Prasidėjusi paukščių migracija didina gripo pavojų

Prasidėjusi paukščių migracija didina gripo pavojų

Specialistai įspėja, jog prasidėjusi kasmetinė paukščių migracija didina paukščių gripo pavojų, todėl kol kas ūkininkams neleidžiama laikyti jų lauke. Veterinarai tikisi, kad šiemet, kaip ir pernai, pavyks išvengti ligos protrūkio komerciniame ūkyje.

„Paukščių gripas šiandien po truputį plinta regione. Penktadienį buvo nustatytas atvejis naminių paukščių ūkyje Švedijoje – tai arčiausiai Lietuvos esantis atvejis“, – BNS sakė Maisto ir veterinarijos tarnybos Skubios veiklos skyriaus vedėjas Marius Masiulis.

Anot jo, užsitęsusi žiema kol kas stabdo paukščių migraciją, todėl liga link Lietuvos artėja lėčiau.

„Jau yra prasidėjusi laukinių paukščių migracija. Užsitęsusi žiema šiek tiek juos prilaiko ir atbaido. Pavasaris ir ruduo patys rizikingiausi etapai“, – tvirtino M. Masiulis.

Jo teigimu, tarnyba paukščių laikytojus informuoja apie gripo grėsmę ir tiria visus įtartinus nugaišusius paukščius laukinėje gamtoje. Be to, šiuo metu draudžiama naminius paukščius laikyti lauke.

„Mes skleidžiame informaciją paukščių laikytojams ir nesvarbu, koks yra jų ūkio dydis. Primename apie paukščių gripo grėsmę. Tiriame visus nugaišusius paukščius. Šiemet jau buvo ne vienas įtarimas, bet ligos dar nenustatėme“, – kalbėjo M. Masiulis.

Praėjusiais metais pirmą kartą Lietuvos istorijoje buvo nustatytas žmonėms nepavojingas paukščių gripas – nuo šios ligos nugaišo gulbė. Iš viso per metus buvo nustatyti 5 gripo atvejai, bet visi jie buvo laukinėje gamtoje.

M. Masiulis tikisi, kad ir šiemet pavyks išvengti ligos protrūkio naminiame ūkyje arba komercinėje paukščių fermoje.

Paukščių gripas yra labai pavojingas virusas, tačiau žmonių sveikatai jis grėsmės nekelia.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų