Prašo degalinių operatorių paaiškinti, ar pagrįstai pabrango kuras

Prašo degalinių operatorių paaiškinti, ar pagrįstai pabrango kuras

 Energetikos ministras antradienį raštu kreipėsi į Lietuvos degalinių operatorius dėl degalų pabrangimo degalinėse, sutapusio su Rusijos invazijos į Ukrainą pradžia, ir paprašė paaiškinti susidariusią situaciją degalų rinkoje.

Nuo vasario 24 d. Lietuvos degalinėse kuro kaina ūgtelėjo kai kur beveik dešimtadaliu, nors, ministerijos vertinimu, objektyvių priežasčių tokiam augimui šiuo metu nėra.

„Mūsų žiniomis, degalinėse vis dar prekiaujama anksčiau didmeninėje rinkoje mažesne kaina įsigytais degalais, tad kyla klausimų dėl kainų augimo pagrįstumo bei skaidrumo. Kyla abejonių, ar degalinių tinklai nepiktnaudžiauja susidariusia padėtimi, didinami degalų kainas būtent tuo metu, kai prasidėjus karui Ukrainoje didelis skaičius vairuotojų nusprendė užsipildyti kuro bakus ir išaugo degalų paklausa“, – sako energetikos ministras Dainius Kreivys.

Rašte ministerija nurodo svarstanti galimas teisines priemones didinti skaidrumą degalų rinkoje ir informacijos prieinamumą apie turimas komercines degalų atsargas, skaidrinant didmeninės ir mažmeninės degalų rinkos kainodarą.

„Tikiuosi, kad Lietuvos verslas parodys deramą pilietišką pavyzdį ir nesinaudos visuomenėje dėl karo Ukrainoje kylančiu nerimu pelnui auginti“, – sako D. Kreivys.

Komentarai

  • Lietuvos buržujams visiskai nusispjaut ant visko. Ar dar kam kyla klausimas,ar jie nesinaudoja šia baisia sitacija? Jei galėtų,ir blusą už eurą į Rusiją nuvarytų.Tik dėt greičiau baudas šitiems besočiams!

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų