Premjerė pasveikino popiežių su išrinkimo metinėmis

Premjerė pasveikino popiežių su išrinkimo metinėmis

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė pasveikino Jo Šventenybę popiežių Pranciškų su devintosiomis išrinkimo metinėmis ir palinkėjo įkvėpimo bei ryžto toliau skleisti tikėjimo viltį taikesniam ir teisingesniam pasaulio žmonių gyvenimui.

Premjerė taip pat pakvietė popiežių visomis prieinamomis išgalėmis tarpininkauti taikos Ukrainoje deryboms ir pažadėjo visokeriopą Lietuvos paramą pastangoms sugrąžinti taiką Rusijos užpultoje šalyje.

„Šiomis dienomis matydami apniukusį, karo žiežirbomis uždengtą dangų, norėtume išvysti vilties ir taikos šviesą. Meldžiamės kartu su Jumis, kad kuo greičiau baigtųsi ši didžiulė tragedija, viltis ir taika grįžtų į Ukrainos ir visų žmonių širdis ir namus, o Ukrainos laisvė būtų išsaugota“, – laiške popiežiui Pranciškui sakė I. Šimonytė.

Ministrė pirmininkė, kaip pažymima Vyriausybės spaudos tarnybos pranešime, taip pat padėkojo Šventajam Tėvui už dėmesį Lietuvai, šiemet mininčiai 50-ąsias pogrindinės Lietuvos Katalikų Bažnyčios kronikos metines.

Kaip savo laiške mini premjerė, lietuviai gerai žino, ką reiškia priešintis laisvę niekinančiam ir visas žmogaus teises paminančiam režimui, todėl šiandien, iškilus grėsmei taikai ir saugumui visame Vakarų pasaulyje, jie visa širdimi yra su ukrainiečiais.

Ministrė pirmininkė patikino, kad Lietuva ir toliau rems ukrainiečius, priims ir rūpinsis bėgančiais nuo žiauraus karo Ukrainos žmonėmis.

Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų