ELTA nuotr.

Prezidento sprendimas – tik kitą savaitę?

Prezidento sprendimas – tik kitą savaitę?

Pirmadienį prezidentas Gitanas Nausėda susitiks su premjere Ingrida Šimonyte ir aptars su krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko atsistatydinimu susijusią situaciją.

Taip teigia šalies vadovo vyriausiasis patarėjas Kęstutis Budrys.

Pasak jo, prezidentas yra suinteresuotas sprendimus priimti per maksimaliai trumpą laiką.

„Krašto apsaugos ministras taikos metu atlieka svarbų vaidmenį dėl to prezidentas yra suinteresuotas, kad visi sprendimai būtų priimti per maksimaliai trumpą laiką. Tuo tikslu pirmadienio ryte Lietuvos Respublikos prezidentas susitinka su ministre pirmininke, aptars situaciją ir visi būsimi sprendimai bus priimti kitą savaitę“, – šeštadienį po šalies vadovo susitikimo su A. Anušausku Prezidentūroje surengtoje konferencijoje teigė K. Budrys.

„Prezidentas kaip vyriausiasis ginkluotųjų pajėgų vadas yra suinteresuotas, kad po juo esanti vadovavimo ir valdymo grandinė būtų aiški, tiesi ir funkcionali“, – taip pat akcentavo jis.

K. Budrys teigia, kad ministro atsistatydinimas nėra susijęs su geopolitinėmis grėsmėmis arba staiga išaiškėjusia kokia nors informacija.

„(Priežastys – ELTA) susijusios su Vyriausybės darbo organizavimu, ne su grėsmių situacija aplink Lietuvą ar su staiga išaiškėjusiomis aplinkybėmis, apie kurias nebuvo žinoma. Tai svarbu yra pabrėžti. Respublikos prezidentas akcentavo poreikį užtikrinti krašto apsaugos funkcionalumą ir vykdomų darbų tęstinumą ir greitį“, – sakė jis.

Šeštadienį I. Šimonytė savo feisbuko paskyroje parašė, kad krašto apsaugos ministro A. Anušausko atsistatydinimas nėra susijęs su kaip nors staiga pakitusia Lietuvos nacionalinio saugumo būkle ar neigiamomis žiniomis apie ministerijos veiklą. Pasak jos, tai yra susiję su lūkesčiu per šią kadenciją padaryti „dar daugiau ir greičiau“.

Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų