„Sekundės“ archyvo nuotr.

Prezidentė nori atleisti girtą vairavusią teisėją

Prezidentė nori atleisti girtą vairavusią teisėją

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, vadovaudamasi Konstitucija ir Teismų įstatymu bei susipažinusi su Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro 2018 m. lapkričio 5 d. ir lapkričio 8 d. raštais bei prie jų pridėta medžiaga, pasirašė dekretą, kuriuo kreipiasi į Teisėjų tarybą patarimo dėl Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmų teisėjos Gražinos Kazilionienės atleidimo iš pareigų, jai pažeminus teisėjo vardą.

Prezidentė taip pat sustabdė teisėjos G. Kazilionienės įgaliojimus, kol bus priimtas sprendimas dėl jos atleidimo iš pareigų.

Teisėja įkliuvo neblaivi vairuojanti automobilį, jai nustatytas 1,85 promilės girtumas. 2018 m. lapkričio 1 d. generalinis prokuroras dėl to pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Baudžiamojo kodekso 281 straipsnio 7 dalį. Šalies vadovės manymu, toks elgesys ne tik nesuderinamas su teisėjo pareigomis, bet ir menkina visuomenės pasitikėjimą teisingumu bei kenkia teismų sistemos reputacijai.

Prezidentės teigimu, teisėjams keliami ypač aukšti etikos ir moralės reikalavimai tiek darbe, tiek su pareigomis nesusijusioje veikloje, todėl jų reputacija ir elgesys turi būti nepriekaištingi.

Konstitucinis Teismas yra išaiškinęs, kad teisėjai turi saugoti savo profesijos garbę ir prestižą, todėl teisminės valdžios savireguliacijos ir savivaldos sistema privalo užtikrinti, kad teisėjai tinkamai atliks savo pareigas, o kiekvienas neteisėtas ar neetiškas teisėjo poelgis bus deramai įvertintas.

Pagal Konstituciją, dėl teisėjų atleidimo Prezidentei pataria Teisėjų taryba.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų