Prašo vetuoti daugiau asmens duomenų bankams leidžiančias rinkti įstatymų pataisas

Prašo vetuoti daugiau asmens duomenų bankams leidžiančias rinkti įstatymų pataisas

Seimo opozicinių frakcijų atstovai kreipėsi į Lietuvos Prezidentą Gitaną Nausėdą, prašydami vetuoti galimai Konstitucijai prieštaraujančias įstatymų pataisas, kuriomis bankams suteikta teisė rinkti perteklinius asmens duomenis.

Parlamentarai prašo šalies vadovo vetuoti šių metų lapkričio 3 d. Seimo priimtas Mokėjimų įstatymo ir jį lydinčiųjų dokumentų pataisas, kurios galimai prieštarauja Konstitucijos 22 straipsnio nuostatoms.

Opozicinių frakcijos atstovai kreipimesi į Lietuvos Prezidentą G. Nausėda rašo, kad šios Seimo priimtos įstatymų pataisos yra „neproporcinga intervencija į asmeninį žmogaus privatų gyvenimą ir galimai prieštarauja Konstitucijos 22 straipsnio nuostatoms“.

Kreipimąsi į Prezidentą inicijavusios Seimo Lietuvos regionų frakcijos seniūnė Rita Tamašunienė sako, kad jau įstatymų pataisų priėmimo metu opozicijos atstovai perspėjo, kad jos yra neproporcingos, perteklinės ir tai yra pasikėsinimas į asmeninį, privatų žmogaus gyvenimą.

„Norėčiau priminti, kad privatų žmogaus gyvenimą gina Konstitucija. Kiekvienu atveju reikalauti iš klientų perteklinių duomenų, pvz. dėl religinių, filosofinių įsitikinimų, etninės kilmės, mūsų vertinimu, iš tikrųjų yra per daug. Juo labiau, kad Lietuvoje galioja Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymas ir visi, kurie kelia tam tikras rizikas, gali būti patikrinti. Todėl, mūsų manymu, papildomos įstatymo pataisos yra perteklinės“,- Eltai sakė R. Tamašunienė.

Šių metų lapkričio 3 d. Seimas priėmė Mokė­ji­mų įsta­ty­mo ir jį lydinčiųjų Elek­tro­ni­nių pi­ni­gų ir elek­tro­ni­nių pi­nigų įstai­gų bei Mo­kė­ji­mo įstai­gų įsta­ty­mų pataisas, kuriomis iš esmės suteikiama teisė bankams rinkti savo klientų asmeninius duomenis, atskleidžiančius rasinę ar etninę kilmę, politines pažiūras, religinius ar filosofinius įsitikinimus ar narystę profesinėse sąjungose, taip pat genetinius duomenis, biometrinius duomenis, kai jie tvarkomi siekiant konkrečiai nustatyti fizinio asmens tapatybę, sveikatos duomenis, duomenis apie fizinio asmens lytinį gyvenimą ir lytinę orientaciją.

Kreipimąsi į Prezidentą pasirašė visų opozicinių frakcijų seniūnai ir nariai.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų