P. Židonio nuotr.

Į priekį juda pataisos dėl didesnių baudų už žiaurų elgesį su gyvūnais

Į priekį juda pataisos dėl didesnių baudų už žiaurų elgesį su gyvūnais

Seime į priekį juda pataisos dėl didesnių baudų už žiaurų elgesį su gyvūnais.

Seimas šią savaitę po svarstymo pritarė tokioms Administracinių nusižengimų kodekso pataisoms, dar liko balsavimas dėl projekto priėmimo.

Jomis siūloma, kad už Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo bei kitus gyvūnų gerovės reikalavimų pažeidimus nebeliktų įspėjimo – iš karto būtų taikoma bauda nuo 30 iki 120 eurų.

Numatoma didinti baudas už žiaurų elgesį su gyvūnu, gyvūno kankinimą. Už tai būtų baudžiama nuo 150 iki 2000 eurų, šiuo metu galiojančiame kodekse įtvirtinta – nuo 50 iki 1200 eurų, pranešė Seimo Ryšių su visuomene skyrius.

Žiaurus elgesys su gyvūnu, gyvūno kankinimas, kai dėl to gyvūnams gresia žūtis ar suluošinimas, užtrauktų baudą nuo 900 šimtų iki 3200 eurų. Šiuo metu už tai grėstų nuo 300 iki 1750 eurų bauda. Nusižengus pakartotinai asmuo būtų baudžiamas bauda nuo 2200 iki 6000 eurų, šiuo metu – nuo 1750 iki 2300 eurų.

Už aukščiau išvardintus nusižengimus būtų privaloma skirti gyvūnų konfiskavimą.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentarai

  • Sutinku, kad už žiaurų elgesį su gyvūnais, turi būti baudžiama, bet kas nutrauks savivalė vet. tarnybų, kurios tyčiojasi iš žmogaus, kuriam pareikštos menkos pastabos dėl jų manymu sugalvotų (nesąmoningų) laikymo sąlygų, kur gyvūnai prižiūrimi , maitinami (pastabų neturi). Niekas nesiruošia net patikrinti, kaip atsižvelgta į duotas pastabas. Žmogus engiamas, gąsdinamas. Ką norime tomis pataisomis padaryti; atimti gyvūnus ir po teismų vėl grąžinti savininkams (taip jau yra buvę) ar leisti bujoti tokiems tarnybų „žinovams“. Reikia nepamiršti, kad teisybė dar yra….

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų