I. Stulgaitės-Kriukienės nuotr.

Prie balsadėžių nusidriekė eilės

Prie balsadėžių nusidriekė eilės

 

Nė rudeniškas oras, nė koronavirusas, regis, nesumažino panevėžiečių užsidegimo pasinaudoti teise rinkti būsimąjį Lietuvos Respublikos Seimą. Vidurdienį daugelyje rinkimų apylinkių mieste jau buvo balsavę per dešimtadalį rinkėjų. Veido kaukėmis prisidengusių balsuotojų eilės rikiavosi net lauke.

31783 rinkėjus turinčioje Nevėžio apygardoje semadienį, 17 val., jau balsavo 27,05 proc. balso teisę turinčių asmenų. Vakarinėje apygardoje, kurioje balsavimo teisę turi 30043 panevėžiečiai, tuo metu savo balsus jau buvo atidavę 3074 proc.

Šios apygardos Rožių rinkimų apylinkės pirmininkė Ingrida Čepienė džiaugėsi gana aktyviu balsavimu iki pietų.

„Rinkėjų daug, šiuo metu pas mus jau balsavo 440 žmonių iš 4000 apylinkei priklausančių rinkėjų – dešimtadalį perlipome“, – vidurdienį kalbėjo I. Čepienė.

Pasak pašnekovės, balsuoti ateina įvairūs žmonės: tiek jaunesnio, tiek vyresnio amžiaus. Ne vienas gyventojas čia atskubėjo iš kitos apygardos ir šiek tiek pyktelėjo, kad šiandien ne savame krašte atiduoti balsą jau nebegalės. Tai buvo leistina tik išankstiniame balsavime.

Piktokai nusiteikęs šioje apylinkėje pasirodė ir rinkėjas Arnoldas. Jis tvirtino atėjęs tik atlikti pareigos, bet iš rinkimų nieko gero nesitiki.

„Geriau nieko nebus. Atlikau pareigą, atidaviau balsą, o daugiau prošvaisčių nematau. Mažai naudos iš to mūsų balsavimo“, – savo nuomonę išsakė panevėžietis.

Visi kandidatai, anot jo, gražiai čiulba tik iki rinkimų dienos, o paskui esą visi parodo tikruosius veidus.

Už atsakomybę

Nuo ankstyvo ryto Rožių rinkimų apylinkėje jau sukiojosi ir panevėžietis Marius. Jaunas vyras prisipažino savo balsą atidavęs prieš valandą, o vidurdienį į rinkimus atlydėjo žmoną.

„Mes visada einame balsuoti“, – rinkimų lipduką išdidžiai pademonstruoja Marius ir ima pasakoti, su kokiomis mintimis renka naują Lietuvos valdžią.

Nors panevėžiečiui, jo teigimu, dar niekada Lietuvoje nebuvo taip gera gyventi, vyras eina prieš melu kuriamą politiką.

„Iš tiesų mes dabar labai gerai gyvename ir nereikia dejuoti, kad esame nuskriausti. Netiesa, kad tik kainos auga, o atlyginimai stovi vietoje – viskas gerėja ir ateitis nusimato šviesi. Bet norisi, kad tie žmonės, kurie dirbs su Europos numatytais finansais mūsų valstybei, elgtųsi atsakingai ir sąžiningai“, – kalbėjo Marius.

Jo nuomone, renkantis kandidatą, negalima remtis tik vienu šaltiniu, reikia pasidomėti apie jį kuo įvairesnėse žiniasklaidos priemonėse. Pats pašnekovas teigia daug skaitantis ir rinkimų programas visada vertina labai racionaliai, nes jose randa ir daug populizmo.

Greičiau, nei tikėjosi

Panevėžio vakarinėje apygardai priklausančioje Statybininkų rinkimų apylinkėje, įsikūrusioje „Saulėtekio“ progimnazijos patalpose, vidudienį balsuotojų eilė driekėsi per visą mokyklos kiemą.

„Nuotaikos nėra labai geros. Netikiu, kad laimės ta partija, už kurią atidaviau balsą. Bet tikiuosi bent tiek, kad nelaimės ir ta, kurios nenoriu“, – pasakojo iš rinkimų vietos išeinanti panevėžietė Laima Vaičiulienė.

Ji visada dalyvauja rinkimuose, bet šį kartą balsuoti ėjo labai baimindamasi koronaviruso. Tačiau viskas, anot jos, pasirodė daug paprasčiau, nei būgštauta.

Tvarka, pasak pašnekovės, rinkimų apylinkėje ideali – viskas apgalvota iki smulkmenų: nebuvo nei grūsčių, nei kitų sąlygų užsikrėsti klastinga liga.

„Viskas labai gerai organizuota – įeini ar išeini, rankas dezinfekuoji. Galvojau, kad tokioje eilėje iki vakaro stovėsiu, bet srautai aptarnaujami labai greitai, per 12 minučių viską susitvarkiau“, – džiaugėsi L. Vaičiulienė.

Puikiai nusiteikusi tą pačią balsavimo vietą paliko ir panevėžietė Rita Gineikienė. Rinkėja teigė balsą atidavusi per 10 minučių, be jokių papildomų rūpesčių dėl sveikatos ir saugumo.

Iki 17 val. šioje apylinkėje sekmadienį balsavo 32,63 proc. nuo visų 2574 čia priregistruotų, balso teisę turinčių gyventojų.

„Iš ryto žmonių buvo mažiau, dabar jau srautai suaktyvėjo. Stengiamės juos reguliuoti, kad nesusidarytų spūstys, tad dalis lieka lauke“, – teigė Statybininkų rinkimų apylinkės pirmininkė Vitalija Gudonienė.

Svarstė iki paskutinio

Panašus rinkėjų aktyvumas ir Panevėžio rajone. Aukštaitijos rinkimų apygardoje 17 val. duomenimis balsą atidavė 29,34,4 proc. rinkėjų.

Netoli miesto įsikūrusioje Piniavos rinkimų apylinkėje per pietus žmonių taip pat netrūko. Tvarkingai išrikiuota balsuotojų eilutė nutįso nuo rinkimų vietos iki pat gatvės.

Iš Šeškų kaimo balsuoti atvykusi Janina Marmakevičienė teigė, kad balsą atidavė tik iš antro karto. Ryte atvykusi pašnekovė nenorėjo stovėti lauke per lietų ir grįžo čia per pietus, kiek išgražėjus orui. Balsadėžę moteris pasiekė per 15 min.

„Regis žmonės balsuoja labai aktyviai – tokios eilės. Bet visi saugosi, turime savo rašiklius“, – patikino pašnekovė.

Rinkėja atviravo, kad iki paskutinės minutės svarstė, už ką balsuoti – rinkosi tarp dviejų variantų ir sprendimas atėjo savaime.

„Tarp kandidatų buvo vienas pažįstamas, tad galiausiai pagalvojau, kad jis man ir geriausias. Apskritai, noriu pokyčių šalyje“, – patikino J. Marmakevičienė.

Iki 17 val. šioje apylinkėje savo balsą atidavė 27,45 proc. rinkėjų. Kartu su iš anksto balsavusiais čia naują valdžią jau rinko 36,97 proc. visų apylinkės rinkėjų.

Piniavos rinkimų apylinkės pirmininkė Karolina Žukaitienė teigė, kad tikėtasi didesnio šio krašto aktyvumo. Nuo ryto čia esą daugiau ėjo vyrai ir vyresnio amžiaus gyventojai, po vidurdienio ėmė rodytis ir jaunimo.

Visoje Lietuvoje 17 val. duomenimis rinkėjų aktyvumas siekė 28,89 proc.

Galerija

Komentarai

  • Apie 14 val.ėjome balsuoti Nevėžio Nr.28 apygardoje,Šiaulių rinkimų apylinkėje.Visada mūsų balsavimas vykdavo mokykloje.Šį kartą – bibliotekoje- esančioje Pušaloto 55.Mes patys ir visi kuriuos matėme-beldėmės į mokyklos duris.Skelbime ant durų nurodytas adresas.Bet būtų buvę tvirčiau dėl žioplų ir žioplesnių – jei būtų rodyklė su nuoroda į kurią pusę kulniuoti.Smulkmena-bet galėjo jos nebūti.

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų