Prioriteto tvarka bus vakcinuojami švietimo, socialinių paslaugų įstaigų darbuotojai

Prioriteto tvarka bus vakcinuojami švietimo, socialinių paslaugų įstaigų darbuotojai

Prioriteto tvarka nuo koronaviruso (COVID-19) bus vakcinuojami švietimo ir socialinių paslaugų įstaigų darbuotojai, kai kuriomis ligonis sergantys asmenys, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

SAM pranešė į vakcinacijos prioritetines grupes įtraukusi švietimo darbuotojus, karantino metu turinčius tiesioginį kontaktą su mokiniais, socialinių paslaugų įstaigose dirbančius ir kontaktą su šių įstaigų gyventojais turinčius kitų juridinių asmenų darbuotojus.

Į prioritetinę grupę patenka tie mokytojai, kuriems Vyriausybės nutarimais ar kitais sprendimais karantino metu nustatyta vykdyti funkcijas, kurioms atlikti būtinas tiesioginis  kontaktas su ugdomais mokiniais.

Prioriteto tvarka taip pat bus vakcinuojami švietimo darbuotojai, kurie atnaujinus mokyklų darbą turės tiesioginį kontaktą su mokiniais: švietimo įstaigų ir kitų švietimo tiekėjų darbuotojai, turintys kontaktą su ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo mokiniais; dirbantys specialiosiose ir profesinėse mokyklose.

Kartu su socialines paslaugas teikiančiais ir gaunančiais gyventojais vakcinuotis galės ir socialinių paslaugų įstaigose valymo, maisto tiekimo ar kitas paslaugas teikiantys kitų juridinių asmenų darbuotojai, turintys sąlytį su įstaigos gyventojais arba būnantys patalpose, kuriose lankosi įstaigos gyventojai.

Taip pat į prioritetinį skiepijimo sąrašą įtraukti plautine hipertenzija sergantys asmenys ir asmenys, kuriems diagnozuota tetraplegija (paralyžius).

SAM praneša, kad taip pat ministro įsakymu patikslinta koronavirusu persirgusių arba antikūnų turinčių gyventojų vakcinacijos tvarka. Asmenys, kuriems buvo nustatyta COVID-19 liga, galės būti vakcinuojami nuo diagnozės dienos praėjus trims mėnesiams. Jeigu liga nebuvo diagnozuota, bet tyrimas rodo antikūnų buvimą organizme, toks asmuo galės būti vakcinuojamas praėjus 60 dienų nuo antikūnų tyrimo rezultato dienos.

SAM nurodo, kad gyventojų vakcinacija vykdoma šiame įsakyme numatyta prioriteto tvarka, ir tik vakcinavus vieną prioritetinę grupę turi būti pereinama prie žemiau esančios. Kaip greitai bus plečiamos vakcinacijos apimtys, priklausys nuo vakcinos tiekimo.

Vakcinacijos planas parengtas pagal dabar turimą informaciją apie prioritetinių grupių apimtis ir vakcinos tiekimo planus. Grafikas suplanuotas pagal „BioNTech“ ir  „Pfizer“ bei „Moderna“ vakcinų pristatymo grafikus. Antrą–ketvirtą ketvirčiais pristatomi kiekiai paskirstyti darant prielaidą, kad vakcinos tiekimas bus nuoseklus kiekvieną savaitę.

Pasak SAM, vakcinacijos planas bus atnaujinamas gavus naujus duomenis apie vakcinos tiekimą į Lietuvą. Rengiant planą buvo daroma prielaida, kad 60 proc. asmenų prioritetinėje grupėje norės skiepytis, kai ateis šios grupės eilė skiepytis bei kad persirgę bus skiepijami po 3 mėnesius nuo ligos diagnozavimo.

Komentarai

  • Keista, kam tas testavimas reikalingas! Pedagogus testuoja! Vaikai į darželio grupę priimami iš 10 ,,ūkių“! Daugiausia lankančių iš nedirbančių ,,ūkių“! Tai šiandien pedagogas sveikas, rytoj – sergantis! Karantino nėra! Viskas, tik – popieriuje!!! Realybė – kitokia!

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų