PANEVĖŽIO GYVŪNŲ GLOBOS DRAUGIJOS nuotr.

Prieglaudos murklės liko be lauko pramogų

Prieglaudos murklės liko be lauko pramogų

Lietuvą aplankęs gausus snygis ne tik vertė medžius, traukė elektros laidus, bet ir pridarė rūpesčių gyvūnų globėjams.

Panevėžio gyvūnų globos draugijos prieglaudoje Kaimiškyje neatlaikiusi sniego dangos įlūžo terasa, kurioje šiltesnes dienas praleisdavo murklės. Pasisekė, kad nuostolių patirta tik finansinių.

PANEVĖŽIO GYVŪNŲ GLOBOS DRAUGIJOS nuotr.

PANEVĖŽIO GYVŪNŲ GLOBOS DRAUGIJOS nuotr.

Tokios stichijos dar nematė

„Gyvūnų prieglauda čia jau dešimt metų – niekada jokia šakelė nėra nulūžusi, užkritusi nuo sniego. Dabar – masiškai iš visų pusių“, – pirmąkart su tokiais stichijos padariniais susidūrusi draugijos vadovė Rūta Liberienė sako, jog pirmiau nei terasos remonto teks imtis snygio smarkiai aplaužytų medžių.

Ketvirtadienį į prieglaudą atvykę savanoriai rado ant draugijos automobilio užkritusią šaka. Kol svarstė, ar nereikėtų toliau nuo medžių patraukti ir kitų transporto priemonių, dar viena didžiulė šaka krito ant savanorės automobilio. Laimė, nei žmones sužalojo, nei mašiną apgadino, tačiau baimės įvarė.

„Ir kitas medis – dvigubas – girgžda visas, labai palinkęs – būtinai reikia nupjauti. Nes jei virstų, tai tiesiai ant tvoros, pastato ir dviejų trijų šunų voljerų“, – nuogąstauja R. Liberienė.

Draudimo išmokos teks palaukti

Šiuo metu Kaimiškyje globojama netoli pusšimčio kačių. Prieš kelerius metus įrengta terasa joms buvo vienintele galimybe pakvėpuoti grynu oru. Tačiau dabar tokiems pasivaikščiojimams per šalta, tad katės neišleidžiamos iš apibus terasos įrengtų kambarių. Tai jas ir išgelbėjo, kai ketvirtadienio rytą su trenksmu įlūžo stogas.

„Pas kates tuo metu tvarkėsi savanorės, ir vienoms, ir kitoms buvo daug išgąsčio“, – pasakodama apie laimingai pasibaigusį incidentą R. Liberienė net lengviau atsidūsta, kad tuo metu terasoje nebuvo ir žmonių.

Padarytus nuostolius gyvūnų prieglauda vertina 1 000–1 500 eurų. Jos vadovė sako jau kreipusis į draudimo bendrovę, nusiuntusi nuotraukas. Tačiau kai pastarosiomis dienomis žalos patyrė tiek šalies gyventojų, išmokos sulaukti greitai nesitiki.

PANEVĖŽIO GYVŪNŲ GLOBOS DRAUGIJOS nuotr.

PANEVĖŽIO GYVŪNŲ GLOBOS DRAUGIJOS nuotr.

Gryno oro kol kas nematys

Terasą prieglaudos darbuotojai buvo pastatę savo jėgomis – tik specialią grindų dangą gavo dovanų. Dabar, kad išsaugotų nepigią dirbtinę žolę nepažeistą, griuvusią statinio dalį suskubo nuardyti. Rimtesni darbai lauks nutirpus sniegui ir kiek sušilus orams. Iki tol katės nežinia kiek laiko negalės išeiti į lauką.

R. Liberienės teigimu, netoli miško esančioje prieglaudoje sniego ypač daug – bemaž siekia kelius, o kai kur pusnys ir dar gilesnės. Net gyvūnus atvežančio „Panevėžio specialaus autotransporto“ autobusiukas buvo įklimpęs – apie dvi valandas vargo, kol išstūmė.

„Takelius atsikasėme, bet sniego tiek, kad net šunys turėjo rūpesčio, kur savo reikalus atlikti“, – šypteli įstaigos vadovė.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų