P. Židonio nuotr.

Prieplauka dingo kaip į vandenį

Prieplauka dingo kaip į vandenį

Vaizdingas posakis „dingo kaip į vandenį“ Panevėžyje įgavo tiesioginę prasmę. Neseniai sutvarkytoje „Ekrano“ marių pakrantėje pradingo viena iš šešių pontoninių prieplaukų. Prižiūrėtojai tvirtina, kad nunešta potvynio, dabar ji saugiai pritvirtinta prie stataus marių kranto ir į savo vietą bus parplukdyta nuslūgus vandeniui.

Grupę senjorų, su šiaurietiškomis lazdomis vaikštinėjančią palei vaizdingą Nevėžio pakrantę, subūrusi Nijolė Grobova savo akimis nepatikėjo, kai kartą, taku palei marias 4,5 km pirmyn ir tiek pat atgal žingsniavusios moterys neberado prieplaukos, įrengtos ties Dembava.

„Pagalvojome, kad ledai ar vėjas bus tą prieplauką nunešę. Upė teka link Panevėžio, tad grįždamos visą kelią nuo Pajuosčio iki pat J. Biliūno gatvės vėl dairėmės prieplaukos. Nė viena iš mūsų penkių žygiuotojų jos neaptikom. Dingo kaip į vandenį“, – pasakojo N. Grobova.

Ji neatmetė minties, kad prieplauka, ant kurios praeiviai mėgdavo prisėsti, gali būti ir nuskendusi.

Pradangino potvynis

Nevėžio marių pakrantę už bemaž du milijonus eurų, gavus iš ES paramą, prieš metus baigė tvarkyti Panevėžio miesto savivaldybė, tad prižiūrėti pakrantę – jos rūpestis. Savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus vedėjas Dalius Vadluga patikino žinantis apie pradingusią prieplauką. Anot jo, įrenginį nuplukdęs potvynis, bet artimiausiu metu bus pargabenta į jai skirtą vietą. Kurioje vietoje dabar atsidūrusi prieplauka, vedėjas teigė nesiaiškinęs.
Kad prieplauka nuplaukė kartu su ledais, patvirtino ir dembaviškiai.

„Mes matėm, kaip toji prieplauka plaukė kartu su ledais. Pagalvojom, gal reikia skambinti, pranešti, bet nežinom, nei kam skambinti, nei kas už prieplauką atsakingas. Jau kiek vėliau pamatėm, kad kažkokie meistrai važiavo dviračių taku palei marias, neabejojom, kad vyksta prieplaukos atgabenti. Bet neatgabeno“, – kalbėjo Dembavos lopšelio-darželio direktorė Daina Murauskienė.

Paklydėlė prieplauka aptikta kitoje marių pusėje, ties Tinklų gatve.

Žiemai nepasiruošė

Prieplaukos pasigedęs ir Velžio seniūnijos, apimančios ir Dembavos teritoriją, seniūnas Andrius Viržaitis. Jis pats mėgsta pasivaikščioti neseniai sutvarkyta pakrante.

„Praeitą žiemą mačiau, kad toji prieplauka buvo atkabinta ir ištempta į krantą, atšilus orams ją vėl prikabino. Šiemet to nepadarė, tad prieplauka ir nuplaukė“, – svarsto seniūnas.

Ir seniūnijos vadovas, ir darželio direktorė teigia dairęsi po marias nuplukdytos prieplaukos, tačiau jos nepamatę.
„Nuskęsti neturėtų. Galbūt vanduo ją atneš prieš užtvankos įrenginių, nes kur daugiau ji dings“, – nuramino seniūnas.

Tikina saugantys

Marių pakrantės sutvarkymo projekto vadovas Tadas Stanikūnas patikino, jog apie atsikabinusią prieplauką jį informavo pakrantę tvarkiusi įmonė „Panevėžio melioracija“. Pasak T. Stanikūno, vasarį mariose gerokai pakilus vandens lygiui, atsikabino, o galbūt nulūžo medinę pontoninę prieplauką laikę mechanizmai ir vanduo ją nunešė.
Pradingusioji prieplauka, pasak T. Stanikūno, viena iš šešių, įrengtų prie marių. Kitos penkios plūduriuoja kaip plūduriavusios.

Bendrovės „Panevėžio melioracija“ direktorius Paulius Petkevičius „Sekundę“ patikino, kad nuplukdytoji prieplauka surasta. Pasiklydėlę pavyko aptikti gerokai nuplaukusią nuo jai skirtosios vietos – kitoje marių pusėje, ties Tinklų gatve. Ten pat ji ir dabar plūduriuoja, tačiau jau diržais pritvirtinta prie šioje vietoje stataus marių kranto.
Pasak P. Petkevičiaus, su ugniagesių pagalba prieplauka bus atplukdyta į vietą, ir, jei to reikės, suremontuota bei pritvirtinta.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų