G. Kartano nuotr.

Pražudęs du žmones belangės išvengė

Pražudęs du žmones belangės išvengė

Du žmones pražudęs girtas vairuotojas gali lengviau atsikvėpti. Panevėžio apylinkės teismas jo nepasiuntė už grotų.
Klaikios avarijos kaltininkas nuteistas 3 metų laisvės atėmimo bausme, jos vykdymą atidedant 3 metams. Tai reiškia, kad jei per tiek laiko nuteistasis nenusižengs įstatymams, kalėjimo bus išvengęs.

Visą Lietuvą sukrėtusi kraują stingdanti avarija Panevėžio rajone nutiko 2023-iųjų vasarį.
Apie 19.29 val. Bendrasis pagalbos centras sulaukė pranešimo apie susidūrusius automobilius atkarpoje tarp Vaivadų ir Paliūniškio esančiame Tutiškių kaime.
Į įvykio vietą atskubėję policijos, greitosios medicinos pagalbos ir ugniagesių ekipažai išvydo tikrą mėsmalę – susidūrusius automobilius „Honda Civic“, BMW ir „Fiat Punto“.
Medikai nebegalėjo padėti „Fiat Punto“ važiavusiam 39-erių vyrui – teliko konstatuoti jo mirtį.
Tuo pačiu automobiliu važiavusį trejų metų berniuką medikai dar kurį laiką gaivino bandydami išplėšti iš mirties glėbio. Tačiau didelės medikų pastangos išsaugoti vaikelio gyvybę buvo bevaisės dėl jo patirtų sunkių sužalojimų. Galop teko konstatuoti ir jo mirtį.
„Fiat Punto“ vairavusi 25-erių moteris dėl sužalojimų išvežta į Respublikinę Panevėžio ligoninę.
Iš įvykio vietos į ligoninę išgabenta ir sužeista „Honda Civic“ 50-metė vairuotoja.

Vairavo girtas

Netrukus paaiškėjo šios klaikios avarijos priežastys.
Pirminiais duomenimis, BMW automobilį girtas vairavęs 60-metis V. L. , tvyrant rūkui, važiuodamas apie 90 km/val. greičiu iš Paliūniškio kaimo Panevėžio link, atsitrenkė į priekyje lėčiau važiavusį automobilį „Fiat Punto“.
Po smūgio automobilis „Fiat“ išvažiavo į priešingą eismo juostą ir tiesiog kaktomuša susidūrė su priešpriešiais važiuojančiu automobiliu „Honda Civic“.
Mirtiną avariją sukėlusiam BMW vairuotojui nustatytas 1,05 prom. girtumas.
Jis iš karto buvo sulaikytas policijos ir išvežtas į areštinę. Iš klaikios avarijos dalyvių jis vienintelis liko nesužalotas.

Skyrė švelniausią bausmę

Teismas, įvertinęs visą bylos medžiagą, autoįvykį sukėlusį BMW vairuotoją pripažino kaltu ir paskyrė jam 4 metų 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmę. Kadangi byla išnagrinėta sutrumpintu įrodymų tyrimu, kaltininkas pripažino kaltę, tad bausmės laikas sutrumpintas trečdaliu ir skirta galutinė 3 metų laisvės atėmimo bausmė.
Baudžiamajame kodekse šios nusikalstamos veikos sankcija numato laisvės atėmimą nuo trejų iki dešimties metų bausmę.
Teismas motyvavo atsižvelgęs į tai, kad L. V. neteistas, per paskutinius penkerius metus administracine tvarka baustas du kartus. Lengvinančiomis aplinkybėmis pripažinta tai, kad jis prisipažino padaręs nusikalstamą veiką ir nuoširdžiai gailisi, atsiprašė, atlygino žalą ir bylinėjimosi išlaidas nukentėjusiesiems bei deda pastangas atlyginti žalą visiškai.
„Teismas, įvertinęs visas aplinkybes, atsižvelgdamas į tai, kad nuteistasis charakterizuotas teigiamai, savanoriauja, atlygina nukentėjusiųjų patirtą žalą, nusprendė, kad bausmės tikslai bus pasiekti be realaus bausmės atlikimo – bausmės vykdymo terminą atidedant maksimaliam 3 metų terminui. Be to, nukentėjusieji taip pat neprašė realios laisvės atėmimo bausmės kaltinamajam“, – aiškino sakė bylą nagrinėjusi Panevėžio rūmų teisėja Jomilė Juškaitė – Vizbarienė.
Taip pat nuteistasis tris metams neteko vairuotojo pažymėjimo, iš jo konfiskuotas automobilis „BMW 525D“.
Šis nuosprendis dar nėra galutinis. Per 20 dienų dar gali būti apskųstas aukštesnės instancijos teismui.

Komentarai

  • Neįsivaizduoju, kaip galima „atlyginti žalą“ tėvams, netekusiems sūnaus ir anūkėlio, jaunai moteriai, netekusiai sūnelio ir vyro , Lietuvai – dėl girtuoklio netekusiai dviejų piliečių ??? Bausti tokius visu griežtumu… !!!

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų