I. Stulgaitės-Kriukienės nuotr.

Prie Vyriausybės – viešbučių ir restoranų atstovų protestas

Prie Vyriausybės – viešbučių ir restoranų atstovų protestas

Antradienį Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacija (LVRA) prie Vyriausybės surengė protesto akciją dėl Finansų ministerijos pozicijos nepalaikyti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatų viešbučiams ir restoranams pratęsimo.

Į Vinco Kudirkos aikštėje vykusį protestą susirinkę dalyviai atėjo nešini plakatais „Neprašom pašalpų, prašom galimybės dirbti!“, „Premjere, kur kitąmet pietausit??“, „Lietuvoje – verslo genocidas!“.
Protestuojantys sektoriaus atstovai aikštėje išstatė staliukus su informacija apie skirtingose ES šalyse taikomus PVM tarifus, bei infografiku, kuriame nurodoma, kad grįžus prie standartinio 21 proc. PVM, Lietuva taptų vieną iš aukščiausių tarifų taikančia šalimi Europoje.
LVRA prezidentė Evalda Šiškauskienė akcentuoja, kad dar bent metams nepratęsus 9 proc. lengvatinio tarifo apgyvendinimo ir maitinimo paslaugoms, šiuose sektoriuose veikiančios įmonės paprasčiausiai bankrutuotų.
Finansų ministrė Gintarė Skaistė praėjusią savaitę teigė, kad ministerija neplanuoja pratęsti PVM lengvatos maitinimo paslaugas teikiančioms įmonėms, kadangi ji buvo įvesta kaip laikina pagalbos priemonė per koronaviruso pandemiją.
Tuo metu kalbėdama apie galimybes PVM lengvatą apgyvendinimo paslaugų sektoriui taikyti neterminuotai, ministrė dar kartą akcentavo, kad ministerijos pozicija dėl šio siūlymo paaiškės teikiant kitų metų biudžetą.
Už lengvatų pratęsimą pasisako ekonomikos ir inovacijų ministrė A. Armonaitė, taip pat Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas.
Neterminuotą lengvatinį 9 proc. PVM tarifą apgyvendinimo paslaugoms siūlančias pataisas dar liepos pabaigoje įregistravo būtent M. Majauskas ir Ekonomikos komiteto pirmininkas Kazys Starkevičius.
Birželio pradžioje Ekonomikos ir inovacijų ministerijos vadovybei susitikus su maitinimo įstaigų, sporto klubų, kino teatrų ir renginių atstovais, viceministras Vincas Jurgutis sakė, kad bus siūloma ir kitiems metams pratęsti 9 proc. lengvatinio PVM tarifo taikymą šiems sektoriams.
Lengvatinio PVM pratęsima restoranams numatančias pataisas Seime yra įregistravęs Laisvės frakcijos parlamentaras Vytautas Mitalas.

Komentarai

  • nesugeba dirbti , tegul bankrutuoja. o tai visai nupindėjo- remt juos reikia. o kas mane parems kai kepstys nuo 3,40 eur per metus jų išbrangintas iki 6,50 eur?? kas dvigubai pabrango, a? lengviausia atsigriebt ant klientų ir lot iš valdžios pinigų.

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų