Prie „Globalaus Panevėžio“ jungiasi dar vienas ambasadorius

Prie „Globalaus Panevėžio“ jungiasi dar vienas ambasadorius

Panevėžio miesto savivaldybėje paskirtas jau penktasis projekto „Globalus Panevėžys“ ambasadorius. Juo tapo daugiau nei 15 metų Jungtinėse Amerikos Valstijose gyvenantis Simas Urbonavičius.

S.Urbonavičius būdamas dvylikos su šeima persikraustė į JAV ir įsikūrė netoli Niujorko, Naujojo Džersio valstijoje. Baigęs mokyklą įstojo į universitetą, o dabar dirba finansinių nusikaltimų tyrėju.

S. Urbonavičius susituokęs, turi žmoną Avrina Anderson-Urbonavičius iš Jamaikos. Kai jo žmona pradėjo mokytis lietuvių kalbos, panevėžietis socialiniame tinkle Youtube pradėjo kurti kanalą „Avri & Simas“, kur pora dalijasi savo gyvenimo akimirkomis ir kultūriniais skirtumais. Dešimtims tūkstančių sekėjų iš viso pasaulio jie pasakoja apie savo šalis, kultūrinius skirtumus ir gyvenimą kartu. Pasak S. Urbonavičiaus, taip jiedu stengiasi parodyti, kad žmonės gali sutarti, būti kartu nepaisydami išvaizdos, kultūrinių ar prigimtinių skirtumų.

Amerikoje gyvenantis panevėžietis džiaugiasi, kad nemažai žmonių panoro daugiau sužinoti apie jo gimtinę, išmokti kalbą, kaip tai daro Avrina. Norėdama, kad marti mokėtų lietuvių kalbą, S. Urbonavičiaus mama pasakė, jog su jo žmona norėtų, jei ne visada kalbėtis lietuviškai, tai bent pasikalbėti. Todėl besimokydami kultūrinių skirtumų ir papročių, jauni žmonės pradėjo ir lietuvių kalbos pamokas.

„Tapimas šio projekto ambasadoriais – tai savo miesto atstovavimas svetur, parodymas, kad didžiuojatės būdami panevėžiečiais. Džiaugiuosi, kad gausėja projekto „Globalus Panevėžys“ ambasadorių gretos. Tai rodo, kad panevėžiečiai yra pilietiškai brandžios asmenybės, kurioms ir gyvenant svetur rūpi gimtasis kraštas“, – sako Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

„Džiaugiuosi prisijungęs prie „Globalaus Panevėžio“ ambasadorių tinklo. Man didelė garbė svetur atstovauti savo gimtąjį miestą. Stengsiuosi būti kuo nors naudingas Panevėžiui – žinokite, kad JAV jau turite savo miesto atstovą į kurį galite kreiptis“, – teigė S. Urbonavičius.

„Globalus Panevėžys“ – projektas, skirtas suburti po pasaulį išsibarsčiusių panevėžiečių bendruomenę, siekiant palaikyti su jais ryšius. Taip siekiama simboliškai išplėsti regiono ribas, integruojant išvykusius tautiečius į gimtojo miesto gyvenimą, suteikiant galimybę prisidėti kuriant miesto ekonominę gerovę ir kt. Daugiau informacijos – www.globalus.panevezys.lt.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų