Prie garsiausios Panevėžio bibliotekos vairo – nauja vadovė (papildyta)

Prie garsiausios Panevėžio bibliotekos vairo – nauja vadovė (papildyta)

Naujų metų pradžia pokyčių atnešė į vieną svarbiausių Panevėžio regiono kultūros židinių. Prie Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos vairo stojo nauja direktorė. Penkerių metų kadencijai ja išrinkta 37-erių anykštėnė Jurgita Bugailiškienė. Ambicingą veiklos programą pristačiusi J. Bugailiškienė pelnė Kultūros ministerijos atrankos komisijos palankumą ir nesunkiai įveikė savo konkurentę.

Naujos vadovės bibliotekai imta ieškoti dar praėjusiais metais, kai baigėsi ilgametės G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos direktorės Rimos Maselytės kadencija. Prieš pat Naujuosius kartu su R. Maselyte su darbu atsisveikino ir jos pavaduotoja kultūrinei veiklai Genovaitė Astrauskienė.

Kaip teigė naują vadovę bibliotekos kolektyvui pristačiusi Kultūros ministerijos Kultūrinės atminties ir paveldo politikos skyriaus vyresnioji patarėja Rūta Pileckaitė, daug metų buvo kalbama apie kultūros įstaigų vadovų rotaciją ir kadencijas. Į bibliotekas šie pokyčiai atėjo greičiausiai. Vienos jų jau turi naujus vadovus, kitose gana sunkiai pavyksta rasti naują pamainą. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės bibliotekai šiuo atveju savotiškai pasisekė – konkurse į vadovo vietą dalyvavo du kandidatai.

„Atrankoje pati asmeniškai nedalyvavau, bet J. Bugailiškienės gyvenimo aprašymas išties įspūdingas. Iš kolegų girdėjau labai gerus atsiliepimus, jos parengta veiklos programa ambicinga, gal ją pavyks įgyvendinti ne visu šimtu procentų, bet svarbiausi principai, kaip kiekvieno žmogaus vertinimas, lyderių skatinimas, kultūrinių programų įgyvendinimas, bus pasiekti. Tikimės, kad bibliotekos veikla, kuri buvo ryški ir matoma visos Lietuvos kontekste, mažų mažiausiai išliks, pradėti darbai bus tęsiami, o naujos idėjos atras savo vietą. Linkiu, kad visiems darbuotojams eiti į darbą būtų malonumas“, – pristatydama naująją bibliotekos vadovę kalbėjo R. Pileckaitė.

Stebuklingi grybukai

Nuo sausio 3-iosios darbą Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje pradėjusi J. Bugailiškienė teigė, kad šios pareigos jai yra savotiškas iššūkis ir atsakomybė. Tik sužinojusi, kad laimėjo konkursą, sulaukė ne tik sveikinimų, bet ir daug pagyrų pačiai bibliotekai, laikomai savotišku kultūros įstaigų etalonu.

„Viso šito nebūtų, jeigu ne čia dirbantys, pažangiai mąstantys ir aktyviai veikiantys darbuotojai, savo srities profesionalai. Kiekvienas jų sukuria vertę, o aš stengsiuosi palaikyti tą kultūrinę ugnį, kad ji nuolat liepsnotų“, – kalbėjo J. Bugailiškienė.

Nors naujoji direktorė turi savo viziją ir veiklos programą, tačiau jos išbaigtumas priklausys tik nuo visos komandos. O kad ambicingi tikslai būtų įgyvendinti, reikės ir neįprastų galių – naujuosius kolegas J. Bugailiškienė pirmąją savo darbo dieną vaišino savo pačios keptais grybukais, kurie kepurėlėje slėpė po stebuklingą galią.

„Aš pati ryte prasilaužiau vieną galvutę ir perskaičiau, kad šiais metais turėsiu ypatingą galią daryti neįmanomus dalykus. Tikiu, kad kartu su visu kolektyvu galėsime pasiekti didelių tikslų“, – sakė naujoji bibliotekos vadovė.

Jaučiasi savo stichijoje

J. Bugailiškienė iki šiol neturėjo jokių sąsajų su Aukštaitijos sostine. Tačiau, anot direktorės, ryšiai su knygomis ir bibliotekomis visuomet buvo itin glaudūs. Vilniaus universitete ji įgijo komunikacijos ir informacijos magistro (knygotyros studijų programos) kvalifikacinį laipsnį. Yra dirbusi projektų vadove Anykščių rajono savivaldybės L. ir S. Didžiulių viešojoje bibliotekoje, Anykščių rajono mero patarėja kultūros klausimais, šeimos įmonėje „Bugiris“ kūrybinių ir plėtros projektų vadove. Nacionalinius projektus ji taip pat vykdė Ugdymo plėtotės centre.

„Visas mano gyvenimas, kad ir ką bedaryčiau, – visos veiklos, mintys, idėjos susijusios su knygomis, todėl ir atsidūriau čia. Save išbandžiau daugelyje gyvenimo sričių ir supratau, kad man reikia dirbti didelėje įstaigoje su žmonėmis, kurie kuria inovatyvias paslaugas ir siekia pažangos. Pataikiau tiesiai į dešimtuką ir tuo labai džiaugiuosi“, – „Sekundei“ teigė anykštėnė.

J. Bugailiškienė atviravo, kad be iššūkių ji negalinti, todėl nuolat imasi veiklų, kurios skatintų tobulėti ir eiti tik į priekį.

Nors su šeima gyvena Anykščiuose, keisti gyvenamosios vietos nežada – kasdien į darbą važinės iš gimtojo miesto. Anot moters, kai yra tikslas, jokie atstumai negali būti kliūtis.

„Tai, apie ką svajojau, versle įgyvendinti negalėjau, nes tai susiję su kūryba. Šis darbas yra mano svajonių, kurias galėsiu realizuoti bibliotekoje, įgyvendinimas. Metai prasidėjo iššūkiais, bet būtent jie ir yra gyvenimo variklis“, – sakė J. Bugailiškienė.

Komentarai

 • ar ne keista , kai visi is ANYKSCIU , ar tik po Rinkimu nebus vel i Anykscius.

  • Man ir atrodo, kad nepotizmas ir savos chebrytes protegavimas mūsų gimtajame mieste klęsti. Ar gali grįžti jaunimas į tokį Panevėžį? Busim kaimas.

   • Atsakyti
 • Patys geriausi žmonės iš Anykščių traukte traukia į Panevėžį. Panevėžiui tai gerai. Matyt šiam miestui labai jau reikia gerų specų. Anykščiams – tai žiauriai blogai. Matyt, kažkokia bloga karma įsisuko į Anykščius.

  • Atsakyti
 • O kur nufutbolinot buvusia direktore? Jei zmogus saziningai dirba,bet neturi reikiamu draugu- siukslynan? Sazines musu virsunese nei uz grama

 • Ponia buvusioji…jau pasisotino sostu ir iškeliavo į pensiją….atėjo Račkausko aplinkos nauja ponia…. labai smalsu ar bus toks pat vadovavimo stilius,…

 • kodel jus pilate purva ant zmoniu , atejo nauja direktore, ji laimejo konkursa i sia darbo vieta, nei vienam is jusu niekas nedraude kelti savo profesionalios kandidaturos i si ,,aukso“ posta, ar dalyvavote konkurse, ar jusu draugai ar kaimynai ta dare, manau ,kad ne, tai ko dabar cia komentaruose pilate tulzi ant naujo vadovo, koks skirtumas ar is anyksciu ar is kauno ar vilniaus, ir nekiskit cia mero rackausko aplinkos, jokio rysio cia nera ir buti negali, sita biblioteka nepriklauso miesto biudzetui, ji yra respublikine ir islaikoma ne is panevezio pinigu, suprantu kad kazkas ruosiasi rinkimams ,bet sazines nors truputi reikia tureti ponai komentatoriai

  • Atsakyti
  • Tikite , kad čia sutapimai ;), nejuokinkite !!!

 • Sėkmės ir meilės žmonėms! Gal išnyks myliu nemyliu ir įvairisusios dvaro intrigėles

 • Sąsajų yra. Naujosios direktorės atrodo gera draugė Račkausko dešinioji ranka, vyr architektė Gasiūnienė irgi iš Anykščių. Ironiška, kad tokios moterys bėga iš Anykščių, o jie skirtingai nuo Panevėžio tik klesti ir garsėja. O senajai direktorei taigi neblogai padėkota – metų panevėžietės vardas išleidimo į pensiją proga suteiktas.

 • Nieko sau, iš dviejų bibliotekų (savivaldybės viešosios ir apskrities viešosios) garsiausia, pasirodo yra apskrities GPetkevičaitės-Bitės biblioteka? O ji beje, nors skaitosi valstybinė, bet išlaikoma ne tik iš Kultūros ministerijos, daug gudručių projektų remia miestas. Tai ko stebėtis, kad ten ir atlyginimai daug didesni už savivaldybės biblioteką.

Rodyti visus komentarus (10)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų