Prie pigesnių produktų – šturmu

Prie pigesnių produktų – šturmu

Į Panevėžio prekybos aikštelę įsiveržė dar vienas žaidėjas. Į „Lidl“ parduotuvės atidarymą Aukštaitijos sostinėje suplūdo minios žmonių, o pirmieji pirkėjai į eilę stojo prieš septintą valandą ryto.

Artėjant aštuntai valandai eilė vis ilgėjo ir nusidriekė iki pat Kosmonautų gatvės.

Būrelis spalvingais drabužiais apsirengusių parduotuvės darbuotojų kiekvienam atėjusiajam siūlė pasivaišinti karštais gėrimais ir spurgomis su džemu.

Siūlomos vaišės, skambanti muzika sudarė tikros šventės įspūdį – būsimi pirkėjai kantriai laukė atidarymo valandos. Belaukiant mezgėsi pokalbiai – daugelis tikino atėję smalsumo genami, norėdami įsitikinti, ar tikrai čia ras gerokai pigesnių prekių. Kai kuriems atrodė, kad žemos kainos greičiausiai bus tik pirmosiomis dienomis, tad žmonės sakė atskubėję tuo pasinaudoti.

„Paskui gali būti kaip ir visur – devintą kailį tam vargšui pirkėjui pradės lupti“, – svarstė viena moteris.

„Nesakyk. Mano vaikai Vilniuje gyvena, ten jau senokai „Lidl“ veikia ir nieko nebrangino“, – tikino kita.

Trečia vylėsi, jog naujo prekybos tinklo atėjimas kiek sumažins kitų didžiųjų centrų apetitą ir tie pradės mažinti kainas. „Nušluostys „Lidl“ jiems nosis“, – vylėsi panevėžietė.

Pokalbis, be abejo, krypo link nelengvo gyvenimo Lietuvoje temos – ne vienas atidarymo laukiantis vyresnio amžiaus žmogus prisipažino, jog iš kiek daugiau kaip dviejų šimtų eurų pensijos pragyventi pavyksta būtent todėl, kad visada ieško tik pačių pigiausių produktų.

„Esam savotiški akcininkai – perkam tik tada, kai akcijas paskelbia“, – juokavo senjorai.

„Lidl“ nauda panevėžiečiams neabejojo transporto bendrovėje dirbantis ir po visą Europą važinėjantis Edmundas. Jis sakė, jog važiuodamas per Vokietiją, Prancūziją, Italiją ar kokią kitą šalį su kolegomis dažniausiai apsipirkti suka į „Lidl“ – visose šalyse šiose parduotuvėse prekės ir pigiausios, ir geros kokybės.

Svarbiausia – maistas

„Sekundei“ pasiteiravus, į kokias lentynas atidarius parduotuvę pirmiausia dairysis, kokias prekes rinksis, žmonės sutartinai tvirtino ieškosiantys maisto produktų.

„Silkės, žuvies žiūrėsiu, gal pigesnės mėsos gausiu. Artėja šventės, norint joms tinkamai pasiruošti, pinigėlio reikia nemažai. O pigiau gaudama galėsiu ir daugiau, ir skaniau ką nusipirkti“, – tikino panevėžietė Vanda.

Mažos pajamos daugeliui neleidžia kada užsinorėjus įsigyti naujų drabužių, indų ar kitų malonių smulkmenų.

Kantriai eilėje atidarymo laukiančius žmones klausimas, kas juos parduotuvėje labiausiai domina, nustebino.

„Tai negi čia stovėsim nuo anksčiausio ryto, kad šukas nusipirktume. Visiems svarbiausia – maisto produktai. Ar nematote, kokios dabar kainos? Tad kiekvienas pigiau įsigytas kąsnis, jeigu jis dar ir geros kokybės – mums ir yra svarbiausia“, – kalbėjo panevėžiečiai.

„Tai negi čia stovėsim nuo anksčiausio ryto, kad šukas nusipirktume. Visiems svarbiausia – maisto produktai. Ar nematote, kokios dabar kainos?“

Panevėžiečiai

Meras įsigijo ausines

Pirmajam apsipirkti naujajame prekybos centre buvo leista miesto merui Ryčiui Račkauskui. Pasivaikščiojęs po prekybos salę meras išsirinko įvairių skanėstų, taip pat įsigijo ausines.

Prieš pat aštuonias pas laukiančius žmones atėjo ir „Lidl“ tinklo regiono bei Panevėžio parduotuvės vadovai ir miesto meras.

Savo pirkinių krepšį papildė ir Panevėžio meras Rytis Račkauskas.

Savo pirkinių krepšį papildė ir Panevėžio meras Rytis Račkauskas.

Pasveikinęs būsimus pirkėjus ir parduotuvės darbuotojus pirmojo pasimatymo proga, meras sakė: „Pagaliau ilgai laukta parduotuvė pasiekė ir Panevėžį. Linkiu visiems pirkėjams čia rasti tai, ko ieškote, o parduotuvės kolektyvui – gero darbo, sėkmingos prekybos bei įsilieti į mūsų miesto bendruomenės gyvenimą.“

Bendrovė „Lidl Lietuva“ Panevėžyje sukūrė daugiau kaip 30 naujų darbo vietų. Meras su parduotuvės vadovais iškilmingai perkirpo atidarymo juostelę ir aštuntą valandą „Lidl“ visiems atvėrė duris.

Tuo metu lauke į įspūdingą eilę stojo vis daugiau žmonių ir laukė, kol ateis jų laikas apsipirkti. Tiesa, prieš patenkant į vidų ne vienam teko gerokai pasistumdyti – per pirkėjų gausumą susidarius grūstims, eilę reguliuojantiems apsaugininkams teko išklausyti ir priekaištų, ir būti apkaltintiems nesugebant dirbti savo darbo.

Su pilnais krepšiais

Už vilniečius panevėžiečiai buvo gerokai santūresni – tokių eilių, kokios buvo nusidriekusios didžiuosiuose šalies miestuose, čia nebuvo. Vis dėlto „Lidl“ atėjimas sudomino šimtus miesto gyventojų ir jie visą dieną plūdo į naująjį prekybos centrą.

Pirmiesiems pirkėjams po parduotuvę pasižvalgius, norimų prekių prisirinkus pradėjo rikiuotis eilės prie kasų – prie jų darbavosi ir pirkinius į maišelius sudedantys pagalbininkai.

Atrodo, kad kiekvienas tą dieną užsukęs į „Lidl“ rado, ko norėjo. Tik ne kiekvienas ryžosi laiką leisti žmonių spūstyse.

„Parduotuvė nepabėgs, ateisiu kitą kartą“, – ranka numojo prie įėjimo patrypčiojęs panevėžietis.

„Nepatinka man toks šurmulys, erzina. Eidama iš poliklinikos pamačiau naują parduotuvę, sakau, užeisiu. Nežinojau, kad tik šiandien ji atidaryta, toks antplūdis. Tikiuosi, kad kitą kartą atėjus žmonių bus mažiau“, – parduotuvėje neužsibuvo ir ponia Renė.

Tie, kurių žmonių gausa netrikdė, iš parduotuvės ėjo šypsodamiesi su pilnais pirkinių krepšiais.

„Mūsų pirkti produktai iš tikrųjų buvo pigesni nei kitose parduotuvėse. Labai patiko ir darbuotojai – tokie mandagūs, mieli“, – džiaugėsi Alfonsa ir Aleksandras, prisipirkę mėsos, kavos, kiaušinių, sviesto ir kitų prekių, o už du prekių pilnus maišelis sumokėję 18 eurų.

Patenkintos buvo ir tik pasižvalgyti atėjusios Violeta ir Vanda. „Nemelavo reklama – čia tikrai pigiau“, – tikino besišypsančios moterys.

Netoliese gyvenantis Aloyzas, pro savo buto langą stebėjęs ilgas eiles prieš parduotuvės atidarymą, anksčiau eiti nesiryžo.

„Sakiau, tos pačios prekės bus ir rytoj, ir poryt, spėsiu. Bet ilgai neištvėriau, po pietų ir išsirengiau – nusipirkau silkės, kiaušinių, maltos mėsos, dar šio to ir už viską sumokėjęs šešis eurus einu patenkintas namo“, – sakė panevėžietis.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų