Asociatyvi „Sekundės“ nuotr.

Prie vandens telkinių galėsime jaustis laisviau

Prie vandens telkinių galėsime jaustis laisviau

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), atsižvelgdama į švelnėjančias karantino sąlygas, atnaujino rekomendacijas, kaip saugiai leisti laiką paplūdimiuose. Nuo šiol prie vandens telkinių lankytis bus galima nebe po du, o po penkis žmones, išskyrus šeimas. Taip pat sušvelninti reikalavimai dėl nosį ir burną dengiančių kaukių dėvėjimo.

Tad vyresniems nei 6 metų asmenims dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones) ir toliau bus būtina atvirose viešosiose prekybos vietose, įskaitant turgavietes, taip pat ekskursijose, renginiuose, viešose uždarose erdvėse, išskyrus valgant ir geriant viešojo maitinimo organizavimo vietose, sportuojant.   Kitose viešosiose atvirose erdvėse nuo šiol – tik rekomenduotina.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad paplūdimiuose gerai matomoje vietoje lankytojams turi būti pateikta informacija, jog juose nerekomenduojama lankytis rizikos grupei priklausantiems žmonėms – vyresniems nei 60 metų amžiaus bei sergantiems lėtinėmis ligomis. Jeigu rizikos grupės žmonės lankosi paplūdimiuose, rekomenduojama itin atidžiai laikytis saugaus – ne mažesnio nei 2 metro – atstumo nuo kitų.

Taip pat turi būti pateikta informacija, jog visiems žmonėms reikia laikytis asmens higienos (rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo).

Be to, prie įėjimo į tualetus, persirengimo paviljonus, kabinas gerai matomoje vietoje reikia pakabinti rankų dezinfekcijai skirtą priemonę.

Paplūdimiuose neturi lankytis asmenys, turintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų, ūmių žarnyno infekcijų ir kitų užkrečiamųjų ligų požymių (pvz., karščiavimas, sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas, viduriavimas, vėmimas ir pan.).

Paplūdimiuose raginama tarp žmonių ar grupių laikytis ne mažesnio nei 2 metro atstumo, vengti tiesioginio fizinio kontakto.

Be to, lankytojai, perkantys paslaugas paplūdimiuose, skatinami atsiskaityti ne grynaisiais pinigais.

Jei paplūdimiuose yra darbuotojų, turi būti užtikrinta, kad dirbtų tik darbuotojai, neturintys viršutinių kvėpavimo takų ligų, ūmių žarnyno infekcijų ir kt. susirgimų požymių (pvz., karščiavimas, sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas) ir darbuotojų sveikata būtų nuolat stebima. Darbuotojai, kuriems pasireiškia viršutinių kvėpavimo takų ligų susirgimų požymiai (karščiavimas, sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas), privalo nedelsiant nusišalinti nuo darbo, konsultuotis Karštąja koronaviruso linija tel. 1808 arba susisiekti su savo šeimos gydytoju konsultacijai nuotoliniu būdu.

Darbuotojai turi vengti tiesioginio kontakto su kitais asmenimis, išskyrus skęstančiųjų gelbėjimą, laikytis saugaus atstumo (ne mažesnio kaip 2 metrų) ir rankų higienos, vengti liesti rankomis veidą, akis, nosį, burną ir kt., laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo.

Jeigu dirbama pamainomis, pagal galimybes reikalinga organizuoti darbuotojų pamainų pasikeitimą saugiu kontaktu ar be kontakto.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų