos šaulių 5-ąją rinktinę sudaro apie 200 įvairaus amžiaus panevėžiečių.

Galerija

Komentarai

  • Jūs šaunuoliai

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų