DELFI nuotr.

Premjeras nemato pagrindo P. Urbšio apkaltai

Premjeras nemato pagrindo P. Urbšio apkaltai

Premjeras Saulius Skvernelis sako nematantis pagrindo buvusio Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto vadovo Povilo Urbšio apkaltai dėl vaidmens atleidžiant Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) darbuotoją, o šioje istorijoje minimo Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio padorumu neabejoja.

„Svarstymo frakcijoj nebuvo, bet aš skeptiškai vertinčiau, ar tai yra tas momentas ir ta situacija, kai reikėtų kalbėti apie apkaltą“, – klausiamas, kaip vertina „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio apkaltos P. Urbšiui iniciatyvą, Seime žurnalistams ketvirtadienį sakė S. Skvernelis.

Valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas R. Karbauskis ketvirtadienį paviešino slapta įrašytą pokalbį tarp VTEK narių ir vieno darbuotojo, juo argumentuodamas apkaltą buvusiam bendražygiui P. Urbšiui, kartu reikalauja Seimo pirmininko V. Pranckiečio paaiškinimų.

“Bent kiek tos informacijos turiu, net nematau, apie ką kalbėti dėl Seimo pirmininko, bet jis grįš į Lietuvą, pas mus tokia praktika susiklosčiusi, kai nėra žmogaus Lietuvoj, visokios problemos, kai grįš, pasikalbėsim. Bet žinant Seimo pirmininką, jo charakterį, padorumą, aš čia neįžvelgčiau (abejonių dėl jo veiksmų – BNS)“, – sakė S. Skvernelis.

Komentuodamas minėtą įrašą premjeras sakė, kad „yra tam tikra problema“, bet pažymėjo, kad kalbama apie pernykščius įvykius.

„Dalis žmonių skirti jau po to į VTEK, aš tikrai nedrįsčiau galvoti arba kalbėti apie VTEK atšaukimą ar interpeliavimą, tiesiog, matyt, ir Seimo pirmininkas, ir pats komitetas turėtų siūlyti, kaip iš šios situacijos išeiti, vienas iš variantų – institucijos, kurios teikė savo kandidatus, gali atšaukti ir naują teikimą daryti“, – sakė Vyriausybės vadovas.

Klausiamas, kaip vertina R. Karbauskio sprendimą paskelbti slapta darytą įrašą, S. Skvernelis teigė, kad „kiekvienas galime savo nuomonę pareikšti“.

„Kas skaitė ir domėjosi, pokalbiai ir metodai gali būti įvairiai vertinami, bet faktas, reikia suprasti sprendimą, aš tikrai nemanau, kad in corpore šita institucija negalima pasitikėti, o dėl atskirų narių, manau, sprendimas yra tas, jeigu atskiri nariai susikompromitavę, tos institucijos turėtų atšaukti ir siūlyti kitus narius“, – kalbėjo premjeras.

R. Karbauskio paviešintame įraše minimų VTEK narių Sauliaus Katuokos kandidatūrą 2014 – aisiais Seimui pateikė prezidentė Dalia Grybauskaitė, Virginijaus Kanapinsko pernai lapkritį – Lietuvos teisininkų draugija.

Pokalbį paskelbęs R. Karbauskis socialiniame tinkle sako, kad „išklotinė visiškai atskleidžia galimą poveikį, kurį VTEK nariams darė Seimo narys Povilas Urbšys, tuo metu vadovavęs VTEK kuravusiam Seimo komitetui“.

„Manytina, jog tokia veikla yra nusikalstama, traktuotina kaip priesaikos sulaužymas ir Lietuvos Respublikos Konstitucijos pažeidimas“, – feisbuke rašo R. Karbauskis.

„Po Seimo pirmininko pasiaiškinimo, dėl jo galimo dalyvavimo darant poveikį VTEK veiklai, taps aiški jo galima atsakomybė“, – teigė jis.

„Valstiečių“ lyderis socialiniame tinkle taip pat paskelbė apkaltos P. Urbšiui iniciatyvos projektą. Didžiąją jo dalį sudaro citatos iš slapta įrašyto pokalbio.

Apkaltos projekte nurodoma, kad iš šio pokalbio „darytina išvada, kad Seimo narys P. Urbšys, kaip Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkas, (…) galimai nurodė VTEK nariams atleisti M. Siaurį iš užimamų pareigų, tame tarpe – pradėti tarnybinių nusižengimų tyrimus, skiriant jam drausmines nuobaudas“.

P. Urbšio pavardė šiame pokalbyje tarp trijų VTEK narių ir tuometinio komisijos Prevencijos skyriaus vedėjo Mindaugo Siaurio dėl pastarojo atleidimo iš darbo minima pora kartų.

VTEK narys Saulius Katuoka teigia, kad sprendimas dėl M. Siaurio atleidimo turi būti priimtas. „Matai, jeigu… Mindaugai! Jeigu nebūtų pasakyta, kad Mindaugo Siaurio klausimą reikia spręsti greitai, mes galėtume „tempti“ klausyk ir visa kita. Aš galėčiau pasakyt, „davai“ darom kompromisą reiškia. Tu išeik atostogų, parašyk pareiškimą, kad atleisti iš darbo po atostogų, bet pasakyta, jo klaus (rodo į V.Kanapinską), kaip išsprendėt“, – pokalbio išklotinėje cituojamas S. Katuoka.

Kitam VTEK nariui Virginijui Kanapinskui patvirtinus, kad turės pateikti ataskaitą, buvęs komisijos vadovas Romas Valentukevičius paklausė: „Tai kas čia, Urbšys taip išdėstė?“

„Ir Urbšys, ir paskui pirmininkas, gi pas pirmininką“, – atsakė V.Kanapinskas.

Dienraštis „Lietuvos rytas“ apie šį pokalbio įrašą yra rašęs dar praėjusių metų rugsėjį.

Komentarai

  • seniai laikas jam skristi iš seimo, nes gėdą daro ne tik Panevėžiui, bet ir visai Lietuvai. Žmonės už jį balsavę pasipiktinę, nes nepadeda jei kreipiesi, o siunčia pas savo padėjėją, kuri neturi žodžio.

  • O MAN ATRODO,KAD GĖDA PANEVĖŽIUI DARO RAČKAUSKAS SU SAVO „CHEBRA“ IR JO SEBRAI VISAIP ŠMEIŽIA P.URBŠĮ.

  • Urbšys tik bilas visiems klijuoja su pagrindu be pagrindo svarbu jam nauda o zmones ivaizdis teisingiausias zmogus galaktikoje

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų