P. ŽIDONIO nuotr.

Prieš užgesdami visam laikui, centro šviesoforai dar pašvies

Prieš užgesdami visam laikui, centro šviesoforai dar pašvies

Vienoje judresnių Panevėžyje Marijonų, Pušaloto ir Stoties gatvių sankryžoje jau antrą savaitę neveikiantys šviesoforai bus keičiami nespėtomis utilizuoti senienomis, išmontuotomis miesto centre.

Vienus gyvenimą baigusius šviesoforus keisti ne ką geresniais kitais imamasi motyvuojant, jog ateityje šią sankryžą numatyta pertvarkyti į žiedinę.

Baigė gyvavimą

Kada visam laikui užges senutėliai šviesoforai Marijonų, Pušaloto ir Stoties gatvių sankirtoje, pasak jų prižiūrėtojų, seniai tebuvo laiko klausimas.

Nuo 2019 metų pradžios iki šių metų vasario 8-osios šioje sankryžoje fiksuoti net 42 gedimai. Vien šiemet iki vasario 8 dienos – jau 6.

Panevėžio šviesoforus prižiūrinčios įmonės „Eismo valdymo sistemos“ direktoriaus Tomo Smulkos teigimu, dabar nebeužtenka pakeisti vien avarinės būklės kabelius.

„Šviesoforas veikė tol, kol po tų smarkių lietų prieš porą savaičių sugedo avarinės būklės signaliniai kabeliai, pakloti dar 1974 metais. Buvo pažeista jų izoliacija. Kaip sakoma, pabaigė savo gyvavimą“, – teigė direktorius.

Anot jo, šis šviesoforo postas remonto buvo sulaukęs 1989-aisiais, tačiau tuo metu tebuvo pakeisti tik patys šviesoforai, o kabeliai palikti seni.

Vairuotojai raginami dar pakentėti – šioje sankryžoje šviesoforai nušvis tik mėnesio viduryje. P. ŽIDONIO nuotr.

Vairuotojai raginami dar pakentėti – šioje sankryžoje šviesoforai nušvis tik mėnesio viduryje. P. ŽIDONIO nuotr.

Siūlo pakentėti

T. Smulkos žiniomis, šiuo metu Panevėžio savivaldybėje priimtas sprendimas atkurti prieš kone penkis dešimtmečius įrengto šviesoforų posto funkcionalumą, tačiau kapitalinis remontas neplanuojamas.

Tiesiog sena įranga bus pakeista tik šiek tiek naujesne.

Pervažiuoti Marijonų, Pušaloto ir Stoties gatvių sankryžą jau antrą savaitę – nemenkas iššūkis, ypač piko valandomis.

Dėl neveikiančių šviesoforų įmonei plūsta skundai.

„Nepatogumų yra visiems, bet svarbu, kad žmonės žino, kad tikrai bus sutvarkyta. Tik laiko klausimas – kada“, – vairuotojus guodžia T. Smulka.

Anot jo, be šviesoforų šioje sankryžoje dar teks pakentėti iki birželio vidurio, o gali būti, kad ir iki birželio pabaigos.

„Kol kas pastatysime šviesoforus, stovėjusius miesto centre, jie dar neutilizuoti.“

D. Linkonas

Laikinas žiedas ne išeitis

Panevėžio savivaldybė rekonstruoti Marijonų, Stoties ir Pušaloto gatvių sankryžą į žiedinę planavo jau prieš keletą metų. Ne tik buvo parengusi rekonstrukcijos projektą, bet ir 2018-aisiais paskelbusi viešųjų pirkimų konkursą žiedinei sankryžai įrengti. Visgi planai taip ir liko popieriuje. Konkursui pasiūlymus pateikusios įmonės užsiprašė kone dvigubai daugiau, nei Savivaldybė tokiam darbui buvo numačiusi lėšų.

Miesto infrastruktūros skyriaus vedėjo pavaduotojas Darius Linkonas sako, kad ir dabar nėra lėšų žiedui šioje miesto dalyje įrengti.

Įmonė „Eismo valdymo sistemos“ šių metų pradžioje Savivaldybei siūlė įrengti laikiną žiedinę sankryžą, tačiau šios minties atsisakyta.

Pasak D. Linkono, tam reikėtų nuimti saleles, nupjauti medžius. Be to, paaiškėjo, kad laikiname žiede neišsisuktų autobusai.

„Kol kas pastatysime šviesoforus, stovėjusius miesto centre, jie dar neutilizuoti, bus perkloti ir kabeliai“, – aiškino Savivaldybės atstovas.

Jis tikisi, kad šviesoforai įsižiebs jau kitą savaitę.

P. ŽIDONIO nuotr.

P. ŽIDONIO nuotr.

Spūstis didina remontai

D. Linkono teigimu, ši sankryža mieste – viena judresnių. Piko metu ja pravažiuoja apie 1000 automobilių. Anot jo, eismo srautus didina ir miesto gatvėse vykstantys remontai.

„Dalis miesto uždaryta remontuuoti – tiek Tinklų ir S. Kerbedžio sankryža, tiek J. Janonio ir Pramonės gatvių sankryža. Dar nepamirškime, kad kitą savaitę iš dalies uždaroma Smėlynės gatvė, nes prasidės ir jos remonto darbai“, – vardijo vedėjo pavaduotojas.

Jo teigimu, po Marijonų, Stoties ir Pušaloto gatvių sankirtos šviesoforo antras pagal būklės prastumą yra Aukštaičių gatvės ir Velžio kelio sankryžos postas. Šioje vietoje planuojama įrengti išmanųjį šviesoforą.

Komentarai

  • Jo teigimu, po Marijonų, Stoties ir Pušaloto gatvių sankirtos šviesoforo antras pagal būklės prastumą yra Aukštaičių gatvės ir Velžio kelio sankryžos postas. Šioje vietoje planuojama įrengti išmanųjį šūdą eilini, šviesoforą, kuri pajunks eilinis grybas nesuprantantis kaip tai veikia, ir vel turesime kamščius iki beržu sankryžos.

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų