Prie Panevėžio savivaldybės – minia protestuotojų

Prie Panevėžio savivaldybės – minia protestuotojų

Būrys gyvenimo sąlygomis nepatenkintų vyrų penktadienio popietę rinkosi į piketą šalia Panevėžio savivaldybės. Nešini plakatais su skambiomis frazėmis, jaunuoliai kurstė neramumus ir traukė praeivių dėmesį. Matydami nekasdienį vaizdą, sutrikę panevėžiečiai spėliojo: tai karo pradžia ar surengtos homoseksualų eitynės.

Kelios dešimtys mėlynais raiščiais ant abiejų rankų pasidabinusių vyrų garsiai reiškė savo pasipiktina, reikalavo miesto mero dėmesio ir kurstė nesantaiką. Įsisiautėjusių jaunuolių, vienas po kito, skubėjo raminti mero pavaduotojas Petras Luomanas, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Tomas Jukna bei kiti savivaldybės darbuotojai, tačiau protestantai vieningai tvirtino, kad kalbės tik su meru. Deja, penktadienio popietę Panevėžio vadovas Rytis Mykolas Račkauskas buvo išvykęs iš miesto, todėl nuraminti besipiktinančius nebuvo lengva.

Nepatenkinti jaunuoliai skandavo, kad darbas už minimalią algą primena pasityčiojimą, piktinosi, jog Panevėžio savivaldybėje nėra nei vieno jų norimos partijos atstovo bei burtis į savo gretas kvietė pro šalį einančius panevėžiečius.

Neramumus atidžiai stebėjęs Karaliaus Mindaugo husarų bataliono vyresnysis leitenantas Edvinas Sriubas „Sekundei“ atskleidė, kad miesto centre regėti neramumai tik gerai suplanuotų pratybų dalis.

„Žmonės piketuoja, kadangi nepatenkinti miesto valdžia ir jos suteikiamomis sąlygomis, o inscenizuotu piketu stengiamės patikrinti, ar mūsų valdžia pasirengusi susitvarkyti su įvairiais incidentais“, – teigė E. Sriubas.

Vyresnysis leitenantas džiaugėsi, kad dauguma pro šalį ėjusių panevėžiečių neliko abejingais ir pastebėję neramumus suskubo kviesti policijos pareigūnus.

„Matome, kad žmonės tikrai susidomėję. Praeiviai domisi neramumų priežastimi ir nuolat klausia kas gi yra toji išgalvotoji valstybė Udija, kurios vėliavas laikė protestuotojai“, – kalbėjo kariškis.

Aplinkiniai stebėjosi

Neramumus stebėję panevėžiečiai spėliojo kas galėjo supykdyti būrį jaunuolių. Kol vieni svarstė ko nori ir iš kur atvyko įsisiautėję protestuotojai, kiti buvo įsitikinę, kad tai homoseksualų noras pasirodyti.

„Nesu tikra, tačiau man tai primena homoseksualų eitynes. Tiesa sakant, visai šito nesuprantu. Tokie gražūs, jauni vyrai, o šitaip elgiasi…“, – piktinosi viena praeivė.

Panevėžiečiui Jonui protestuojantys vyrai homoseksualų nepriminė, tačiau jis buvo įsitikinęs, kad mėlyna spalva pasidabinę jaunuoliai siekia į laisvą Lietuvą gražinti Sovietų Sąjungos laikus.

„Tai labai panašu į vieną iš Putino sekėjų komandą… Tačiau negaliu suprasti nei ko jie nori, nei ką reiškia jų vėliavą. Apie kažkokią Udiją girdžiu pirmą kartą“, – stebėjosi Jonas.

Tačiau ne visiems miestiečiams rengiamos pratybos buvo netikėtos. Rima pripažino apie būsimus įvykius girdėjusi jau prieš keletą dienų, tačiau išgirsti šūksniai privertė širdį plakti smarkiau.

„Dirbu visai netoli, o pastebėjusi protestuotojus labai išsigandau. Akimirkai buvau pamiršusi apie rengiamas pratybas, todėl protestantų būrys privertė jaustis nejaukiai“, – tikino Rima.

Laukia įtempta savaitė

Penktadienį prasidėję neramumai – tik karinių pratybų pradžia. Gegužės 19-25 dienomis visame mieste bus galima išvysti apie 1 000 kareivių, girdėti nuolat aidinčius šūvius ir sprogimus. Nežinomus pajėgas panevėžiečiai galės atskirti iš abi rankas puošiančių mėlynų juostų ir mėlynais lapais paženklintų automobilių.

Priešiškos pajėgos vilkės mėlynos spalvos lauko uniformomis su marginimu. Lietuvą ginantys kariai ir pareigūnai vilkės mums įprastomis uniformomis.

Kad pratybos vyktų kuo sklandžiau ir kiltų kuo mažiau nesusipratimų ir nepatogumų prašoma visų pamačius judantį karinį transportą, karius ar pareigūnus, atliekančius pratybų veiksmus, nuo jų laikykis atokiau, rekomenduojamas saugus atstumas 30 m. Įvertinkite, ar tai Lietuvos Respublikos kariai ir pareigūnai. Jei vyksta pratybų veiksmai naudojant imitacinius garsinius šovinius, garsines granatas ar dūminius užtaisus, Jums gali tekti palaukti, tiesiog klausykite Policijos pareigūnų arba kariškių nurodymų. Radę karinės ekipuotės ar įrangos dalis perduokite kariams arba Policijos pareigūnams.

Renginio programa:

Gegužės 19 d. Panevėžio mieste rengiamos įvairaus pobūdžio prieš miesto valdžią nusiteikusių asmenų demonstracijos, humanitarinės pagalbos teikimas, svarbiausių miesto žmonių persekiojimas.

Gegužės 21 d. Panevėžio mieste padaugėjus įvairaus pobūdžio incidentų susijusių su miesto saugumu, identifikavus neatpažintas ginkluotąsias grupuotes ir jų dislokacijos vietas, siekiama sustiprinti miesto saugumą, pasitelkiamas Karaliaus Mindaugo husarų batalionas, kuris kartu su Policijos pareigūnais vykdys identifikuotų objektų patikrinimą ir užėmimą.

Gegužės 22-25 d. Panevėžio miestas paskelbiamas karine operacijų teritorija, įvedama Karo padėtis. Mieste pradeda veikti apie 800 karių su technika iš Karaliaus Mindaugo husarų bataliono, Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono, Krašto apsaugos savanorių Vyčio apygardos 5-ios rinktinės. Mieste įsteigiama Karo komendantūra, vykdomos bendros karinės operacijos, naudojami garsiniai šaudmenys ir pirotechnika. Gyventojai miesto gatvėse matys patruliuojančius ginkluotus Lietuvos kariuomenės karius su technika (šarvuočiai M113, visureigiai HMMWV, sunkvežimiai UNIMOG ir SISU), ore – Sąjungininkų sraigtasparnius. Gegužės 22 ir 24 d., 10.00-12.00 val. „Karys vienai dienai“ – apsilankymas profesinio mokymo įstaigose.

Gegužės 22 d. – Staniūnų profesinio ugdymo centras, gegužės 24 d. – Pilėnų mokymo centras. Apsilankymo metu jaunuoliai turės progą tapti kariu vienai dienai, susipažinti ir išbandyti karių ginkluotę, ekipuotę bei techniką. Taip pat jaunuoliai turės galimybę sužinoti kaip pradėti tarnybą kariuomenėje ir kokios karjeros perspektyvos.

Gegužės 22 ir 24 d., 13.00-15.00 val. cheminių medžiagų panaudojimo incidentai pramoninėse įmonėse. Gegužės 22 d. – AB „Pieno žvaigždės“, gegužės 24 d. – UAB „Kalnapilis“. Incidentą šalins Panevėžio priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba ir Karaliaus Mindaugo husarų bataliono ABC skyrius su priskirtu Juozo Vitkaus inžinerinio bataliono CBRBN būriu. Incidentų metu bus vykdoma darbuotojų ir karių evakuacija iš užterštos zonos, pirmos pagalbos suteikimas, asmenų ir technikos švarinimas. Gegužės 23 ir 25 d., 18.00-20.00 val. dalinės gyventojų evakuacijos pratybos. Informacija dėl evakuacijos gausite trumpąja žinute per gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemą taip pat per radiją bei kitas informavimo priemones. Evakuacija vyks pagal civilinės saugos planus į numatytus civilinės saugos objektus, todėl prašome gyventojų aktyviai dalyvauti, nes surinkimo vietose gyventojai bus ne tik vaišinami arbata, bet ir atliekamas mokymas kaip pasiruošti ekstremalioms situacijoms, koks turi būti šeimos evakuacijos planas.

Gegužės 23-25 d., 8.00-19.00 val. pagal pratybų scenarijų bus vykdoma Kraujo donorystė sužeistiems kariams. Visi galintys ir norintys duoti kraujo sužeistiems kariams, maloniai kviečiami į Nacionalinio kraujo centro būstinę, Nemuno g. 75 nuo 8.00-15.00 val. ir PC Babilonas 11.00 – 19.00 val.

Galerija

Komentarai

  • Kaip uzpisa tokie kur sako, va melyna spalva tai jau piderastai, pasigydykit, tai supistu kariniu pratybu pradzia, tai pirmas etapas sukelti sumaisti, kad ivestu karo pavoju i miesta, ir kad sauktiniai galetu pasisaudyt mieste. Nezinot nebliaukit bl

  • Tai cia aiškiai parasyta, kad kovos ne pries zalius zmogeliukus , o pries liaudį nepatenkintą valdzioje sedinciom politprostitutem kurios skurdina liaudi ir didinancios atotruki nuo saiko neturinciu vagiu versle ir valdzioje. Visi ta mato, bet tyli. O tyla kazkada gali baigtis , todel ir daromos sios pratybos. Jokie rusai ar lenkai cia kojos nekels, viskas jau isvogta.

  • reikia traukti kas ka turi ir rimtai eiti

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų