Prieš vykstant į kitą savivaldybę kviečia pasikonsultuoti su policija

Prieš vykstant į kitą savivaldybę kviečia pasikonsultuoti su policija

Vyriausybei nusprendus atnaujinti judėjimo tarp savivaldybių draudimą, policijos generalinis komisaras Renatas Požėla siūlo prieš kelionę gyventojams pasikonsultuoti su pareigūnais.

„Kreipiuosi į visus gyventojus prašydamas sąmoningumo, ir jeigu kam nors labai reikia vykti, jeigu kyla klausimų dėl vykimo teisėtumo, tai policijos numeris paskelbtas viešai ir prašome pasiskambinti, pasikonsultuoti – sužinoti iškart, ar tai legalu, ar ne“, – žurnalistams penktadienį sakė R. Požėla.

„O jeigu žmonės vyks ir bus sustabdyti, tai tiesiog tie klausimai bus sprendžiami kontrolės postuose“, – pridūrė jis.

Policijos vadovas teigė, kad nieko naujo policijai užtikrinant judėjimo ribojimą nebus – šalyje veiks ir mobilūs, ir stacionarūs kontrolės postai.

„Labai nieko naujo mums nėra ir Lietuvos gyventojams kažko naujo nebus. Tiesiog atsižvelgiant į besiklostančią situaciją, vėl prie prieigų į savivaldybes grįžta kontrolės postai – tiek mobilūs, tiek stacionarūs“, – teigė policijos vadovas.

Jis atkreipė dėmesį, pagal Vyriausybės sprendimą žiedinėse savivaldybėse judėjimas nebus ribojamas.

Anot generalinio komisaro, prioritetas bus skiriamas kurortinėms vietoms, taip pat pareigūnai atkreips dėmesį ir į kitus galimus karantino pažeidimus.

„Prioritetas bus kurortams, kurortinėms vietovėms, lygiai taip pat būriavimasis viešose vietose, nes matome tendencijas, kad asmenys neatsakingai elgiasi besibūriuodami viešose vietoje, ypač kalbu apie jaunimą, tai prekybos centrų aikštelės ir kitos vietos“, – kalbėjo R. Požėla.

„Atskiras momentas yra dėl privačių erdvių – vėl kreipiuosi į visuomenę eilinį kartą prašydamas sąmoningumo ir informuoti mus apie vykstančius vakarėlius“, – sakė jis.

Pasak policijos vadovo, kitą savaitę policija ketina dirbti vien savo pajėgumais, tačiau ilgajam šv. Velykų savaitgaliui žada prašyti Lietuvos šaulių sąjungos, Karo policijos, kitų tarnybų pagalbos.

„Klausimus stengsimės spręsti geranoriškai, o jeigu bus piktybiškų situacijų, žmonių bandymai piktnaudžiauti, apgaudinėti, tokiu atveju, deja, teks taikyti administracinių nuobaudų politiką“, – tvirtino R. Požėla.

Vyriausybė penktadienį dėl COVID-19 plitimo grėsmės atnaujino judėjimo ribojimą tarp savivaldybių iki balandžio 6 dienos imtinai.

Lietuvoje judėjimo ribojimai įvesti gruodžio viduryje, o nuo kovo 16 dienos iki dabar jie galiojo tik savivaldybėse su blogiausia epidemiologine situacija.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų