Aktyvistai ragino gyventojus boikotuoti renginius, kuriuose išnaudojami gyvūnai. T. Šiaudinio nuotr.

Prie cirko palapinės – piketas už gyvūnų teises

Prie cirko palapinės – piketas už gyvūnų teises

 „Gyvūnai gražūs tik laisvi“, – tokiais žodžiais trečiadienio vakarą į visuomenę kreipėsi Panevėžyje, Parko gatvėje prie čekų cirko palapinės į piketą už cirką be gyvūnų susirinkę aktyvistai.

Daugiau nei pusšimtis žmonių ragino gyventojus boikotuoti renginius, kuriuose išnaudojami gyvūnai. Vis dėlto atėjusiųjų į cirką tokia akcija neatbaidė nuo suplanuotos pramogos. Jie teisinosi, jog vaikams tai vienintelė galimybė pamatyti dramblį.

Neseniai tokį piketą Šiauliuose surengę gyvūnų mylėtojai, atvykę palaikyti panevėžiečių, tvirtino, jog svarbiausia kelti visuomenės sąmoningumą, atjautą, pabandyti įsivaizduoti, kaip jaučiasi cirke išnaudojami keturkojai.

„Po piketų žmonės pradėjo kelti klausimus, kodėl grupė aktyvistų sako, kad cirkas yra blogai. Svarbu sujudinti žmonių mąstymą. Mūsų pagrindinė idėja, kad kiekvienas turi būti laisvas. Cirko atstovai kalba, esą laisvėje gyvūnams dar daugiau pavojų, tačiau juk ir mes patys nesirinktume saugios nelaisvės, jau geriau pavojinga laisvė“, – kalbėjo šiaulietis Kristupas Grigaitis.

Žiūrovai bėdos nemato

Gyvūnų mylėtojams piketuojant, į cirką atėję žmonės stovėjo eilėje prie bilietų. Dauguma jų tokiai protesto akcijai teigė nepritariantys ir nematantys reikalo uždrausti gilias tradicijas turinčią pramogą.

„Manau, kad kai nebėra didesnių problemų, imamasi tokių protestų. Kodėl tada nepaleidžiam šunų ir kačių, juk namie juos irgi laikom, nagučius karpom. Ir į dresūros mokyklas šunis vedam. Mano vaikas tikrai niekada nepamatys nei dramblio, nei liūto, jeigu ne cirkas mieste“, – kalbėjo prisistatyti nepanorusi žiūrovė.

Į cirką vaiką atvedusi kita panevėžietė tvirtino neprieštaraujanti protestuotojams, tačiau akcija prieš gyvūnų išnaudojimą jos vakaro planų nepakeitė.

„Dabar ne viduramžiai ir nemanau, kad su gyvūnais cirko darbuotojai elgtųsi taip žiauriai, kaip anksčiau. Protestui pritariu, bet tegu uždraudžia dresiruoti šunis, gyvūnų parodas“, – mano jauna mama.

Šunų dresūrą pateisina

Piketo dalyvė, šunų dresūros mokyklos atstovė Sandra Pabrėžienė kategoriškai nesutinka su nuomone, jog naminių gyvūnų mokymas yra jų kankinimas. Anot jos, šunų dresūra ir cirkas yra visiškai ne tas pats.

„Šuniukai mokomi teigiama motyvacija – už skanėstą, už žmogaus dėmesį, paskatinimą, o ne bausmėmis“, – aiškino S. Pabrėžienė.

Kad cirkuose gyvūnai kankinami, tvirtino ir pikete dalyvavusi Panevėžio gyvūnų globos draugijos vadovė Rūta Liberienė. Anot jos, cirko gyvūnai transportuojami netinkamomis sąlygomis, kad mažiau reaguotų į aplinką gali būti netgi svaiginami alkoholiu.

„Keista,  kad žmonės mato, dėl ko vyksta piketas, o vis tiek eina į cirką ir dar vaikus tempia“, – stebėjosi R. Liberienė.

Palieka spręsti valstybei

Protestą iš šalies stebėję gyventojai prie jo prisijungti nepanoro. Panevėžietė Ona teigė, jog į cirką eidavo visais laikais ir toliau ves savo anūkus.

„Kol valstybė leidžia gyvūnų pasirodymus cirkuose, lai jie lieka“, – svarstė Ona.

Panevėžiečių akciją stebėjusi Ieva pasakojo pati dar nespėjusi nueiti į mieste gastroliuojantį cirką, bet protestui nepritarianti.

„Man juokingi tokie piketai. Patys laiko pririštus šunis, o čia rengia protestus. Pagal tą pačią logiką reikėtų uždrausti ir zoologijos sodus, ir šuniukus namuose“, – kalbėjo praeivė.

Cirko atstovai nekalbūs

Panevėžyje gastroliuojančio čekų cirko atstovai nei su piketuotojais, nei su korespondentais bendrauti nepanoro. Pabandžius paklausti pačių čekų apie jų cirko gyvūnų gyvenimo sąlygas bei dresavimo metodus, sutiktas vyras piktai tarstelėjęs, kad „dramblys yra gerai“, ir liepė pasišalinti iš jų teritorijos.

Prieš keletą savaičių Šiauliuose vykusio tokio piketo metu čekų cirko darbuotojai atvažiavę autobusiuku paleido per garsiakalbius muziką taip nuslopindami protestuotojų šurmulį.

Galerija

 

 

Komentarai

  • Protestas zmoniu,gal greiciau vaiku neradusiu kur pasireiksti.Cirkas yra cirkas ir tuo viskas pasakyta’

  • Keliasdesimt metu niekam nekliuvo gyvunu isnaudojimas- i cirka eidavo kaip i cirka.Jeigu galeciau paleisciau visus gyvunus vaikscioti laisvai,bet visus negali padaryti laimingais…Man nepatinka cirkas ir ten dresuojami gyvunai,bet yra taip kaip yra

  • Daugiau nebeaukosiu gyvūnų globėjam,jie nesąmonėm užsiima. Tai palikim laisvėje ir ramybėje Afrikos ar kokios pietų Amerikos vaikus,ko ten lenda su visokiais skiepais ar nemokamu maistu.

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų