Prie Maskvos nukrito lėktuvas su J. Prigožinu – atnaujinta (video, nuotraukos)

Prie Maskvos nukrito lėktuvas su J. Prigožinu – atnaujinta (video, nuotraukos)

Žiniasklaidos pranešimais, dešimt žmonių žuvo į šiaurę nuo Maskvos nukritus privačiam lėktuvui. Tarp jų, naujausiais duomenimis, buvo ir privačios karinės bendrovės „Wagner“ vadovas Jevgenijus Prigožinas.

Apie tai, kad J. Prigožinas buvo keleivių sąraše, paskelbė Rusijos civilinės aviacijos tarnyba. Pateiktais duomenimis, lėktuvu skrido Sergejus Propustinas, Jevgenijus Makarianas, Aleksandras Totminas, Valerijus Čekalovas (jis vienintelis žinojo apie savo viršininko keliones ir rūpinosi J. Prigožino bei jam artimiausių asmenų logistika), Dmitrijus Utkinas, Nikolajus Matusejevas, Jevgenijus Prigožinas. Taip pat įgulos nariai: orlaivio vadas Aleksejus Levšinas, antrasis pilotas Rustamas Karimovas, palydovė Kristina Raspopova.

Vietos informacijos priemonės teigia, kad verslo klasės orlaivį numušė priešlėktuvinės gynybos sistema. Jos taip pat po poros valandų paskelbė, jog Kremliaus operatyvinės tarnybos gavo vaizdo įrašą iš stebėjimo kamerų, kuriame matyti, kaip J. Prigožinas įlipa į lėktuvą.

Apie 23 val. Lietuvos laiku pasirodė pranešimų, jog į katastrofos vietą buvo atvykę karinio dalinio, kuriame veikia priešlėktuvinės gynybos sistema, atstovai.

„Embraer 600“ lėktuvu iš Maskvos į Sankt Peterburgą skrido 7 keleiviai ir 3 įgulos nariai. Visų jų kūnai jau rasti.

Teigiama, kad lėktuvas nukrito Tverės srityje, į šiaurę nuo Maskvos. Netrukus pasirodė informacija, jog antrasis J. Prigožinui priklausantis lėktuvas apsigręžė virš Maskvos ir pasuko į oro uostą.

Rusijos žiniasklaida nuo pat pradžių tvirtino, jog numuštame lėktuve buvo ir J. Prigožino dešinioji ranka – liūdnai pagarsėjęs D. Utkinas.

Kaip praneša Laisvės radijas – „Radio Svoboda“, Rusijos Nepaprastųjų situacijų ministerija kol kas nekomentuoja lėktuvo katastrofos priežasčių. Tačiau pranešama, kad pradėtas tyrimas pagal st. 263 BK RF – orlaivių eksploatavimo ir eismo saugumo taisyklių pažeidimas.

@nexta_live nuotr.

Galerija

Naujienų portalas „rbc.ua“, remdamasis BBC naujienų tarnybos rusų kalba korespondentu Andrejumi Zacharovu, rašo, kad  „Wagner“ vadovas šiandien grįžo iš Afrikos į Rusiją, o lėktuvu keliavo ir visa „Wagner“ vadovybė.

Korespondento A. Zacharovo šaltiniai sako, kad įvyktų tikras stebuklas, jeigu paaiškėtų, kad J. Prigožinas skrido kitu lėktuvu.

Rusijos paskirtos okupacinės administracijos Ukrainos Zaporižios srityje atstovas Vladimiras Rogovas „Telegram“ kanale teigia, kad „Wagner“ dalinio nariai jam patvirtino Jevgenijaus Prigožino žūtį. Esą žuvo ir „Wagner“ vadas D. Utkinas.

„Ką tik kalbėjau su iškiliais „muzikantais“, – rašė V. Rogovas. „Wagner“ būrys dar vadinamas „muzikantais“ arba „orkestru“.

Neseniai internete buvo pasirodęs vaizdo įrašas, kuriame J. Prigožinas esą užfiksuotas Afrikoje. Tikslesnė informacija – įrašo vieta ir laikas – nebuvo skelbiami. Įrašo vietos nepriklausomai patikrinti nebuvo galimybės.

„Dirbame. Temperatūra siekia daugiau kaip 50 laipsnių“, – įraše teigė J. Prigožinas. Tada jis pridūrė, kad jo „Wagner“ būrys vykdo žvalgybinius darbus, dar labiau didindamas Rusijos įtaką „kiekviename žemyne“ ir darydama Afriką „dar laisvesnę“.

Buvęs Kremliaus sąjungininkas J. Prigožinas, kurio vadovaujama grupuotė birželį surengė maištą prieš Rusijos karinę vadovybę, pastaruoju metu ganėtinai retai buvo pastebimas viešumoje. „Wagner“ palaiko didelį karinį buvimą Afrikoje, kur bendradarbiauja su keliomis valstybėmis, įskaitant Malį ir Centrinės Afrikos Respubliką.

J. Prigožino maištą išdavyste ir dūriu į nugarą pavadinęs Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas tuo metu, kai buvo pranešta apie lėktuvo katastrofą, dalyvavo iškilmingame renginyje, skirtame pergalės Kursko mūšyje 80-mečiui. Tačiau dabar jis esą skubiai išvyko iš kursko.

62-ejų J. Prigožino mirtį kol kas gaubia ne mažesnė paslaptis, nei prieš du mėnesius surengtą maištą – pastarojo aplinkybės iki šiol nėra aiškios. Buvęs V. Putino patikėtinis akivaizdžiai užsitraukė jo rūstybę, tačiau kurį laiką atrodė, kad lengvai atsipirko: įsikišus „derybininkui“ – Baltarusijos prezidentui Aliaksandrui Lukašenkai, J. Prigožinui ir tūkstančiams jo kovotojų buvo leista išvykti į Baltarusiją.

Dabar grupuotei „Wagner“ artimi „Telegram“ kanalai skelbia, jog jeigu J. Prigožino žūtis bus patvirtinta, „Kremlius bus užimtas šturmu“.

J. Prigožinas samdinių grupuotę įsteigė 2014 metais. Karui Ukrainoje jis verbavo kalinius iš Rusijos kalėjimų.

„Wagner“ patyrė didelių nuostolių mūšiuose dėl Rytų Ukrainos Bachmuto miesto. J. Prigožinas kaltino Rusijos karinę vadovybę nekompetencija ir korupcija.

Pats J. Prigožinas sėdėjo kalėjime, o vėliau išgarsėjo kaip „Putino virėjas“, nes jo įmonė tiekdavo maistą renginiams Kremliuje.

Jis, kaip teigiama, buvo susijęs ir su trolių fabrikais Sankt Peterburge, kurie per socialinius tinklus bandė daryti įtaką Vakarų šalims.

Kanalo NEXTA LIVE vaizdo įrašai.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų